- 2019
2019-08-31 16:04:11
  1. Dzisiejsza niedziela jest I niedzielą miesiąca. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz procesja eucharystyczna wokół kościoła.
    Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na utrzymanie Katolickiego Ośrodka Adopcyjnego. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  2. Zakończyły się wakacje. Od jutra Msze św. tygodniowe będą sprawowane jak zwykle, czyli o godz. 700, 1730 i o 1800.
  3. W minionym tygodniu do naszego kościoła zostało wykonane przyłącze kanalizacyjne oraz uporządkowano teren przykościelny.
  4. Jutro poniedziałek. Zapraszamy dzieci i młodzież ze szkół znajdujących się na terenie naszej parafii, na Mszę św. na godz. 800, która rozpocznie rok szkolny i katechetyczny.
  5. W środę o godz. 1800 modlitwy do Matki Bożej Pocieszenia. Kartki z intencjami można składać w zakrystii.
  6. Najbliższy czwartek jest I czwartkiem miesiąca. Po Mszy św. o godz. 1800 odmówimy wspólnie koronkę do Miłosierdzia Bożego.
  7. W piątek przypada I piątek miesiąca. Do chorych udamy się od godz. 900 natomiast spowiedź podczas Mszy św. porannej i wieczorem od godz. 1700.
  8. Od 6 września rozpoczynamy nabożeństwo 40 – sto godzinne poprzedzające odpust w naszej parafii. Jego porządek będzie następujący.
    06 września – I piątek miesiąca
    700 – Msza Święta (po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do g. 1800)
    1715 – Różaniec
    1800 – Msza Święta
    1830 do 2100 – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu
    07 września – I sobota miesiąca
    700 – Msza Święta (po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do g. 1800)
    1130 – Różaniec
    1200 – Msza św. z modlitwą o uzdrowienie
    1800 – Msza Święta
    1830 do 2100 – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu

W niedzielę 8 września uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – odpust w naszej parafii. O godz. 1200 główna Msza Święta odpustowa i procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy ministrantów, asystę kościelną oraz bielanki do sypania kwiatków podczas procesji. Wszystkich parafian zachęcamy do udziału w tych uroczystościach, zwłaszcza do adoracji Najświętszego Sakramentu.
  9. Również w przyszłą niedzielę, podczas Mszy św. o godz. 1030, odbędzie się uroczyste przyjęcie do wspólnoty Różańca Rodziców kolejnej Róży pod wezwanie św. Marii Magdaleny.
  10. Parafialny punkt Caritas, od września będzie czynny raz w miesiącu w każdy 3 czwartek miesiąca od godz. 1700 do 1830. Do punktu można przynosić czystą i niezniszczoną odzież.
  11. 14 września we Włocławku rozpocznie się ogólnopolska akcja "Polska pod Krzyżem". Ma być ona odpowiedzią na liczne ataki antychrześcijańskich środowisk na Kościół, kapłanów i wizerunki świętych, jakie miały miejsce w ostatnim czasie w naszej Ojczyźnie. Dlatego zapraszamy wszystkich chętnych do Włocławka na wspólną modlitwę w blasku Krzyża Chrystusowego w sobotę 14 września - w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Z naszej parafii organizujemy wyjazd do Włocławka autokarem - 14 września o godz. 700. Koszt 50 zł. Zapisy i szczegółowe informacje po mszy św. w zakrystii.
  12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza naszego diecezjalnego tygodnika Idziemy.

07:00 - K DDziękczynno w 18 r. urodzin Dominika z prośbą o dalsze Boże bł., i opiekę Matki Najświętszej nad nim
17:30 - K D† Krystyna Skarżyńska (int. Od sąsiadek z Wielądk)
18:00 - K D† Tadeusz Domański