- 2019
2019-05-03 21:28:45
W dniu dzisiejszym przeżywaliśmy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, w naszej parafii po Mszy Świętej o godzinie 12:00, którą uświetniła Orkiestra Miasta Sulejówek oraz delegacja Pocztów Sztandarowych z naszego miasta, miała miesce historyczna chwila nadania imienia Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego rondu przy zbiegu ulic: Krasickiego, Paderewskiego oraz Legionów.

Podczas uroczystości przemówił p. Burmistrz Arkadiusz Śliwa przybliżając nam postać zmarłego Prezydenta p. Kaczorowskiego a po Nim mieliśmy okazję wysłuchać niespodziewanego Gościa, przybył na dzisejszą uroczystość prosto z Londynu, On również w kilku słowach przybliżył nam postać p. Ryszarda Kaczorowskiego, jednak z całkiem innej perspektywy, mianowicie obaj Panowie współpracowali ze sobą w Harcerstwie mieszkająć w Londynie, następnie Przewodniczący Rady Miasta p. Daniel Dąbrowski odczytał uchwałę podjętą przez Radę Miasta o nadaniu imienia dla nowopowstałego ronda. W dalszej części naszych uroczystości została odsłonięta tablica z nazwą ronda, zostały złożone kwiaty przez przedsawicieli Władz Miasta oraz Mieszkańców, poświęcenia tego miejsca dokonał ks. proboszcz Krzyszcztof Kietliński.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

Komentarze dodaj
podpis:

komentarz:

Poświęcenie ronda im. Ryszarda Kaczorowskiego
1. czytanie (2 Tm 4, 9-17a)Łukasz towarzyszy PawłowiPsalm (Ps 145, 10-11. 12-13ab. 17-18 (R.: por. 12))Niech wierni Twoi sławią Twe królestwoAklamacja (J 15, 16)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia na dziś(Łk 10, 1-9)Rozesłanie uczniów Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
07:001. GREG. 17. + Florentyna i Jan Ratyńscy.
2. + zm. rodzice i dar nieba dla nich, dla żyjących, prośba o błog. Boże.
16:45Nabożeństwo Wypominkowe.
17:30+ w int. zmarłych polecanych w wypominkach.
18:00O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Dominika w 26 rocz. urodzin.
18:30Różaniec