Wpisane przez: Wojtek
Kategoria:
- Ruch Światło-Życie
- Wspólnoty w parafii
2013-12-11 22:21:25
Wspólnota Ruchu Światło - Życie

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszej Wspólnocie, to dobrze trafiłeś. Jesteśmy grupą młodzieżową, która odkryła w swoim życiu Chrystusa i pragnie kroczyć wyznaczoną przez Niego drogą. Dlaczego? Bo życie z Chrystusem nabiera sensu i staje się prostsze. Czy często masz uczucie, że kogoś Ci brakuje w życiu? Kogoś, do kogo mógłbyś się zwrócić, porozmawiać i otworzyć jemu swoje serce? Czy trudno jest Ci znaleźć kogoś, komu można bezgranicznie zaufać? Niemożliwe? Nic bardziej mylnego! Tą osobą jest Jezus Chrystus. On zawsze będzie czekał na ciebie i wysłucha twego głosu! Wystarczy tylko chcieć... i  uwierzyć, że jest to możliwe. Otwierając się na Chrystusa rozpoczynasz wspaniałą przygodę z  Nim w roli głównej - na całe życie. Pytanie tylko: jak tego dokonać? Jak poznać Chrystusa? Tutaj jest właśnie rola Wspólnoty. Boga możesz łatwiej poznać we Wspólnocie. W niej bowiem są ludzie, którzy doświadczyli już bliskości Boga i mogą Ci pomóc samemu poczuć tą bliskość. Wystarczy tylko uwierzyć, że jest to możliwe. Nawet dla Ciebie.
Ruch Światło-Życie został założony przez Sługę Bożego ks. Franciszka Blachnickiego (1921-1987). Powstał i rozwija się w Polsce, ale znany jest także w innych krajach europejskich. Centralny Ośrodek ruchu w Polsce znajduje się w Krościenku nad Dunajcem. Jest to Ruch formacyjny, który skupia w sobie dzieci, różne grupy młodzieży, dorosłych, całe rodziny, kapłanów, zakonników - wszystkich, którzy chcą iść przez życie ze Światłem; Światłem, którym jest Bóg.


Znakiem Ruchu jest znak fos-zoe, greckie słowa Φ Ω Σ (fos) światło i Ζ Ω Η (zoe) życie, tworzące krzyż. Nierozłączność tych słów połączonych literą Ω wyraża idę, iż tyko dzięki Światłu możliwe jest życie. Życie Nowego człowieka jest nieustannym przechodzeniem od ciemności do Światła, czyli od grzechu do życia z Bogiem. By wytrwać na takiej drodze obdarzeni zostaliśmy wspólnotą ludzi i choć jesteśmy zupełnie różni, łączy nas ten sam cel - pragnienie szczęścia, życie wieczne. Formacja ruchu opiera się na 15-dniowych rekolekcjach prowadzonych w wakacje i cotygodniowych spotkaniach w małych grupach w parafiach. Poprzez wspólną modlitwę, dzielenie się przeżyciami, radosny śpiew, wspólną zabawę budujemy nowy styl życia - nową kulturę. Powiększające się wspólnoty, ich ciągle wzrastająca liczba jest niewątpliwie dowodem tego, że ludzie poszukujący szczęśliwego życia odnajdują je w Bogu.

 
Spotkania odbywają się w każdy piątek w salce oazowej w naszej parafii Matki Kościoła po mszy świętej o godzinie 18. Serdecznie zapraszamy.

Podziel się:
sledzik
Facebook
1. czytanie (Wj 33, 7-11; 34, 5-9. 28)Bóg rozmawia z Mojżeszem w Namiocie SpotkaniaPsalm (Ps 103 (102), 6-7. 8-9. 10-11. 12-13 (R.: por. 8a))Pan jest łaskawy, pełen miłosierdziaAklamacja ()Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia na dziś(Mt 13, 36-43)Wyjaśnienie przypowieści o chwaście Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
07:00 - K DGREG. 27. + Genowefa Rogala.
18:00 - K D+ Stanisław i Marianna, Stanisława, Bolesław, Jan, Władysław i Genowefa.
Strona korzysta z plików cookies w celu zapewnienia działania
wszystkich zawartych tu usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub
dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Wiadomości
Prześlij wiadomość
Szukaj
Odwiedziło nas:
000000