- 2020
2020-04-11 19:42:51
Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie upamiętniające zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Wielkanoc określana jest mianem Paschy, Zmartwychwstania Chrystusowego, ale też Zmartwychwstaniem Pańskim lub Paschą Chrystusową.
W polskim zwyczaju, w Niedzielę Wielkanocną po porannej rezurekcji rodzina zasiada do uroczystego śniadania wielkanocnego, które rozpoczyna się składaniem życzeń wielkanocnych i dzieleniem się święconką z koszyczka. Na stołach znajdują się jajka, wędliny, wielkanocne baby i mazurki.
Drodzy Parafianie!
Dzisiejszy czas nabiera dla nas nowego znaczenia. Niech Jezus Zwycięzca grzechu, śmierci i szatana da nam moc przezwyciężania naszych słabości, pokonywania strachu i trudności oraz pozwoli doświadczyć radości i pokoju.

Wasi duszpasterze: Ks. Krzysztof
Ks. Sebastian
Ks. Kamil

1. czytanie (2 Tm 4, 1-8)Wykonaj dzieło ewangelistyPsalm (Ps 71 (70), 8-9. 14-15b. 16-17 (R.: por. 15a))Będę wysławiał Twoją sprawiedliwośćAklamacja (Mt 5, 3)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia na dziś(Mk 12, 38-44)Jałmużna ubogiej wdowy Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
07:001. + Ryszard.
2. GREG. 6. + Włodzimierz Krasnodębski.
12:00Wynagradzająca od Kół Żywego Różańca.
18:00+ Katarzyna Krzyszczuk w 7 rocz. śm.
18:30Nabożeństwo Czerwcowe