- 2020
2020-04-11 19:42:51
Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie upamiętniające zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Wielkanoc określana jest mianem Paschy, Zmartwychwstania Chrystusowego, ale też Zmartwychwstaniem Pańskim lub Paschą Chrystusową.
W polskim zwyczaju, w Niedzielę Wielkanocną po porannej rezurekcji rodzina zasiada do uroczystego śniadania wielkanocnego, które rozpoczyna się składaniem życzeń wielkanocnych i dzieleniem się święconką z koszyczka. Na stołach znajdują się jajka, wędliny, wielkanocne baby i mazurki.
Drodzy Parafianie!
Dzisiejszy czas nabiera dla nas nowego znaczenia. Niech Jezus Zwycięzca grzechu, śmierci i szatana da nam moc przezwyciężania naszych słabości, pokonywania strachu i trudności oraz pozwoli doświadczyć radości i pokoju.

Wasi duszpasterze: Ks. Krzysztof
Ks. Sebastian
Ks. Kamil

1. czytanie (Dz 18, 23-28)Działalność ApollosaPsalm (Ps 47 (46), 2-3. 8-9. 10 (R.: por. 8a))Pan Bóg jest królem całej naszej ziemi
Albo: Alleluja
Aklamacja (Por. J 16, 28)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia na dziś(J 16, 23b-28)Opuszczam świat i idę do Ojca Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
07:00 - K G1. + Zofia, Henryk, Jan Jerzak i ich rodzice.
2. + Zofia Wierzchoń.
3. GREG. 15. + Joanna Tryzno.
17:30 - K G+ Zenon Poławski.
18:00 - K G+ Zofia i Antoni oraz ich rodzice oraz Tomasz.
18:30 - K GNabożeństwo Majowe