- 2016
2016-01-18 14:12:53
W niedzielę 17 stycznia z inicjatywy Rady Parafialnej, przy życzliwym wsparciu księdza Proboszcza, asyście ks. Zbyszka i z udziałem ks. Michała - odbyło się pierwsze Spotkanie Wspólnot naszej Parafii. Działające przy naszym kościele - Służba liturgiczna: Ministranci i Bielanki, Schola - Nutki Jezusa, Chór, Zgromadzenia zakonne - Siostry Wspomożycielki Dusz Czyśćcowych i Siostry ze Zgromadzenia Misyjnego Sióstr Służebnic Ducha Świętego, OAZA czyli Ruch Światło Życie, Kościół domowy, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Skauci Europy, Żywy Różaniec, Caritas, Tradycyjna Grupa Męska – wszyscy przygotowali prezentacje swojej działalności. Zobaczyliśmy jakie bogactwo darów drzemie w naszej rodzinie parafialnej, w wielkiej różnorodności ujawniającą się jedność. To bardzo znamienne w niedziele przed rozpoczynającym się Tygodniem Modlitw o Jedność Chrześcijan, którego tegoroczne hasło można odnieść również do uczestników naszego parafialnego spotkania - „Wezwani, by ogłaszać wielkie dzieła Pana” (1P2,9). Drugim nie mniej wymownym tłem spotkania jest aktywne włączenie się w jego przygotowanie przedstawicieli obecnej w naszej parafii Wspólnoty Focolari – której charyzmatem jest właśnie budowanie Jedności.

To niedzielne spotkanie poza umacniającą radością zobaczenia siebie nawzajem, otwiera także – oby podjęte przez nas wszystkich – perspektywy budowania wspólnoty wspólnot, jaką przecież jest w istocie parafia.

Małgorzata Bartas-Witan

Komentarze dodaj
Grupa Męska
2016-01-21 09:47
dla tych co nie byli i nie widzieli:
Graffi
2016-01-18 19:10
ks. Michał powala swoimi zdjęciami

2020-01-20 - poniedziałek
16:00(2 księży) ulice – Żurawska, Pileckiego, Dzielna
1. czytanie (1 Sm 15, 16-23)Bóg odrzuca SaulaPsalm (Ps 50 (49), 8-9. 16b-17. 21 i 23 (R.: por. 23b))Temu, kto prawy, ukażę zbawienieAklamacja (Por. Hbr 4, 12)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia na dziś(Mk 2, 18-22)Zwyczajów Starego Testamentu nie można przenosić do Nowego Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
07:001. + GREG. 20. + Agnieszka Dąbrowska.
2. + GREG. 20. + Wanda Szałucha.
3. + GREG. 20. + Roman Parol.
18:00+ Waldemar Sękowski.