- 2016
2016-05-23 12:39:40
W uroczystość Zesłania Ducha Świętego w naszej Parafii w Sulejówku miała miejsce Pierwsza Komunia Święta. 108 dzieci z obydwu szkół podstawowych po raz pierwszy przyjęło Pana Jezusa do swojego serca. Dzieci były przygotowywanie przez cały rok do tego wydarzenia przez siostry katechetki
s. Rafaelę Woźnicę i s. Elizę Szyprowską oraz swoich rodziców.

Każdy dzień w Białym Tygodniu był poświęcony konkretnemu tematowi:
Poniedziałek w Święto Maryi Matki Kościoła (dzień odpustu w naszej parafii) dotyczył osoby Maryi.
Wtorek - poświęcony był misjom. Dzieci w tym dniu złożyły swoje ofiary na wyposażenie szkoły w Południowej Afryce, gdzie pracuje s. Małgorzata Baczewska.
Środa – w tym dniu ks. Piotr Główka przybliżył dzieciom osobę św. Jana Pawła II z racji rocznicy Jego urodzin.
Czwartek – w Święto Chrystusa Najwyższego Kapłana odbyła się Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Czerwińsku nad Wisłą.
Piątek – dzień poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Dzieci zapoznały się z 12 obietnicami jakie Pan Jezus przekazał św. Małgorzacie Marii Alacoque.
Sobota – na zakończenie Białego Tygodnia dzieci oddały się pod opiekę Matki Bożej zawierzając Jej wstawiennictwu całe swoje życie. Bardzo wymownym akcentem były białe kwiaty, które każde dziecko złożyło u przy obrazie Matki Bożej Pocieszenia. Ks. Proboszcz poświęcił również dewocjonalia, które dzieci przyniosły do kościoła.

s.Eliza

Komentarze dodaj
podpis:

komentarz:

Biały tydzień
2019-12-05 - czwartek
16:00(3 księży) ulice – 15 go sierpnia, Zaciszna, Słoneczna, Lipowa Dąbrówki, Topolowa, Piastowska
1. czytanie (Iz 26, 1-6)Naród sprawiedliwy, dochowujący wierności wejdzie do królestwa BożegoPsalm (Ps 118 (117), 1bc i 8-9. 19-20. 21 i 25. 26-27a (R.: por. 26a))Błogosławiony, idący od Pana, albo: AllelujaAklamacja (Por. Iz 55, 6)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia na dziś(Mt 7, 21. 24-27)Kto spełnia wolę Bożą, wejdzie do królestwa niebieskiego Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
06:451. GREG. 5. + Irena Paczuska.
2. + Polikarp, Stanisława i ich rodzice.
3. Intencja wolna.
18:00+ Jakub, Czesława, Lucjan i Halina.