Wpisane przez: Wojtek
Kategoria:
- Chór parafialny
- Wspólnoty w parafii
2018-01-25 09:39:08
Przyjdź, posłuchaj i zostań z nami! smiley

Chór Parafialny ogłasza nabór i serdecznie zaprasza młodzież, studentów a także osoby dorosłe, które chcą swoim śpiewem ubogacać Liturgię w naszym kościele i rozwijać swoje zdolności muzyczne.

Gwarantujemy:
- Miłą atmoserę w gronie serdecznych ludzi,
- Niecodzienne muzyczne doznania smiley
czytaj dalej

Wpisane przez: Wojtek
Kategoria:
- Tato.Net
- Wspólnoty w parafii
2016-12-01 13:41:34
Klub Tato.net w Sulejówku to miejsce spotkań mężczyzn – ojców z Sulejówka i okolic, którzy chcą rozwijać ojcostwo traktując je, jako swoje powołanie.

Celem spotkań w ramach klubu jest tworzenie i rozwijanie środowiska, które wspiera rozwój mężczyzn w roli ojców oraz pobudza lokalną społeczność do wspólnych działań w oparciu o wartości chrześcijańskiei tradycyjny model rodziny.
czytaj dalej

Wpisane przez: Wojtek
Kategoria:
- Bielanki
- Wspólnoty w parafii
2015-10-20 22:30:48
Bielanki to grupa dziewcząt, która od wielu lat działa w naszej parafii.

Nazwa pochodzi od białego stroju, jaki noszą w czasie procesji i pełnienia innych czynności liturgicznych.

Wspólnota Bielanek działa w naszej parafii od wielu lat- spotykając się na modlitwie, śpiewie, warsztatach plastycznych, także poprzez zabawę – quizy i inne formy prac, wspólne wycieczki poznaje bliżej Jezusa i Maryję – ucząc się naśladować zwłaszcza Niepokalaną- patronkę Dzieci Maryi.

czytaj dalej

Wpisane przez: Wojtek
Kategoria:
- Koła Żywego Różańca
- Wspólnoty w parafii
2015-02-23 21:19:09
W XIII wieku cystersi opracowali nową modlitwę, którą nazwali Różańcem, porównując ją do wieńca róż nakładanego, według zwyczaju, na figurę Matki Bożej. Nabożeństwo to zapoczątkował św. Dominik, jako pomoc w nawracaniu grzeszników.
czytaj dalej

Wpisane przez: Wojtek
Kategoria:
- Nutki Jezusa
- Wspólnoty w parafii
2015-01-04 22:36:43
Nutki Jezusa” to wspólnota dzieci i opiekunów, którzy pod duszpasterską opieką księży naszej parafii, i Sióstr Misyjnych Służebnic Ducha Świętego , (od września 2018r. opiekę duchową sprawuje s. Maria Treffoń ) służą śpiewem Bogu. Opiekunami wspólnoty, którzy prowadzą cotygodniowe spotkania są: p. Paweł Mikulski i p. Iwona Krajewska. Na Mszach świętych akompaniuje także  p. Janusz.

W scholi parafialnej śpiewają dziewczęta ze szkół podstawowych nr 1 i nr 2 . Obecnie wspólnota liczy 23 dziewczyn.

Spotkania scholi odbywają się w każdą sobotę w godzinach 9.00-10.30 w szkole przy kościele.. W czasie roku szkolnego, od wielu lat schola Nutki Jezusa prowadzi śpiew na Mszy Św. dla dzieci, w niedzielę 10.30.
czytaj dalej

Wpisane przez: Wojtek
Kategoria:
- Domowy kościół
- Wspólnoty w parafii
2014-11-23 08:36:42
Domowy Kościół gromadzi małżeństwa sakramentalne i rodziny, które wspólnie (mąż i żona) angażując się w proponowaną im formację, chcą się rozwijać we wzajemnej miłości i dążyć razem do świętości. Ruch pomaga nam w budowaniu prawdziwej jedności i stworzenia prawdziwie chrześcijańskiego środowiska dla wychowania dzieci. Małżeństwa włączają się do kręgów DK, aby sobie wzajemnie pomagać. „Równi usługują równym” (Humane Vitae). W ten sposób rodzina może naprawdę stać się wspólnotą, "Kościołem domowym".
czytaj dalej

Wpisane przez: Wojtek
Kategoria:
- Ruch Światło-Życie
- Wspólnoty w parafii
2013-12-11 22:21:25
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszej Wspólnocie, to dobrze trafiłeś. Jesteśmy grupą młodzieżową, która odkryła w swoim życiu Chrystusa i pragnie kroczyć wyznaczoną przez Niego drogą. Dlaczego? Bo życie z Chrystusem nabiera sensu i staje się prostsze. Czy często masz uczucie, że kogoś Ci brakuje w życiu? Kogoś, do kogo mógłbyś się zwrócić, porozmawiać i otworzyć jemu swoje serce? Czy trudno jest Ci znaleźć kogoś, komu można bezgranicznie zaufać? Niemożliwe? Nic bardziej mylnego! Tą osobą jest Jezus Chrystus. On zawsze będzie czekał na ciebie i wysłucha twego głosu! Wystarczy tylko chcieć... i  uwierzyć, że jest to możliwe. Otwierając się na Chrystusa rozpoczynasz wspaniałą przygodę z  Nim w roli głównej - na całe życie. Pytanie tylko: jak tego dokonać?
czytaj dalej

Wpisane przez: Wojtek
Kategoria:
- KSM
- Wspólnoty w parafii
2013-12-11 21:57:23
KSM zrzesza młodych ludzi w wieku od 14 do 30 lat, pragnących twórczo i aktywnie wykorzystać swoją młodość, chcących pożytecznie i na chwałę Bożą spędzić swój wolny czas. KSM to także najlepszy sposób, by odnaleźć swoje miejsce nie tylko w grupie rówieśników w szkole bądź parafii, ale w Stowarzyszeniu tworzącym w Polsce jedną wielką rodzinę. Rodzinę ludzi młodych, gotowych całym swoim życiem „służyć Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie”. W KSM-ie potrafimy nie tylko bawić się, wygłupiać, ale także robić coś dobrego dla innych oraz modlić się.
czytaj dalej

Wpisane przez: Wojtek
Kategoria:
- Ministranci
- Wspólnoty w parafii
2012-06-13 09:56:55
Spotkania:
Klasy III-VI
- w poniedziałki od 19:00 do 20:00 w szkole przy kościele parafialnym, oraz w soboty od 19:00 do 20:15 na hali w szkole nr 1 w Sulejówku.
Kto może przychodzi na 18.00 na Mszę Świętą.

Kandydaturę młodszych chłopców należy omówić z ks. Zbigniewem

Miejsce spotkań: parafia.
czytaj dalej

starsze artykuły
Strona korzysta z plików cookies w celu zapewnienia działania
wszystkich zawartych tu usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub
dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Wiadomości
Prześlij wiadomość
Szukaj
Odwiedziło nas:
000000