- 2019
2019-05-03 21:28:45
W dniu dzisiejszym przeżywaliśmy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, w naszej parafii po Mszy Świętej o godzinie 12:00, którą uświetniła Orkiestra Miasta Sulejówek oraz delegacja Pocztów Sztandarowych z naszego miasta, miała miesce historyczna chwila nadania imienia Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego rondu przy zbiegu ulic: Krasickiego, Paderewskiego oraz Legionów.

Podczas uroczystości przemówił p. Burmistrz Arkadiusz Śliwa przybliżając nam postać zmarłego Prezydenta p. Kaczorowskiego a po Nim mieliśmy okazję wysłuchać niespodziewanego Gościa, przybył na dzisejszą uroczystość prosto z Londynu, On również w kilku słowach przybliżył nam postać p. Ryszarda Kaczorowskiego, jednak z całkiem innej perspektywy, mianowicie obaj Panowie współpracowali ze sobą w Harcerstwie mieszkająć w Londynie, następnie Przewodniczący Rady Miasta p. Daniel Dąbrowski odczytał uchwałę podjętą przez Radę Miasta o nadaniu imienia dla nowopowstałego ronda. W dalszej części naszych uroczystości została odsłonięta tablica z nazwą ronda, zostały złożone kwiaty przez przedsawicieli Władz Miasta oraz Mieszkańców, poświęcenia tego miejsca dokonał ks. proboszcz Krzyszcztof Kietliński.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

Komentarze dodaj
podpis:

komentarz:

Poświęcenie ronda im. Ryszarda Kaczorowskiego
1. czytanie (Dz 18, 23-28)Działalność ApollosaPsalm (Ps 47 (46), 2-3. 8-9. 10 (R.: por. 8a))Pan Bóg jest królem całej naszej ziemi
Albo: Alleluja
Aklamacja (Por. J 16, 28)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia na dziś(J 16, 23b-28)Opuszczam świat i idę do Ojca Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
07:00 - K G1. + Zofia, Henryk, Jan Jerzak i ich rodzice.
2. + Zofia Wierzchoń.
3. GREG. 15. + Joanna Tryzno.
17:30 - K G+ Zenon Poławski.
18:00 - K G+ Zofia i Antoni oraz ich rodzice oraz Tomasz.
18:30 - K GNabożeństwo Majowe