- Strona główna
- 2020
2020-05-29 17:49:32

Warszawa, 29 maja 2020 roku

W związku z nadal panującą epidemią koronawirusa, uwzględniając nowe możliwości uczestniczenia w liturgii i mając na uwadze potrzebę ochrony życia i zdrowia ludzkiego, przedłużam dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej, udzieloną 12 marca 2020 roku, do odwołania:
  • osobom chorym lub mającym objawy infekcji
  • wszystkim wiernym, którzy czują obawę przed zarażeniem.

Wiernych, którzy skorzystają z dyspensy zachęcam do łączności duchowej ze wspólnotą poprzez transmisje w środkach społecznego przekazu.
Po wprowadzeniu czwartego etapu znoszenia obostrzeń w kościołach i innych miejscach kultu od soboty 30 maja przestaje obowiązywać limit osób.
Nadal obowiązkowe jest:

• zasłanianie ust i nosa przez wiernych w kościołach
  • zachowanie dystansu społecznego (odległość 2 metrów z wyjątkiem rodzin i osób wspólnie mieszkających ze sobą)
Nowe przepisy umożliwiają nam również powrót do przynajmniej częściowej pracy z grupami modlitewnymi i zespołami parafialnymi, przy zachowaniu obowiązujących norm sanitarnych.
Szczegółowe informacje dotyczące organizacji Bożego Ciała będą opublikowane w przyszłym tygodniu.
Błogosławię wszystkim Diecezjanom i polecam w modlitwie.

+ Romuald Kamiński
Biskup Warszawsko-Praski

Wiadomość na stronie diecezji

Komentarze dodaj
podpis:

komentarz:

1. czytanie (Za 9, 9-10)Król pokojuPsalm (Ps 145 (144), 1b-2. 8-9. 10-11. 13-14 (R.: 1b))Będę Cię wielbił, Boże mój i Królu
Albo: Alleluja
2. czytanie (Rz 8, 9. 11-13)Jeżeli będziecie uśmiercać popędy ciała, będziecie żyliAklamacja (Por. Mt 11, 25)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia na dziś(Mt 11, 25-30)Jezus cichy i pokornego serca Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
07:00+ Kazimierz Kruk.
09:00+ Jan Tkacz i zm. z rodz. Tkaczów i Królaków.
10:30+ Aniela Szewczyk.
12:00Msza św. w intencjach zbiorowych:
1. + ks. prałat Wacław Koryś.
2. + Stanisław i zm. z rodziny Sawickich.
3. + Ziemowit Żywiołowski w 2 rocz. śm.
4. + Leokadia Roguska w mies. po śm.
5. + Waldemar Ratyński w mies. po śm.
6. + Mieczysław Zieliński w mies. po śm.
7. + Zdzisława Wiecha w mies. po śm.
8. + Marian Moskaluk w mies. po śm.
18:00+ Stanisława w 15 rocz. śm.
20:00Anna w 18 rocz. urodz., o dalsze błogosławieństwo Boże, Dary Ducha Św. i opiekę Matki Bożej.