- Tato.Net
- Wspólnoty w parafii
2016-12-01 13:41:34
Klub Tato.net w Sulejówku to miejsce spotkań mężczyzn – ojców z Sulejówka i okolic, którzy chcą rozwijać ojcostwo traktując je, jako swoje powołanie.

Celem spotkań w ramach klubu jest tworzenie i rozwijanie środowiska, które wspiera rozwój mężczyzn w roli ojców oraz pobudza lokalną społeczność do wspólnych działań w oparciu o wartości chrześcijańskiei tradycyjny model rodziny.

Klub został zainspirowany ogólnopolską inicjatywą Tato.Net która powstała przy Fundacji Cyryla i Metodego. W całej Polsce i na świecie jest kilkadziesiąt takich klubów. Raz do roku organizowane jest Międzynarodowe Forum Tato.net w którym uczestniczyło prawie tysiąc mężczyzn, w tym osoby z Sulejówka. Tato.net organizuje ponadto różne warsztaty pomagające poszerzać wiedzę, kompetencje wychowawcze i świadomość roli ojca we współczesnym świecie.

Spotkania klubu polegają na: prezentowaniu wybranego tematu, dyskusji, wymianie doświadczeń. Organizowane są również spotkania dla całych rodzin takie jak spływy kajakowe czy pikniki.
Klub spotyka się w drugi wtorek miesiąca o godz. 20:00 w salce szkoły przy kościele na ulicy Żeromskiego 18 w Sulejówku.

Opiekunem duchowym klubu jest:
    ks. Michał Dziedzic.

Plan najbliższych spotkań i tematów
  • 10.01.2017 - Spotkanie Klubu, temat: "Poznawanie dziecka"
  • początek Lutego - FILM - tematyka ojcostwa
  • 07.02.2017 -  Spotkanie Klubu, Gość - Ekspert - Niespodzianka
  • 14.03.2017 - Spotkanie Klubu, temat: "Dziedzictwo - ocena relacji z twoim ojcem" (Grzegorz Sośnierz)
  • Marzec 2017 - Szkolenie z udzielania pierwszej pomocy
  • 04.04.2017 - Spotkanie Klubu, temat: "Nasze zaangażowanie w wychowanie dzieci"
  • 09.05.2017 - Spotkanie Klubu, temat: "Wychowanie - gdzie postawić granice?"
  • 13.06.2017  - Spotkanie Klubu, temat: Internet / komputer/ bezpieczeństwo w sieci / bezpieczeństwo w domu
  • 23.06..2017 - Dzień Ojca - spotkanie rodzinne
  • 8-9 albo 15-16 lipca - drugi rodzinny spływ kajakowy po Świdrze

Przełom luty/marzec - Warsztat TATO.NET w Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej w Sulejówku