- 2021
2021-10-24 16:46:39
Obchodzimy dziś Światowy Dzień Misyjny, dzień solidarności misyjnej w całym Kościele powszechnym.
Tegoroczne hasło na dzisiejszą okazję brzmi: „Spotkaliśmy Jezusa, więc głośmy”. Podczas dzisiejszej Mszy świętej dla dzieci- poprzez śpiew, stroje misyjne, oprawę liturgiczną: modlitwę wiernych i misyjną procesję z darami- odpowiedzieliśmy, że jesteśmy misyjnymi uczniami.
„Gdy doświadczamy mocy miłości Boga, gdy rozpoznajemy Jego ojcowską obecność w naszym życiu osobistym i wspólnotowym, nie możemy nie głosić i nie dzielić się tym, cośmy widzieli i usłyszeli” tak w orędziu misyjnym pisze do nas- uczniów i uczennic Pana Jezusa- papież Franciszek i dodaje, że „Relacja Jezusa z Jego uczniami, Jego człowieczeństwo, które objawia się nam w tajemnicy wcielenia, w Jego Ewangelii i w Jego tajemnicy paschalnej ukazują nam, jak bardzo Bóg miłuje nasze człowieczeństwo i czyni swoimi nasze radości i cierpienia, nasze pragnienia i niepokoje”.

Módlmy się za siebie nawzajem, byśmy byli „hojnymi i radosnymi apostołami Ewangelii” w naszych rodzinach i wszędzie tam, gdzie Pan Jezus nas pośle.

s. Maria Treffoń SSpS

Niedziela Misyjna w naszej parafii
Komentarze dodaj
podpis:

komentarz:

2022-11-28 - poniedziałek
16:00  ul. Fredry, Kołłątaja, Niemcewicza, Zawiszy, Brzozowa, Ludowa, Akacjowa, Gdańska
1. czytanie (Iz 4, 2-6)Radość zbawionychPsalm (Ps 122 (121), 1b-2. 4-5. 6-7. 8-9 (R.: por. 1bc))Idźmy z radością na spotkanie PanaAklamacja (Por. Ps 80 (79), 4)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia na dziś(Mt 8, 5-11)Wielu ze Wschodu i Zachodu przyjdzie do królestwa niebieskiego Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
06:45 - K DRoraty:
1. GREG 28. † Franciszek Burta
2. GREG 28. † Wiktoria i Tadeusz Hawryluk
3. † Zdzisław Trynkos (od rodziny Szarek)