- 2017
2017-02-28 19:36:56

Idea EDK:
  • Indywidualne spotkanie z Bogiem, prowadzące do przemiany.
  • Droga Krzyżowa w milczeniu umożliwia skupienie i usłyszenie Boga.
  • Pomimo tego, że czasami idzie się w grupie, to każdy uczestnik walczy sam ze swoimi ograniczeniami.
  • Gdy przełamie się blokady, jakimi są ból i koncentracja na sobie, to wtedy może nastąpić w nas przemiana i nawrócenie.
  • W pewnym stopniu sama droga jest już celem.
  • EDK jest przejściem od życia, przez śmierć do zmartwychwstania- czyli od tego jak żyję dzisiaj, przez trud, do nowego życia.

Standardy EDK:
  • Każdy uczestnik EDK idzie na własną odpowiedzialność.
  • Zasadniczo idziemy indywidualnie ale dopuszcza się wędrówkę w grupach, nie większych niż 10 osób. Kierujemy się opisem trasy, własnymi mapami i ewentualnie śladem GPS.
  • Każda osoba ma założone elementy odblaskowe i latarkę.
  • Na drogach poruszamy się zgodnie z zasadami ruchu drogowego (idziemy lewą stroną jezdni, jeden za drugim). Idący na początku oraz na końcu grupy mają zapalone latarki.
  • Dbamy o bezpieczeństwo własne oraz innych. Osoba idąca na końcu grupy pilnuje, aby nikt nie zostawał w tyle.
  • Jeżeli zdarzy się pominąć czy zagubić jakąś Stację - kolejną można rozważyć w dowolnie wybranym miejscu.
  • Na trasie (poza czytaniem rozważań Drogi Krzyżowej oraz sytuacjami wymagającymi konsultacji dalszego przebiegu drogi) obowiązuje całkowita zasada milczenia.

Wyruszamy w EDK sprzed kościoła Matki Boskiej Zwycięskiej w Rembertowie w dniu 31 marca po wieczornej Mszy Św. o godz. 21.00

Planujemy 4 trasy:
  • Rembertów-Loretto 59 km
Zielona - bł. Ignacego Kłopotowskiego
Przebieg trasy: Warszawa Rembertów, Warszawa Wesoła, Sulejówek, Miłosna, Budziska, Zagórze, Krubki-Górki, Wola Ręczajska, Poświętne, Dąbrowica, Międzyleś, Franciszków, Kury, Sulejów, Nowinki, Kukawki, Strachów, Puste Łąki, Loretto

• Rembertów-Sulejówek 40 km
Żółta im. Matki Bożej Pocieszenia
Przebieg trasy: Rembertów - Wesoła Zielona - Marysin - Anin - Międzylesie - Radość - Aleksandrów - Falenica - Emów - Wiązowna Kościelna - Boryszew - Michałówek - Izabela - Zakręt - Sulejówek Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia.

• Rembertów-Ostrówek 37 km
Niebieska - im. św. Faustyny
Przebieg trasy: Warszawa Rembertów, Warszawa Wesoła, Sulejówek, Miłosna, Budziska, Zagórze, Krubki-Górki, Wola Ręczajska, Poświętne, Nowy Cygów, Laskowizna, Józefin, Tuł, Ostrówek-Dom Św. Faustyny Kowalskiej ul. Św. Faustyny 5.

• Rembertów-Otwock 27 km
Szara - im. bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Przebieg trasy: Rembertów - Wesoła Zielona - Marysin - Anin - Międzylesie - Radość - Aleksandrów - Falenica – Michalin – Józefów – Świder – Otwock.

Bieżące informacje zamieszczamy na stronie https://web.facebook.com/REMBERTOW.EDK
na stronie parafii http://rembertowparafia.pl/ i http://www.parafiasulejowek.pl

Zapisy na EDK i materiały do pobrania dostępne będą na początku marca 2017 na stronie
www.edk.org.pl rejon Rembertów-Sulejówek.

W przypadku problemów z dostępem do strony edk.org.pl udostępnimy inne strony internetowe i pocztę elektroniczną.

Jeżeli ktoś chciałby się włączyć się do pomocy medycznej w czasie EDK prosimy o kontakt telefoniczny z Pawłem Kaźmierczakiem tel. 509 054799

1. czytanie(Jk 4, 13-17)Zależność ludzi od BogaPsalm(Ps 49 (48), 2-3. 6-7. 8-10. 11 (R.: por. Mt 5, 3))Ubodzy duchem mają wstęp do niebaAklamacja(J 14, 6)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia(Mk 9, 38-40)Kto nie jest przeciwko nam, ten jest z nami Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
07:00+ Helena Kałwa – int. od Barbary Ciężadlik-Lindert z rodziną z Bielska
17:30O zdrowie i Boże Błogosławieństwo dla Oliwii z racji urodzin oraz o błogosławieństwo dla rodzeństwa