- Nutki Jezusa
- Wspólnoty w parafii
2015-01-04 22:36:43
Nutki Jezusa” to wspólnota dzieci i opiekunów, którzy pod duszpasterską opieką księży naszej parafii, i Sióstr Misyjnych Służebnic Ducha Świętego , (od września 2018r. opiekę duchową sprawuje s. Maria Treffoń ) służą śpiewem Bogu. Opiekunami wspólnoty, którzy prowadzą cotygodniowe spotkania są: p. Paweł Mikulski i p. Iwona Krajewska. Na Mszach świętych akompaniuje także  p. Janusz.

W scholi parafialnej śpiewają dziewczęta ze szkół podstawowych nr 1 i nr 2 . Obecnie wspólnota liczy 23 dziewczyn.

Schola Nutki Jezusa swoim śpiewem ubogaca coniedzielną Mszę świętą dla dzieci, a także inne nabożeństwa sprawowane ze szczególnym udziałem. Są to: w październiku – różaniec, Droga Krzyżowa w czasie Wielkiego Postu, Roraty w czasie Adwentu. Schola bierze także czynny udział w różnych uroczystościach parafialnych m.in. posługuje podczas I Komunii Świętej . Przygotowuje koncerty Bożonarodzeniowe, Wielkopostne, koncerty z okazji wspomnienia Św. Cecylii – patronki scholi. Dziewczynki chętnie biorą udział w niedzielnej liturgii Słowa , przygotowują Psalm, modlitwę wiernych. Podejmują adorację Najświętszego Sakramentu w Triduum Paschalnym, wystawiają inscenizację o Papieżu (na Dzień Papieski), a także co roku angażują się w Misyjnych Kolędników . Poza działalnością w parafii schola Nutki Jezusa angażuje się w różne wydarzenia organizowanych na terenie Miasta Sulejówek. Od kilku lat jest również zapraszana do oprawy liturgicznej I Komunii Świętej w parafii NMP Matki Kościoła w Warszawie.

Spotkania scholi odbywają się w każdą sobotę w godzinach 9.00-10.30 w szkole przy kościele.. W czasie roku szkolnego, od wielu lat schola Nutki Jezusa prowadzi śpiew na Mszy Św. dla dzieci, w niedzielę 10.30.

07:00 - K D† Józefa Lachowicz – greg 19
10:00 - K G† Anna-Barbara Mroczkowska (od rodziny Mroziaków z Radymna))
18:00 - K GO Boże bł., i opiekę Matki Bożej dla Róży Rodziców modlących się za swoje dzieci i Róży Mężów modlących się za swoje żony pod wezwaniem św. Józefa
20:00 - K G† Mirosława i Jan Rudniccy, Grzegorz Rudnicki, Bogdan i Jan Wieczorek zm. z rodz. Rudnickich i Wieczorków