Tato.Net - www.parafiasulejowek.pl
- Tato.Net
- Wspólnoty w parafii
2016-12-01 13:41:34
Klub Tato.net w Sulejówku to miejsce spotkań mężczyzn – ojców z Sulejówka i okolic, którzy chcą rozwijać ojcostwo traktując je, jako swoje powołanie.

Celem spotkań w ramach klubu jest tworzenie i rozwijanie środowiska, które wspiera rozwój mężczyzn w roli ojców oraz pobudza lokalną społeczność do wspólnych działań w oparciu o wartości chrześcijańskiei tradycyjny model rodziny.

Klub został zainspirowany ogólnopolską inicjatywą Tato.Net która powstała przy Fundacji Cyryla i Metodego. W całej Polsce i na świecie jest kilkadziesiąt takich klubów. Raz do roku organizowane jest Międzynarodowe Forum Tato.net w którym uczestniczyło prawie tysiąc mężczyzn, w tym osoby z Sulejówka. Tato.net organizuje ponadto różne warsztaty pomagające poszerzać wiedzę, kompetencje wychowawcze i świadomość roli ojca we współczesnym świecie.

Spotkania klubu polegają na: prezentowaniu wybranego tematu, dyskusji, wymianie doświadczeń. Organizowane są również spotkania dla całych rodzin takie jak spływy kajakowe czy pikniki.
Klub spotyka się w drugi wtorek miesiąca o godz. 20:00 w salce szkoły przy kościele na ulicy Żeromskiego 18 w Sulejówku.

Opiekunem duchowym klubu jest:
    ks. Michał Dziedzic.

Plan najbliższych spotkań i tematów
  • 10.01.2017 - Spotkanie Klubu, temat: "Poznawanie dziecka"
  • początek Lutego - FILM - tematyka ojcostwa
  • 07.02.2017 -  Spotkanie Klubu, Gość - Ekspert - Niespodzianka
  • 14.03.2017 - Spotkanie Klubu, temat: "Dziedzictwo - ocena relacji z twoim ojcem" (Grzegorz Sośnierz)
  • Marzec 2017 - Szkolenie z udzielania pierwszej pomocy
  • 04.04.2017 - Spotkanie Klubu, temat: "Nasze zaangażowanie w wychowanie dzieci"
  • 09.05.2017 - Spotkanie Klubu, temat: "Wychowanie - gdzie postawić granice?"
  • 13.06.2017  - Spotkanie Klubu, temat: Internet / komputer/ bezpieczeństwo w sieci / bezpieczeństwo w domu
  • 23.06..2017 - Dzień Ojca - spotkanie rodzinne
  • 8-9 albo 15-16 lipca - drugi rodzinny spływ kajakowy po Świdrze

Przełom luty/marzec - Warsztat TATO.NET w Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej w Sulejówku
3-4 czerwca  Spływ kajakowy na Liwcu (data do potwierdzenia)

Kontakt:
e-mail: klub.tato.sulejowek@gmail.com
Strona Facebook klubu: https://www.facebook.com/profile.php?id=100012550538539
Ogólnopolska strona inicjatywy: http://tato.net/

1. czytanie (Jr 38, 4-6. 8-10)Bóg czuwa nad JeremiaszemPsalm (Ps 40 (39), 2-3. 4. 18 (R.: por. 14b))Panie, mój Boże, pośpiesz mi z pomocą2. czytanie (Hbr 12, 1-4)Wytrwanie w wierzeAklamacja (Por. J 10, 27)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia na dziś(Łk 12, 49-53)Ewangelia powodem rozłamu Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
07:00+ Henryka Gołoś i wszyscy zmarli z rodziny.
09:00Aneta z prośbą o błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski, o dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej na każdy kolejny dzień życia – int. urodzinowa.
10:30Lucyna i Kazimierz w 50 rocz. ślubu, z prośbą o dalsze błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla nich.
12:00Msza św. zbiorowa:
1. O zdrowie i potrzebne łaski dla Janusza.
2. W intencji Małgorzaty, w dniu rocz. urodzin – dziękczynna, z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej oraz o łaskę zdrowia.
3. + Aniela Szewczyk.
4. + Małgorzata Agnieszka Górska w mies. po śmierci.
5. + Jerzy Modzelewski, Kazimiera i Wacław Piekart.
6. + Edward Kowalczyk w mies. po śmierci.
7. + Kamil Wiliński w mies. po śmierci.
13:30ŚLUB
18:00+ Henryk w 1 rocz. śm.
20:00+ W intencji zbawienia dusz zmarłych z rodziny Szyszkowicz, Duma, Lerka, Bućko oraz Dominika Mularczyk.