- 2019
2019-05-03 21:28:45
W dniu dzisiejszym przeżywaliśmy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, w naszej parafii po Mszy Świętej o godzinie 12:00, którą uświetniła Orkiestra Miasta Sulejówek oraz delegacja Pocztów Sztandarowych z naszego miasta, miała miesce historyczna chwila nadania imienia Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego rondu przy zbiegu ulic: Krasickiego, Paderewskiego oraz Legionów.

Podczas uroczystości przemówił p. Burmistrz Arkadiusz Śliwa przybliżając nam postać zmarłego Prezydenta p. Kaczorowskiego a po Nim mieliśmy okazję wysłuchać niespodziewanego Gościa, przybył na dzisejszą uroczystość prosto z Londynu, On również w kilku słowach przybliżył nam postać p. Ryszarda Kaczorowskiego, jednak z całkiem innej perspektywy, mianowicie obaj Panowie współpracowali ze sobą w Harcerstwie mieszkająć w Londynie, następnie Przewodniczący Rady Miasta p. Daniel Dąbrowski odczytał uchwałę podjętą przez Radę Miasta o nadaniu imienia dla nowopowstałego ronda. W dalszej części naszych uroczystości została odsłonięta tablica z nazwą ronda, zostały złożone kwiaty przez przedsawicieli Władz Miasta oraz Mieszkańców, poświęcenia tego miejsca dokonał ks. proboszcz Krzyszcztof Kietliński.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

Komentarze dodaj
podpis:

komentarz:

Poświęcenie ronda im. Ryszarda Kaczorowskiego
2019-12-05 - czwartek
16:00(3 księży) ulice – 15 go sierpnia, Zaciszna, Słoneczna, Lipowa Dąbrówki, Topolowa, Piastowska
1. czytanie (Iz 26, 1-6)Naród sprawiedliwy, dochowujący wierności wejdzie do królestwa BożegoPsalm (Ps 118 (117), 1bc i 8-9. 19-20. 21 i 25. 26-27a (R.: por. 26a))Błogosławiony, idący od Pana, albo: AllelujaAklamacja (Por. Iz 55, 6)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia na dziś(Mt 7, 21. 24-27)Kto spełnia wolę Bożą, wejdzie do królestwa niebieskiego Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
06:451. GREG. 5. + Irena Paczuska.
2. + Polikarp, Stanisława i ich rodzice.
3. Intencja wolna.
18:00+ Jakub, Czesława, Lucjan i Halina.