Ministranci młodsi i kandydaci - www.parafiasulejowek.pl
- Ministranci
- Wspólnoty w parafii
2012-06-13 09:56:55
Użyczacie Jezusowi waszych rąk, waszych myśli, swego czasu.”
Benedykt XVI w przemówieniu do ministrantów

Kto to jest ministrant?
,,Ministrante" (z łaciny) znaczy „służyć". Służymy Bogu, kiedy przyczyniamy się do tego, aby liturgia była piękna. Słowo „ministrant" wskazuje na szczególną służbę we Mszy świętej.
  1. Ministrant jest POMOCNIKIEM przy sprawowaniu Mszy świętej i podczas innych nabożeństw liturgicznych. Ministrant usługuje księdzu, gdy przygotowywany jest ołtarz i dary ofiarne potrzebne do ofiary Mszy świętej.
  2. Ministrant jest tym który NIESIE ZNAKI. Niesie pewne określone przedmioty, które w liturgii są niezbędne i mają szczególne znaczenie. Pomagają ludziom wierzącym zrozumieć inną rzeczywistość.
  3. Ministrant powinien sam być ZNAKIEM. Przez służenie wskazuje, że każde nabożeństwo liturgiczne sprawowane w kościele, jest nie tylko sprawą kapłana, lecz sprawą całej parafii i wszystkich wiernych! Ministrant przez swoje służenie pokazuje, że „uczestniczyć w liturgii" to znaczy współdziałać i współtworzyć ją, poprzez czynnie zaangażowanie!

W ciągu roku jest jeden dzień bardzo ważny dla każdego Ministranta. Jest to Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata - w tym dniu podczas Eucharystii Ministranci odnawiają swoje przyrzeczenia a kandydaci otrzymują komże.
Opiekę nad Służbą Liturgiczną Ołtarza sprawuje ks. Sebastian Lis

Spotkania Ministrantów
Szkoła przy Parafii (klasy III - VI)
  • środa – godz. 1900 – 2000
  • sobota – godz. 1900 – 2015 ( hala przy SP 1)

Kandydaturę młodszych chłopców należy omówić z ks. Sebastianem

1. czytanie (Jr 38, 4-6. 8-10)Bóg czuwa nad JeremiaszemPsalm (Ps 40 (39), 2-3. 4. 18 (R.: por. 14b))Panie, mój Boże, pośpiesz mi z pomocą2. czytanie (Hbr 12, 1-4)Wytrwanie w wierzeAklamacja (Por. J 10, 27)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia na dziś(Łk 12, 49-53)Ewangelia powodem rozłamu Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
07:00+ Henryka Gołoś i wszyscy zmarli z rodziny.
09:00Aneta z prośbą o błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski, o dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej na każdy kolejny dzień życia – int. urodzinowa.
10:30Lucyna i Kazimierz w 50 rocz. ślubu, z prośbą o dalsze błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla nich.
12:00Msza św. zbiorowa:
1. O zdrowie i potrzebne łaski dla Janusza.
2. W intencji Małgorzaty, w dniu rocz. urodzin – dziękczynna, z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej oraz o łaskę zdrowia.
3. + Aniela Szewczyk.
4. + Małgorzata Agnieszka Górska w mies. po śmierci.
5. + Jerzy Modzelewski, Kazimiera i Wacław Piekart.
6. + Edward Kowalczyk w mies. po śmierci.
7. + Kamil Wiliński w mies. po śmierci.
13:30ŚLUB
18:00+ Henryk w 1 rocz. śm.
20:00+ W intencji zbawienia dusz zmarłych z rodziny Szyszkowicz, Duma, Lerka, Bućko oraz Dominika Mularczyk.