- 2015
2015-12-28 16:27:01
Kolędnicy Misyjni Dzieciom z Madagaskaru

W niedzielę Świętej Rodziny dzieci z naszej Parafii w sześciu grupach kolędniczych pod opieką rodziców, sióstr misyjnych i ks. Zbigniewa, odwiedziły rodziny w Sulejówku.  W każdym życzliwym domu dzieci zostawiły obrazek - pamiątkę, z modlitwą o Boże błogosławieństwo.
Akcja kolędników misyjnych już od kilkunastu lat jest propagowana w naszej Parfaii i przypomina nam, że Chrystus narodził się dla wszystkich ludzi, a jest jeszcze wielu, którzy Go nie znają i niejednokrotnie żyją w skrajnym ubóstwie i bez podstawowych środków do życia. Poprzez taką akcję możemy im pomóc nie tylko modlitwą, ale również konkretnymi ofiarami materialnymi.
W tym roku złożone ofiary zostana przekazane na potrzeby Kościoła na Madagaskarze.

Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom, którzy zechcieli wesprzeć kolędników misyjnych, a przede wszystkim Rodzicom, którzy pomagali w przygotowaniach tej szlachetnej akcji misyjnej.

W uroczystość Objawienia Pańskiego 6 stycznia w patronalne święto Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci, zapraszamy wszystkich na Uroczystą Mszę świętą z udziałem dzieci na godzinę 16.30. Podczas Eucharystii będziemy dziękować za ludzi dobrej woli, którzy wspierają Dzieło Misyjne Kościoła, poprzez swoją modlitwę i ofiarę.

s.Eliza

Kolędnicy Misyjni
1. czytanie (Ml 3, 19-20a)Sprawiedliwy sąd BożyPsalm (Ps 98 (97), 5-6. 7-8. 9 (R.: por. 9))Pan będzie sądził ludy sprawiedliwie2. czytanie (2 Tes 3, 7-12)Kto nie chce pracować, niech też nie jeAklamacja (Łk 21, 28bc)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia na dziś(Łk 21, 5-19)Jezus zapowiada prześladowania swoich wyznawców Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
07:00+ Zdzisław Zagubień, o dar życia wiecznego.
09:001. + GREG. 17. + Alicja Pryk.
2. + Sabina, Henryk, Andrzej, Stanisław Ostrowscy oraz dziadkowie Smoderek i Ostrowscy.
10:30Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże dla rodziny.
12:00Msza św. w intencjach zbiorowych:
1. + Feliksa w 1 rocz. śm. oraz Julian w 28 rocz. śm.
2. + Romuald Wytrykowski w mies. po śmierci.
3. + Gustawa Siedlecka w mies. po śmierci.
4. + Tadeusz Grubek w mies. po śmierci.
5. + Jan Nowacki w 11 rocz. śm., Genowefa i Stefan Mateńko oraz ich rodzice.
6. + Janina Kaska w mies. po śmierci.
7. + Krzysztof Truszczyński, Eugenia Truszczyńska w 2 rocz. śm oraz Edward Miętus w 38 rocz. śm.
Chrzest: Grzegorz Grabczak (po mszy św.)
18:00 + Lucjan Link w 5 rocz. śm.
20:00+ Mirosława Rudnicka w 1 rocz. śm. oraz Jan Rudnicki w 5 rocz. śm oraz zmarli z rodz. Wieczorków i Rudnickich.