- Strona główna
- 2019
2019-05-03 21:28:45
W dniu dzisiejszym przeżywaliśmy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, w naszej parafii po Mszy Świętej o godzinie 12:00, którą uświetniła Orkiestra Miasta Sulejówek oraz delegacja Pocztów Sztandarowych z naszego miasta, miała miesce historyczna chwila nadania imienia Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego rondu przy zbiegu ulic: Krasickiego, Paderewskiego oraz Legionów.

Podczas uroczystości przemówił p. Burmistrz Arkadiusz Śliwa przybliżając nam postać zmarłego Prezydenta p. Kaczorowskiego a po Nim mieliśmy okazję wysłuchać niespodziewanego Gościa, przybył na dzisejszą uroczystość prosto z Londynu, On również w kilku słowach przybliżył nam postać p. Ryszarda Kaczorowskiego, jednak z całkiem innej perspektywy, mianowicie obaj Panowie współpracowali ze sobą w Harcerstwie mieszkająć w Londynie, następnie Przewodniczący Rady Miasta p. Daniel Dąbrowski odczytał uchwałę podjętą przez Radę Miasta o nadaniu imienia dla nowopowstałego ronda. W dalszej części naszych uroczystości została odsłonięta tablica z nazwą ronda, zostały złożone kwiaty przez przedsawicieli Władz Miasta oraz Mieszkańców, poświęcenia tego miejsca dokonał ks. proboszcz Krzyszcztof Kietliński.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

Komentarze dodaj
podpis:

komentarz:

Poświęcenie ronda im. Ryszarda Kaczorowskiego
1. czytanie (Dz 16, 11-15)Chrzest LidiiPsalm (Ps 149, 1b-2. 3-4. 5-6a i 9b (R.: por. 4a))Pan w swoim ludzie upodobał sobie
Albo: Alleluja
Aklamacja (Por. J 15, 26b. 27a)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia na dziś(J 15, 26 – 16, 4a)Duch Prawdy będzie świadczył o Jezusie Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
07:00+ Felicja
17:30+ zm. z rodz. Piątek, Miśta i Zapała
18:00Intencja dziękczynna za uratowanie życia z prośbą o dalsze błogosławieństwo dla Huberta
18:30Nabożeństwo Majowe