- 2018
2018-03-31 17:49:13
Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie upamiętniające zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Wielkanoc określana jest mianem Paschy, Zmartwychwstania Chrystusowego, ale też Zmartwychwstaniem Pańskim lub Paschą Chrystusową.
W polskim zwyczaju, w Niedzielę Wielkanocną po porannej rezurekcji rodzina zasiada do uroczystego śniadania wielkanocnego, które rozpoczyna się składaniem życzeń wielkanocnych i dzieleniem się święconką z koszyczka. Na stołach znajdują się jajka, wędliny, wielkanocne baby i mazurki.

Drodzy Parafianie!
Niech te Święta będą pełne radości z okazji rodzinnych spotkań przy stole, niech stół będzie bogato zastawiony, a Wasze serca wypełnione łaską…

Wasi duszpasterze: Ks. Krzysztof
Ks. Michał
Ks. Sebastian

1. czytanie (Dz 3, 11-26)Zabiliście Dawcę życia, ale Bóg wskrzesił Go z martwychPsalm (Ps 8, 2ab i 5. 6-7. 8-9 (R.: por. 2ab))Jak jest przedziwne imię Twoje, Panie!
Albo: Alleluja
Aklamacja (Ps 118 (117), 24)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia na dziś(Łk 24, 35-48)Musiały się wypełnić zapowiedzi Pisma Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
07:00Greg. 23: + Kazimierz Kruk
17:30+ Józef, Emilia, Witold, Czesława i dziadkowie