- Ministranci
- Wspólnoty w parafii
2012-06-13 09:56:55
Użyczacie Jezusowi waszych rąk, waszych myśli, swego czasu.”
Benedykt XVI w przemówieniu do ministrantów

Kto to jest ministrant?
,,Ministrante" (z łaciny) znaczy „służyć". Służymy Bogu, kiedy przyczyniamy się do tego, aby liturgia była piękna. Słowo „ministrant" wskazuje na szczególną służbę we Mszy świętej.
  1. Ministrant jest POMOCNIKIEM przy sprawowaniu Mszy świętej i podczas innych nabożeństw liturgicznych. Ministrant usługuje księdzu, gdy przygotowywany jest ołtarz i dary ofiarne potrzebne do ofiary Mszy świętej.
  2. Ministrant jest tym który NIESIE ZNAKI. Niesie pewne określone przedmioty, które w liturgii są niezbędne i mają szczególne znaczenie. Pomagają ludziom wierzącym zrozumieć inną rzeczywistość.
  3. Ministrant powinien sam być ZNAKIEM. Przez służenie wskazuje, że każde nabożeństwo liturgiczne sprawowane w kościele, jest nie tylko sprawą kapłana, lecz sprawą całej parafii i wszystkich wiernych! Ministrant przez swoje służenie pokazuje, że „uczestniczyć w liturgii" to znaczy współdziałać i współtworzyć ją, poprzez czynnie zaangażowanie!

W ciągu roku jest jeden dzień bardzo ważny dla każdego Ministranta. Jest to Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata - w tym dniu podczas Eucharystii Ministranci odnawiają swoje przyrzeczenia a kandydaci otrzymują komże.
Opiekę nad Służbą Liturgiczną Ołtarza sprawuje ks. Sebastian Lis

Spotkania Ministrantów
Szkoła przy Parafii (klasy III - VI)
  • środa – godz. 1900 – 2000
  • sobota – godz. 1900 – 2015 ( hala przy SP 1)

Kandydaturę młodszych chłopców należy omówić z ks. Sebastianem

2019-12-08 - niedziela
14:00(3 księży) ulice – Ogińskiego, Emilii Plater
1. czytanie (Rdz 3, 9-15)Wprowadzam nieprzyjaźń pomiędzy potomstwo twoje i potomstwo niewiastyPsalm (Ps 98, 1-4)Śpiewajcie Panu, bo uczynił cuda2. czytanie (Rz 15, 4-9)Chrystus zbawia wszystkich ludziAklamacja (Łk 1, 28)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia na dziś(Łk 1, 26-38)Bądź pozdrowiona, pełna łaski, Pan z Tobą Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
07:00+ Zofia, Józefa, Stanisława, Marianna, Władysław, Józef.
09:001. + Zmarli z rodziny Bystroń, Zawadzkich i Podbielskich.
2. GREG. 8. + Irena Paczuska.
10:30W intencji wszystkich Róż Różańca Rodziców.
12:00Msza św. w intencjach zbiorowych:
1. Prośba o błogosławieństwo i zdrowie z okazji urodzin Janiny – 70 lat, Dariusza – 41 lat oraz Kasi – 19 lat.
2. Z okazji urodzin Janiny, o zdrowie i błogosławieństwo Boże.
3. + Józefa Jarząbek, Franciszek Jarząbek, Wiktor Jarząbek, Grażyna Jarząbek.
4. + Jan Linek w 3 rocz. śm.
5. + Wojciech Kotlarewski w 40 rocz. śm. i za jego rodziców.
6. + W 5 rocz. śm. Stanisława i za rodziców, Jana i Władysławę z rodziny Kowalskich. Zmarłych Wiktora i Zofię z rodziny Łuszczyńskich.
7. + Tadeusz w 20 rocz. śm., Eugeniusz w 32 rocz. śm., Maria, Krzysztof z rodziny Nowakowskich.

Chrzty: Jan i Adam Czarnoccy.
18:00+ Marian Rogala w 19 rocz. śm.
20:00+ Marian Chorębała, Wanda, Bartłomiej, Teofil, Bronisława, Jan i zm. z rodz. Chorębałów.