- Różańcowa MOBILIZACJA
2015-08-28 12:45:29
Dzięki serdecznej litości naszego Boga" (pieśń Zachariasza)
oczom naszym ukazuje się realna perspektywa przemiany naszej Ojczyzny.

Dobry Bóg w swej Dobroci daje wyraźne znaki czuwającej nad Polską i prowadzącej nas DOBRĄ DROGĄ Opatrzności.
Potwierdzeniem tego są także słowa tych którzy „widzieli” wyraźniej – wiedzieli więcej – mistycy i święci, którym  Bóg udzielił daru duchowego widzenia przyszłości Polski. Warto wsłuchać się w ich świadectwa. (załącznik)

Do nas należy czytanie „znaków” i podejmowanie zaproszenia do „współpracy” z Bogiem. Nasze „narzędzia” to ufność i modlitwa.

Modliliśmy się o przełamanie ducha niemocy i Bóg w swej nieskończonej dobroci odpowiedział na tę prośbę. Powróciła nadzieja na dobrą zmianę.

Zachęceni tym - idźmy dalej – ku duchowej walce o odbudowanie wspólnoty narodowej.
Wielu ludziom trudno uwierzyć, że to możliwe. Przekonywanie do swoich racji czy do konkretnych ludzi na niewiele się zda. Bo ufność i nadzieja rodzi się w sercu – a to - może tylko przemienić Sam Bóg.

Dlatego zamiast dyskutować – módlmy się o przemianę serc
  • własnych – by odrzucić wszelką wrogość i złość
  • i serc tych naszych rodaków, którzy utracili busolę chrześcijańskiej tożsamości Polski.

Sposobem przyjęcia zaproszenia do współdziałania w dziele przemiany naszej Ojczyzny może być

Różańcowa Mobilizacja

modlitwa do indywidualnego odmawiania w intencji Ojczyzny
  • o odnowienie chrześcijańskiej tożsamości Polski
  • odbudowanie wspólnoty narodowej
  • i zwycięstwo Chrystusa przez Niepokalane Serce Maryi – Królowej Polski

Sposobem uczestnictwa w tej wspólnocie modlitwy
jest do wyboru:

Sobotnie Jerycho różańcowe
– włączenie się w całodobową modlitwę różańcową – w wybranej przez siebie porze.
Może to być charakter nowenny –
9 kolejnych sobót:  od soboty 29 sierpnia do soboty 24 października,
lub wybranie jednego dnia.
Pomocą w tym będzie specjalna tabelka ( wersja on-line / wersja do wydruku) – datowana na każdą sobotę - w którą można się wpisywać - tak by zapełniona została cała doba. (załącznik)

Nowenna Pompejańska
(codziennie 3 części różańca) – od 1 września - przez kolejne 54 dni – do 24 października (sobota przed wyborami parlamentarnymi)

Można to potraktować jako:  wyzwanie – obowiązek – dar …

Jakkolwiek by na to nie patrzeć – jest to konkretna, osobista odpowiedź na prośbę i zaproszenie Maryiby mogła w nas i naszym Narodzie zwyciężać. Maria Vincit!

Propozycja do wykorzystania – według uznania
  • osobistego
  • albo też  do włączenia w tę modlitwę wspólnoty – życia lub parafii.

W przypadku parafii – dobrze mieć zgodę ks. Proboszcza (w naszej parafii w Sulejówku taka zgoda jest)
W miarę możliwości – prośba o zachęcanie innyc

2019-12-14 - sobota
10:00(4 księży) ulice – Pl. Czarnieckiego 50, 61, 80, 81, 82 i domy przy szkole
1. czytanie (Syr 48, 1-4. 9-11)Eliasz przyjdzie powtórniePsalm (Ps 80 (79), 2ac i 3b. 15-16. 18-19 (R.: por. 4))Odnów nas, Boże, i daj nam zbawienieAklamacja (Łk 3, 4c. 6)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia na dziś(Mt 17, 10-13)Eliasz już przyszedł, a nie poznali go Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
06:451. GREG. 14. + Irena Paczuska.
2. Intencja wolna.
3. Dziękczynna w 13 rocz. urodzin Zosi, z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla niej i całej rodziny.
18:00+ Ania Brama, Mieczysław Raczkowski, Krystyna i Stanisław Budek.