- 2020
2020-05-29 17:49:32

Warszawa, 29 maja 2020 roku

W związku z nadal panującą epidemią koronawirusa, uwzględniając nowe możliwości uczestniczenia w liturgii i mając na uwadze potrzebę ochrony życia i zdrowia ludzkiego, przedłużam dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej, udzieloną 12 marca 2020 roku, do odwołania:
  • osobom chorym lub mającym objawy infekcji
  • wszystkim wiernym, którzy czują obawę przed zarażeniem.

Wiernych, którzy skorzystają z dyspensy zachęcam do łączności duchowej ze wspólnotą poprzez transmisje w środkach społecznego przekazu.
Po wprowadzeniu czwartego etapu znoszenia obostrzeń w kościołach i innych miejscach kultu od soboty 30 maja przestaje obowiązywać limit osób.
Nadal obowiązkowe jest:

• zasłanianie ust i nosa przez wiernych w kościołach
  • zachowanie dystansu społecznego (odległość 2 metrów z wyjątkiem rodzin i osób wspólnie mieszkających ze sobą)
Nowe przepisy umożliwiają nam również powrót do przynajmniej częściowej pracy z grupami modlitewnymi i zespołami parafialnymi, przy zachowaniu obowiązujących norm sanitarnych.
Szczegółowe informacje dotyczące organizacji Bożego Ciała będą opublikowane w przyszłym tygodniu.
Błogosławię wszystkim Diecezjanom i polecam w modlitwie.

+ Romuald Kamiński
Biskup Warszawsko-Praski

Wiadomość na stronie diecezji

Komentarze dodaj
podpis:

komentarz:

1. czytanie (Ez 12, 1-12)Prorok zapowiada wygnaniePsalm (Ps 78 (77), 56-57. 58-59. 61-62 (R.: por. 7b))Wielkich dzieł Boga nie zapominajmyAklamacja (Ps 119 (118), 135)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia na dziś(Mt 18, 21 – 19, 1)Przypowieść o niemiłosiernym słudze Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
07:00 - K D1. + Ania Sękal (greg 21)
2. + Czesław Kotowski w 36. r. śm.
18:00 - K DDziękczynna w 18. r. urodzin Patrycji z prośbą o dalsze Boże bł. i potrzebne łaski