- 2016
2016-01-18 14:12:53
W niedzielę 17 stycznia z inicjatywy Rady Parafialnej, przy życzliwym wsparciu księdza Proboszcza, asyście ks. Zbyszka i z udziałem ks. Michała - odbyło się pierwsze Spotkanie Wspólnot naszej Parafii. Działające przy naszym kościele - Służba liturgiczna: Ministranci i Bielanki, Schola - Nutki Jezusa, Chór, Zgromadzenia zakonne - Siostry Wspomożycielki Dusz Czyśćcowych i Siostry ze Zgromadzenia Misyjnego Sióstr Służebnic Ducha Świętego, OAZA czyli Ruch Światło Życie, Kościół domowy, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Skauci Europy, Żywy Różaniec, Caritas, Tradycyjna Grupa Męska – wszyscy przygotowali prezentacje swojej działalności. Zobaczyliśmy jakie bogactwo darów drzemie w naszej rodzinie parafialnej, w wielkiej różnorodności ujawniającą się jedność. To bardzo znamienne w niedziele przed rozpoczynającym się Tygodniem Modlitw o Jedność Chrześcijan, którego tegoroczne hasło można odnieść również do uczestników naszego parafialnego spotkania - „Wezwani, by ogłaszać wielkie dzieła Pana” (1P2,9). Drugim nie mniej wymownym tłem spotkania jest aktywne włączenie się w jego przygotowanie przedstawicieli obecnej w naszej parafii Wspólnoty Focolari – której charyzmatem jest właśnie budowanie Jedności.

To niedzielne spotkanie poza umacniającą radością zobaczenia siebie nawzajem, otwiera także – oby podjęte przez nas wszystkich – perspektywy budowania wspólnoty wspólnot, jaką przecież jest w istocie parafia.

Małgorzata Bartas-Witan

Komentarze dodaj
Grupa Męska
2016-01-21 09:47
dla tych co nie byli i nie widzieli:
Graffi
2016-01-18 19:10
ks. Michał powala swoimi zdjęciami

2019-12-14 - sobota
10:00(4 księży) ulice – Pl. Czarnieckiego 50, 61, 80, 81, 82 i domy przy szkole
1. czytanie (Syr 48, 1-4. 9-11)Eliasz przyjdzie powtórniePsalm (Ps 80 (79), 2ac i 3b. 15-16. 18-19 (R.: por. 4))Odnów nas, Boże, i daj nam zbawienieAklamacja (Łk 3, 4c. 6)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia na dziś(Mt 17, 10-13)Eliasz już przyszedł, a nie poznali go Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
06:451. GREG. 14. + Irena Paczuska.
2. Intencja wolna.
3. Dziękczynna w 13 rocz. urodzin Zosi, z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla niej i całej rodziny.
18:00+ Ania Brama, Mieczysław Raczkowski, Krystyna i Stanisław Budek.