- Ministranci
- Wspólnoty w parafii
2012-06-13 09:56:55
Użyczacie Jezusowi waszych rąk, waszych myśli, swego czasu.”
Benedykt XVI w przemówieniu do ministrantów

Kto to jest ministrant?
,,Ministrante" (z łaciny) znaczy „służyć". Służymy Bogu, kiedy przyczyniamy się do tego, aby liturgia była piękna. Słowo „ministrant" wskazuje na szczególną służbę we Mszy świętej.
  1. Ministrant jest POMOCNIKIEM przy sprawowaniu Mszy świętej i podczas innych nabożeństw liturgicznych. Ministrant usługuje księdzu, gdy przygotowywany jest ołtarz i dary ofiarne potrzebne do ofiary Mszy świętej.
  2. Ministrant jest tym który NIESIE ZNAKI. Niesie pewne określone przedmioty, które w liturgii są niezbędne i mają szczególne znaczenie. Pomagają ludziom wierzącym zrozumieć inną rzeczywistość.
  3. Ministrant powinien sam być ZNAKIEM. Przez służenie wskazuje, że każde nabożeństwo liturgiczne sprawowane w kościele, jest nie tylko sprawą kapłana, lecz sprawą całej parafii i wszystkich wiernych! Ministrant przez swoje służenie pokazuje, że „uczestniczyć w liturgii" to znaczy współdziałać i współtworzyć ją, poprzez czynnie zaangażowanie!

W ciągu roku jest jeden dzień bardzo ważny dla każdego Ministranta. Jest to Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata - w tym dniu podczas Eucharystii Ministranci odnawiają swoje przyrzeczenia a kandydaci otrzymują komże.
Opiekę nad Służbą Liturgiczną Ołtarza sprawuje ks. Sebastian Lis

Spotkania Ministrantów
Szkoła przy Parafii (klasy III - VI)
  • środa – godz. 1900 – 2000
  • sobota – godz. 1900 – 2015 ( hala przy SP 1)

Kandydaturę młodszych chłopców należy omówić z ks. Sebastianem

Brak wizyty duszpasterskiej na dziś.
Zobacz plan wizyty kolędowej
1. czytanie (Dn 12, 1-3)Zmartwychwstanie w czasach ostatecznychPsalm (Ps 16 (15), 5 i 8. 9-10. 11 (R.: por. 1b))Strzeż mnie, o Boże, Tobie zaufałem2. czytanie (Hbr 10, 11-14. 18)Skuteczność ofiary ChrystusaAklamacja (Por. Łk 21, 36)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia na dziś(Mk 13, 24-32)Sąd ostateczny Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
07:00+ Zofia, Henryk, Sławomir Salamończyk, Kazimiera i Jan Baran
09:00+ Andrzej Ostrowski w 14 r. śm.
10:30 1. W int. Różańca Rodziców pw. Karoliny Kózkówny
2. + Jan Nowacki w 10 r. śm., Genowefa i Stefan Mateńko i ich rodzice
12:00 1. + Janusz Nowosielski
2. Franciszek w 13 r. urodzin
3. dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o Boże błog. dla r. Woźnickich
18:00+ Lucjan Link w 4 r. śm.
20:00+ Piotr Kowalczyk
<--niedziela