- Nutki Jezusa
- Wspólnoty w parafii
2015-01-04 22:36:43
Nutki Jezusa” to wspólnota dzieci i opiekunów, którzy pod duszpasterską opieką księży naszej parafii, i Sióstr Misyjnych Służebnic Ducha Świętego , (od września 2018r. opiekę duchową sprawuje s. Maria Treffoń ) służą śpiewem Bogu. Opiekunami wspólnoty, którzy prowadzą cotygodniowe spotkania są: p. Paweł Mikulski i p. Iwona Krajewska. Na Mszach świętych akompaniuje także  p. Janusz.

W scholi parafialnej śpiewają dziewczęta ze szkół podstawowych nr 1 i nr 2 . Obecnie wspólnota liczy 23 dziewczyn.

Schola Nutki Jezusa swoim śpiewem ubogaca coniedzielną Mszę świętą dla dzieci, a także inne nabożeństwa sprawowane ze szczególnym udziałem. Są to: w październiku – różaniec, Droga Krzyżowa w czasie Wielkiego Postu, Roraty w czasie Adwentu. Schola bierze także czynny udział w różnych uroczystościach parafialnych m.in. posługuje podczas I Komunii Świętej . Przygotowuje koncerty Bożonarodzeniowe, Wielkopostne, koncerty z okazji wspomnienia Św. Cecylii – patronki scholi. Dziewczynki chętnie biorą udział w niedzielnej liturgii Słowa , przygotowują Psalm, modlitwę wiernych. Podejmują adorację Najświętszego Sakramentu w Triduum Paschalnym, wystawiają inscenizację o Papieżu (na Dzień Papieski), a także co roku angażują się w Misyjnych Kolędników . Poza działalnością w parafii schola Nutki Jezusa angażuje się w różne wydarzenia organizowanych na terenie Miasta Sulejówek. Od kilku lat jest również zapraszana do oprawy liturgicznej I Komunii Świętej w parafii NMP Matki Kościoła w Warszawie.

Spotkania scholi odbywają się w każdą sobotę w godzinach 9.00-10.30 w szkole przy kościele.. W czasie roku szkolnego, od wielu lat schola Nutki Jezusa prowadzi śpiew na Mszy Św. dla dzieci, w niedzielę 10.30.

1. czytanie (Am 7, 10-17)Idź, prorokuj do narodu megoPsalm (Ps 19 (18), 8-9. 10-11 (R.: por. 10b))Prawe i słuszne wszystkie sądy PańskieAklamacja (Por. 2 Kor 5, 19)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia na dziś(Mt 9, 1-8)Jezus uzdrawia paralityka i odpuszcza mu grzechy1. czytanie (Rz 8, 31b-39)Nic nas nie odłączy od miłości ChrystusaPsalm (Ps 124, 2-3. 4-5. 7b-8 (R.: por. 8a))Naszą pomocą jest nasz Pan i Stwórca
Albo: Alleluja
Aklamacja (Mt 5, 10)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia na dziś(Mt 24, 4-13)Śmierć dzieci w Betlejem Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
07:00 - K D1. GREG. 30 + Krzysztof Mazur