Błogosławionych Świąt Wielkanocnych - www.parafiasulejowek.pl
- 2018
2018-03-31 17:49:13
Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie upamiętniające zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Wielkanoc określana jest mianem Paschy, Zmartwychwstania Chrystusowego, ale też Zmartwychwstaniem Pańskim lub Paschą Chrystusową.
W polskim zwyczaju, w Niedzielę Wielkanocną po porannej rezurekcji rodzina zasiada do uroczystego śniadania wielkanocnego, które rozpoczyna się składaniem życzeń wielkanocnych i dzieleniem się święconką z koszyczka. Na stołach znajdują się jajka, wędliny, wielkanocne baby i mazurki.

Drodzy Parafianie!
Niech te Święta będą pełne radości z okazji rodzinnych spotkań przy stole, niech stół będzie bogato zastawiony, a Wasze serca wypełnione łaską…

Wasi duszpasterze: Ks. Krzysztof
Ks. Michał
Ks. Sebastian

1. czytanie (Jr 38, 4-6. 8-10)Bóg czuwa nad JeremiaszemPsalm (Ps 40 (39), 2-3. 4. 18 (R.: por. 14b))Panie, mój Boże, pośpiesz mi z pomocą2. czytanie (Hbr 12, 1-4)Wytrwanie w wierzeAklamacja (Por. J 10, 27)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia na dziś(Łk 12, 49-53)Ewangelia powodem rozłamu Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
07:00+ Henryka Gołoś i wszyscy zmarli z rodziny.
09:00Aneta z prośbą o błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski, o dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej na każdy kolejny dzień życia – int. urodzinowa.
10:30Lucyna i Kazimierz w 50 rocz. ślubu, z prośbą o dalsze błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla nich.
12:00Msza św. zbiorowa:
1. O zdrowie i potrzebne łaski dla Janusza.
2. W intencji Małgorzaty, w dniu rocz. urodzin – dziękczynna, z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej oraz o łaskę zdrowia.
3. + Aniela Szewczyk.
4. + Małgorzata Agnieszka Górska w mies. po śmierci.
5. + Jerzy Modzelewski, Kazimiera i Wacław Piekart.
6. + Edward Kowalczyk w mies. po śmierci.
7. + Kamil Wiliński w mies. po śmierci.
13:30ŚLUB
18:00+ Henryk w 1 rocz. śm.
20:00+ W intencji zbawienia dusz zmarłych z rodziny Szyszkowicz, Duma, Lerka, Bućko oraz Dominika Mularczyk.