- 2016
2016-03-25 16:40:29
“On to dla nas grzechem uczynił Tego, który nie zna grzechu” (2 Kor 5,21). Wielki Piątek. Dzień najsmutniejszy a zarazem najbardziej doniosły. Dzień największej bliskości Boga z człowiekiem grzesznym i z człowiekiem cierpiącym nie z własnej winy. W tym krzyku opuszczenia “Boże mój Boże, czemuś mnie opuścił” mieści się każde rozdarcie, każdy upadek, każde cierpienie tego świata, łącznie ze zwątpieniem w miłość Boga. “On to dla nas grzechem uczynił Tego, który nie zna grzechu” (2 Kor 5,21). Jezus, choć był bez winy, odczuł samotność, opuszczenie, brak nadziei człowieka pogrążonego w grzechu. Ale odczuł też i wykrzyczał przerażenie dziecka nieprzyjętego przez rodziców i wyrywanego siłą z łona matki. To właśnie On przez swoją śmierć na krzyżu daje możliwość powrotu z otchłani ludzkiej nędzy do jedności z Bogiem i ludźmi. A gdyby nie On...

W tym roku Wielki Piątek przypada w dniu 25 marca. Jest to dzień, w którym co roku obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. To właśnie ta uroczystość została ustanowiona przez Episkopat Polski Dniem Świętości Życia. I chociaż w tym roku wyjątkowo uroczystość Zwiastowania została przeniesiona na 4 kwietnia, 25 marca dla wielu osób jest dniem szczególnym – dniem w którym rozpoczynają trwającą 9 miesięcy modlitwę w intencji nienarodzonego dziecka. Czy nie wydaje się symboliczne, że w Roku Miłosierdzia Wielki Piątek przypada właśnie w tym dniu? Że te dwie rzeczywistości: śmierć Chrystusa za grzechy matek, ojców, dziadków i pamięć o najbardziej bezbronnych spotykają się w kalendarzu? Pamiętajmy w naszych modlitwach o rodzinach, które nie przyjęły swoich dzieci oraz o tych, które staną dopiero przez wyborem życia lub śmierci. Oby każde dziecko mogło się narodzić otoczone miłością najbliższych.

2019-12-08 - niedziela
14:00(3 księży) ulice – Ogińskiego, Emilii Plater
1. czytanie (Rdz 3, 9-15)Wprowadzam nieprzyjaźń pomiędzy potomstwo twoje i potomstwo niewiastyPsalm (Ps 98, 1-4)Śpiewajcie Panu, bo uczynił cuda2. czytanie (Rz 15, 4-9)Chrystus zbawia wszystkich ludziAklamacja (Łk 1, 28)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia na dziś(Łk 1, 26-38)Bądź pozdrowiona, pełna łaski, Pan z Tobą Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
07:00+ Zofia, Józefa, Stanisława, Marianna, Władysław, Józef.
09:001. + Zmarli z rodziny Bystroń, Zawadzkich i Podbielskich.
2. GREG. 8. + Irena Paczuska.
10:30W intencji wszystkich Róż Różańca Rodziców.
12:00Msza św. w intencjach zbiorowych:
1. Prośba o błogosławieństwo i zdrowie z okazji urodzin Janiny – 70 lat, Dariusza – 41 lat oraz Kasi – 19 lat.
2. Z okazji urodzin Janiny, o zdrowie i błogosławieństwo Boże.
3. + Józefa Jarząbek, Franciszek Jarząbek, Wiktor Jarząbek, Grażyna Jarząbek.
4. + Jan Linek w 3 rocz. śm.
5. + Wojciech Kotlarewski w 40 rocz. śm. i za jego rodziców.
6. + W 5 rocz. śm. Stanisława i za rodziców, Jana i Władysławę z rodziny Kowalskich. Zmarłych Wiktora i Zofię z rodziny Łuszczyńskich.
7. + Tadeusz w 20 rocz. śm., Eugeniusz w 32 rocz. śm., Maria, Krzysztof z rodziny Nowakowskich.

Chrzty: Jan i Adam Czarnoccy.
18:00+ Marian Rogala w 19 rocz. śm.
20:00+ Marian Chorębała, Wanda, Bartłomiej, Teofil, Bronisława, Jan i zm. z rodz. Chorębałów.