- 2021
2021-10-24 16:46:39
Obchodzimy dziś Światowy Dzień Misyjny, dzień solidarności misyjnej w całym Kościele powszechnym.
Tegoroczne hasło na dzisiejszą okazję brzmi: „Spotkaliśmy Jezusa, więc głośmy”. Podczas dzisiejszej Mszy świętej dla dzieci- poprzez śpiew, stroje misyjne, oprawę liturgiczną: modlitwę wiernych i misyjną procesję z darami- odpowiedzieliśmy, że jesteśmy misyjnymi uczniami.
„Gdy doświadczamy mocy miłości Boga, gdy rozpoznajemy Jego ojcowską obecność w naszym życiu osobistym i wspólnotowym, nie możemy nie głosić i nie dzielić się tym, cośmy widzieli i usłyszeli” tak w orędziu misyjnym pisze do nas- uczniów i uczennic Pana Jezusa- papież Franciszek i dodaje, że „Relacja Jezusa z Jego uczniami, Jego człowieczeństwo, które objawia się nam w tajemnicy wcielenia, w Jego Ewangelii i w Jego tajemnicy paschalnej ukazują nam, jak bardzo Bóg miłuje nasze człowieczeństwo i czyni swoimi nasze radości i cierpienia, nasze pragnienia i niepokoje”.

Módlmy się za siebie nawzajem, byśmy byli „hojnymi i radosnymi apostołami Ewangelii” w naszych rodzinach i wszędzie tam, gdzie Pan Jezus nas pośle.

s. Maria Treffoń SSpS

Niedziela Misyjna w naszej parafii
Komentarze dodaj
podpis:

komentarz:

1. czytanie (Am 7, 10-17)Idź, prorokuj do narodu megoPsalm (Ps 19 (18), 8-9. 10-11 (R.: por. 10b))Prawe i słuszne wszystkie sądy PańskieAklamacja (Por. 2 Kor 5, 19)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia na dziś(Mt 9, 1-8)Jezus uzdrawia paralityka i odpuszcza mu grzechy1. czytanie (Rz 8, 31b-39)Nic nas nie odłączy od miłości ChrystusaPsalm (Ps 124, 2-3. 4-5. 7b-8 (R.: por. 8a))Naszą pomocą jest nasz Pan i Stwórca
Albo: Alleluja
Aklamacja (Mt 5, 10)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia na dziś(Mt 24, 4-13)Śmierć dzieci w Betlejem Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
07:00 - K D1. GREG. 30 + Krzysztof Mazur
2. + Ks. Eugeniusz Lewandowski