- 2020
2020-04-11 19:42:51
Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie upamiętniające zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Wielkanoc określana jest mianem Paschy, Zmartwychwstania Chrystusowego, ale też Zmartwychwstaniem Pańskim lub Paschą Chrystusową.
W polskim zwyczaju, w Niedzielę Wielkanocną po porannej rezurekcji rodzina zasiada do uroczystego śniadania wielkanocnego, które rozpoczyna się składaniem życzeń wielkanocnych i dzieleniem się święconką z koszyczka. Na stołach znajdują się jajka, wędliny, wielkanocne baby i mazurki.
Drodzy Parafianie!
Dzisiejszy czas nabiera dla nas nowego znaczenia. Niech Jezus Zwycięzca grzechu, śmierci i szatana da nam moc przezwyciężania naszych słabości, pokonywania strachu i trudności oraz pozwoli doświadczyć radości i pokoju.

Wasi duszpasterze: Ks. Krzysztof
Ks. Sebastian
Ks. Kamil

1. czytanie (Rz 8, 12-17)Synostwo Boże chrześcijanPsalm (Ps 68 (67), 2 i 4. 6-7b. 20-21 (R.: por. 21a))Bóg nasz jest Bogiem, co zbawia człowiekaAklamacja (Por. J 17, 17ba)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia na dziś(Łk 13, 10-17)Uzdrowienie w szabat Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela