- 2018
2018-12-29 23:43:37
29 grudnia, w sobotę, w godzinach od 12.00 do 15.00 od drzwi do drzwi domów szli i pukali a także śpiewali Kolędnicy Misyjni – dzieci, wraz z opiekunami z naszej parafii, w tym roku niosąc pomoc dzieciom w Rwandzie i Burundi. Maryja z Dzieciątkiem i Józef, który u progu drzwi mieszkańcom domu głosił „Pokój i dobro!”.
A z nimi kózka, trzęsąca się ze zmęczenia i Anioł niosący Dobrą Nowinę, że
„Bóg takie właśnie wybrał królowanie.
Nie przymusem, podstępem, ale miłowaniem,
uniżył się, zaufał, oddał w nasze ręce…
Trzeba o tym ludziom powiedzieć czym prędzej!”.

W każdej grupie, a było nas pięć nie mogło zabraknąć jeszcze jednej ważnej osoby- w tym roku - Dziecka z Rwandy, które z ufnością pomimo dramatycznych przeżyć w swoim kraju naznaczonym przemocą, biedą mówi jak wielką moc ma przebaczenie… i wtedy właśnie nastaje Boże Narodzenie

Na koniec kolędowania odwiedziliśmy naszych Księży, byliśmy też u Sióstr na Wspólnej i w wielu innych domach a nawet i w sklepach… warto było podjąć trud, widzieć jak otwierają się domy, serca ludzi choć i były chwile trudne, gdy pukając do drzwi nie przyjęto nas, ale pomimo tego wiele udało się nam uzbierać, by pomóc tym, którzy czekają .
A dlaczego w tym roku była z nami kózka? Nasza najmłodsza miała 4,5 lat i ona prosiła o grosik, by innym ratować życie. „W Burundi szkoła o kozę prosi, by mleko dzieciom mogła przynosić. Dzieci o kozę zatroszczą się czule…”.
A nasze dzieci w Polsce, w Sulejówku wraz z dziećmi z Burundi prosiły.

Piękny czas naszej kolędy misyjnej, radość, zmęczenie wdzięczność za każde otwarte serce, dom przeplatane kolędami: Cicha noc, Wśród nocnej ciszy, Przybieżeli do Betlejem,… miła gościna i małą pamiątka - bombka na pożegnanie Dziękujemy i do zobaczenia za rok.

Kolędnicy misyjni

Komentarze dodaj
podpis:

komentarz:

1. czytanie (Am 7, 10-17)Idź, prorokuj do narodu megoPsalm (Ps 19 (18), 8-9. 10-11 (R.: por. 10b))Prawe i słuszne wszystkie sądy PańskieAklamacja (Por. 2 Kor 5, 19)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia na dziś(Mt 9, 1-8)Jezus uzdrawia paralityka i odpuszcza mu grzechy1. czytanie (Rz 8, 31b-39)Nic nas nie odłączy od miłości ChrystusaPsalm (Ps 124, 2-3. 4-5. 7b-8 (R.: por. 8a))Naszą pomocą jest nasz Pan i Stwórca
Albo: Alleluja
Aklamacja (Mt 5, 10)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia na dziś(Mt 24, 4-13)Śmierć dzieci w Betlejem Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
07:00 - K D1. GREG. 30 + Krzysztof Mazur
2. + Ks. Eugeniusz Lewandowski