- 2020
2020-04-11 19:42:51
Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie upamiętniające zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Wielkanoc określana jest mianem Paschy, Zmartwychwstania Chrystusowego, ale też Zmartwychwstaniem Pańskim lub Paschą Chrystusową.
W polskim zwyczaju, w Niedzielę Wielkanocną po porannej rezurekcji rodzina zasiada do uroczystego śniadania wielkanocnego, które rozpoczyna się składaniem życzeń wielkanocnych i dzieleniem się święconką z koszyczka. Na stołach znajdują się jajka, wędliny, wielkanocne baby i mazurki.
Drodzy Parafianie!
Dzisiejszy czas nabiera dla nas nowego znaczenia. Niech Jezus Zwycięzca grzechu, śmierci i szatana da nam moc przezwyciężania naszych słabości, pokonywania strachu i trudności oraz pozwoli doświadczyć radości i pokoju.

Wasi duszpasterze: Ks. Krzysztof
Ks. Sebastian
Ks. Kamil

1. czytanie (Ez 12, 1-12)Prorok zapowiada wygnaniePsalm (Ps 78 (77), 56-57. 58-59. 61-62 (R.: por. 7b))Wielkich dzieł Boga nie zapominajmyAklamacja (Ps 119 (118), 135)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia na dziś(Mt 18, 21 – 19, 1)Przypowieść o niemiłosiernym słudze Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
07:00 - K D1. + Ania Sękal (greg 21)
2. + Czesław Kotowski w 36. r. śm.
18:00 - K DDziękczynna w 18. r. urodzin Patrycji z prośbą o dalsze Boże bł. i potrzebne łaski