- 2018
2018-03-31 17:49:13
Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie upamiętniające zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Wielkanoc określana jest mianem Paschy, Zmartwychwstania Chrystusowego, ale też Zmartwychwstaniem Pańskim lub Paschą Chrystusową.
W polskim zwyczaju, w Niedzielę Wielkanocną po porannej rezurekcji rodzina zasiada do uroczystego śniadania wielkanocnego, które rozpoczyna się składaniem życzeń wielkanocnych i dzieleniem się święconką z koszyczka. Na stołach znajdują się jajka, wędliny, wielkanocne baby i mazurki.

Drodzy Parafianie!
Niech te Święta będą pełne radości z okazji rodzinnych spotkań przy stole, niech stół będzie bogato zastawiony, a Wasze serca wypełnione łaską…

Wasi duszpasterze: Ks. Krzysztof
Ks. Michał