- 2020
2020-04-11 19:42:51
Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie upamiętniające zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Wielkanoc określana jest mianem Paschy, Zmartwychwstania Chrystusowego, ale też Zmartwychwstaniem Pańskim lub Paschą Chrystusową.
W polskim zwyczaju, w Niedzielę Wielkanocną po porannej rezurekcji rodzina zasiada do uroczystego śniadania wielkanocnego, które rozpoczyna się składaniem życzeń wielkanocnych i dzieleniem się święconką z koszyczka. Na stołach znajdują się jajka, wędliny, wielkanocne baby i mazurki.
Drodzy Parafianie!
Dzisiejszy czas nabiera dla nas nowego znaczenia. Niech Jezus Zwycięzca grzechu, śmierci i szatana da nam moc przezwyciężania naszych słabości, pokonywania strachu i trudności oraz pozwoli doświadczyć radości i pokoju.

Wasi duszpasterze: Ks. Krzysztof
Ks. Sebastian
Ks. Kamil

1. czytanie (Iz 1, 10. 16-20)Przestańcie czynić zło, zaprawiajcie się w dobruPsalm (Ps 50 (49), 8-9. 16b-17. 21 i 23 (R.: por. 23b))Temu, kto prawy, ukażę zbawienieAklamacja (Ez 18, 31ac)Chwała Tobie, Królu wiekówEwangelia na dziś(Mt 23, 1-12)Strzeżcie się pychy i obłudy Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
07:001. GREG. 30. + Dyoniza Gryz- aby Bóg przyjął ją do królestwa wiecznej światłości.
2. GREG. 2. + Zbigniew Zimnowodzki.
3. GREG. 2. + Stanisław Zagubień.
17:30+ Edward i Helena Gajda, Antoni i Helena Nowak – o łaskę zbawienia dla nich i dla zmarłych z ich rodzin.
18:00+ Helena i Stanisław.