- 2019
2019-05-03 21:28:45
W dniu dzisiejszym przeżywaliśmy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, w naszej parafii po Mszy Świętej o godzinie 12:00, którą uświetniła Orkiestra Miasta Sulejówek oraz delegacja Pocztów Sztandarowych z naszego miasta, miała miesce historyczna chwila nadania imienia Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego rondu przy zbiegu ulic: Krasickiego, Paderewskiego oraz Legionów.

Podczas uroczystości przemówił p. Burmistrz Arkadiusz Śliwa przybliżając nam postać zmarłego Prezydenta p. Kaczorowskiego a po Nim mieliśmy okazję wysłuchać niespodziewanego Gościa, przybył na dzisejszą uroczystość prosto z Londynu, On również w kilku słowach przybliżył nam postać p. Ryszarda Kaczorowskiego, jednak z całkiem innej perspektywy, mianowicie obaj Panowie współpracowali ze sobą w Harcerstwie mieszkająć w Londynie, następnie Przewodniczący Rady Miasta p. Daniel Dąbrowski odczytał uchwałę podjętą przez Radę Miasta o nadaniu imienia dla nowopowstałego ronda. W dalszej części naszych uroczystości została odsłonięta tablica z nazwą ronda, zostały złożone kwiaty przez przedsawicieli Władz Miasta oraz Mieszkańców, poświęcenia tego miejsca dokonał ks. proboszcz Krzyszcztof Kietliński.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

Komentarze dodaj
podpis:

komentarz:

Poświęcenie ronda im. Ryszarda Kaczorowskiego
1. czytanie (2 P 3, 12-15a. 17-18)Oczekujemy nowego nieba i nowej ziemiPsalm (Ps 90 (89), 2 i 4. 10. 14 i 16 (R.: por. 1b))Panie, Ty zawsze byłeś nam ucieczkąAklamacja (Por. Ef 1, 17-18)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia na dziś(Mk 12, 13-17)Podatek należny cezarowi Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
07:00GREG. 2. + Włodzimierz Krasnodębski.
17:30Za przyczyną św. siostry Faustyny Kowalskiej: Za dusze ciche i pokorne i dusze małych dzieci, aby były szczególnym upodobaniem Ojca Niebieskiego oraz wonnym bukietem przed tronem Bożym.
18:00+ Jan i Janina Wysokińscy.
18:30Nabożeństwo Czerwcowe