- 2021
2021-10-24 16:46:39
Obchodzimy dziś Światowy Dzień Misyjny, dzień solidarności misyjnej w całym Kościele powszechnym.
Tegoroczne hasło na dzisiejszą okazję brzmi: „Spotkaliśmy Jezusa, więc głośmy”. Podczas dzisiejszej Mszy świętej dla dzieci- poprzez śpiew, stroje misyjne, oprawę liturgiczną: modlitwę wiernych i misyjną procesję z darami- odpowiedzieliśmy, że jesteśmy misyjnymi uczniami.
„Gdy doświadczamy mocy miłości Boga, gdy rozpoznajemy Jego ojcowską obecność w naszym życiu osobistym i wspólnotowym, nie możemy nie głosić i nie dzielić się tym, cośmy widzieli i usłyszeli” tak w orędziu misyjnym pisze do nas- uczniów i uczennic Pana Jezusa- papież Franciszek i dodaje, że „Relacja Jezusa z Jego uczniami, Jego człowieczeństwo, które objawia się nam w tajemnicy wcielenia, w Jego Ewangelii i w Jego tajemnicy paschalnej ukazują nam, jak bardzo Bóg miłuje nasze człowieczeństwo i czyni swoimi nasze radości i cierpienia, nasze pragnienia i niepokoje”.

Módlmy się za siebie nawzajem, byśmy byli „hojnymi i radosnymi apostołami Ewangelii” w naszych rodzinach i wszędzie tam, gdzie Pan Jezus nas pośle.

s. Maria Treffoń SSpS

Niedziela Misyjna w naszej parafii
Komentarze dodaj
podpis:

komentarz:

07:00 - K D† Piotr Żuchawski (11 r. śm)
17:30 - K D† Ewa-Józefina Lech, Danuta i Franciszek Malnowscy
18:00 - K DW 38 r. ślubu Marioli i Sławomira z podziękowaniem za otrzymane łaski oraz z prośbą o dalszą opiekę Bożą dla nich i ich dzieci