- 2020
2020-05-29 17:49:32

Warszawa, 29 maja 2020 roku

W związku z nadal panującą epidemią koronawirusa, uwzględniając nowe możliwości uczestniczenia w liturgii i mając na uwadze potrzebę ochrony życia i zdrowia ludzkiego, przedłużam dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej, udzieloną 12 marca 2020 roku, do odwołania:
  • osobom chorym lub mającym objawy infekcji
  • wszystkim wiernym, którzy czują obawę przed zarażeniem.

Wiernych, którzy skorzystają z dyspensy zachęcam do łączności duchowej ze wspólnotą poprzez transmisje w środkach społecznego przekazu.
Po wprowadzeniu czwartego etapu znoszenia obostrzeń w kościołach i innych miejscach kultu od soboty 30 maja przestaje obowiązywać limit osób.
Nadal obowiązkowe jest:

• zasłanianie ust i nosa przez wiernych w kościołach
  • zachowanie dystansu społecznego (odległość 2 metrów z wyjątkiem rodzin i osób wspólnie mieszkających ze sobą)
Nowe przepisy umożliwiają nam również powrót do przynajmniej częściowej pracy z grupami modlitewnymi i zespołami parafialnymi, przy zachowaniu obowiązujących norm sanitarnych.
Szczegółowe informacje dotyczące organizacji Bożego Ciała będą opublikowane w przyszłym tygodniu.
Błogosławię wszystkim Diecezjanom i polecam w modlitwie.

+ Romuald Kamiński
Biskup Warszawsko-Praski

Wiadomość na stronie diecezji

Komentarze dodaj
podpis:

komentarz:

Brak wizyty duszpasterskiej na dziś.
Zobacz plan wizyty kolędowej
1. czytanie (1 Sm 3, 3b-10. 19)Powołanie SamuelaPsalm (Ps 40 (39), 2ab i 4ab. 7-8a. 8b-10 (R.: por. 8a i 9a))Przychodzę, Boże, pełnić Twoją wolę2. czytanie (1 Kor 6, 13c-15a. 17-20)Wasze ciała są członkami ChrystusaAklamacja (Por. J 1, 41b. 17b)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia na dziś(J 1, 35-42)Znaleźliśmy Mesjasza Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
07:00GREG. 17. + Zygfryd.
09:00+ Aleksandra, Jan, Jerzy, Czesław, Ignacy oraz Halina i Ryszard, Helena w 3 mies. po śm.
10:30+ Halina i Ryszard Urban i ich rodzice.
12:00Msza w intencjach zbiorowych:
1. O Boże błogosławieństwo, Opiekę Matki Bożej i Dary Ducha Świętego dla Filipa w 9 rocz. urodzin.
2. + Zbigniew, Barbara Sota, Janina Kolwicz, Apolonia Nowosz.
3. + Jerzy Szymoński w mies. po pogrzebie.
4. + Stefan Gradzik w mies. po pogrzebie.
5. + Zygmunt Stanisław Kukla w mies. po pogrzebie.
6. + Tadeusz Dąbkowski w mies. po pogrzebie.
7. + Zbigniew Więckowski w mies. po pogrzebie.
8. + Jerzy Mańkowski w 20 rocz. śm. i Krystyna Mańkowska w 7 rocz. śm.
9. + Janina Powierża w rocz. śm.
10. + Eugeniusz Radziewicz w tydzień po śm.
11. + Halina i Zygmunt Rogala, Domicela Sikorska, Lech Sobolewski.
18:00GREG. 17. + Czesław Jackiewicz.
20:00+ Zygmunt Pazio.