- Różańcowa MOBILIZACJA
2015-08-28 12:45:29
Dzięki serdecznej litości naszego Boga" (pieśń Zachariasza)
oczom naszym ukazuje się realna perspektywa przemiany naszej Ojczyzny.

Dobry Bóg w swej Dobroci daje wyraźne znaki czuwającej nad Polską i prowadzącej nas DOBRĄ DROGĄ Opatrzności.
Potwierdzeniem tego są także słowa tych którzy „widzieli” wyraźniej – wiedzieli więcej – mistycy i święci, którym  Bóg udzielił daru duchowego widzenia przyszłości Polski. Warto wsłuchać się w ich świadectwa. (załącznik)

Do nas należy czytanie „znaków” i podejmowanie zaproszenia do „współpracy” z Bogiem. Nasze „narzędzia” to ufność i modlitwa.

Modliliśmy się o przełamanie ducha niemocy i Bóg w swej nieskończonej dobroci odpowiedział na tę prośbę. Powróciła nadzieja na dobrą zmianę.

Zachęceni tym - idźmy dalej – ku duchowej walce o odbudowanie wspólnoty narodowej.
Wielu ludziom trudno uwierzyć, że to możliwe. Przekonywanie do swoich racji czy do konkretnych ludzi na niewiele się zda. Bo ufność i nadzieja rodzi się w sercu – a to - może tylko przemienić Sam Bóg.

Dlatego zamiast dyskutować – módlmy się o przemianę serc
  • własnych – by odrzucić wszelką wrogość i złość
  • i serc tych naszych rodaków, którzy utracili busolę chrześcijańskiej tożsamości Polski.

Sposobem przyjęcia zaproszenia do współdziałania w dziele przemiany naszej Ojczyzny może być

Różańcowa Mobilizacja

modlitwa do indywidualnego odmawiania w intencji Ojczyzny
  • o odnowienie chrześcijańskiej tożsamości Polski
  • odbudowanie wspólnoty narodowej
  • i zwycięstwo Chrystusa przez Niepokalane Serce Maryi – Królowej Polski

Sposobem uczestnictwa w tej wspólnocie modlitwy
jest do wyboru:

Sobotnie Jerycho różańcowe
– włączenie się w całodobową modlitwę różańcową – w wybranej przez siebie porze.
Może to być charakter nowenny –
9 kolejnych sobót:  od soboty 29 sierpnia do soboty 24 października,
lub wybranie jednego dnia.
Pomocą w tym będzie specjalna tabelka ( wersja on-line / wersja do wydruku) – datowana na każdą sobotę - w którą można się wpisywać - tak by zapełniona została cała doba. (załącznik)

Nowenna Pompejańska
(codziennie 3 części różańca) – od 1 września - przez kolejne 54 dni – do 24 października (sobota przed wyborami parlamentarnymi)

Można to potraktować jako:  wyzwanie – obowiązek – dar …

Jakkolwiek by na to nie patrzeć – jest to konkretna, osobista odpowiedź na prośbę i zaproszenie Maryiby mogła w nas i naszym Narodzie zwyciężać. Maria Vincit!

Propozycja do wykorzystania – według uznania
  • osobistego
  • albo też  do włączenia w tę modlitwę wspólnoty – życia lub parafii.

W przypadku parafii – dobrze mieć zgodę ks. Proboszcza (w naszej parafii w Sulejówku taka zgoda jest)
W miarę możliwości – prośba o zachęcanie innyc

1. czytanie (Iz 53, 10-11)Cena zbawieniaPsalm (Ps 33 (32), 4-5. 18-19. 20 i 22 (R.: por. 22))Okaż swą łaskę ufającym Tobie2. czytanie (Hbr 4, 14-16)Przybliżmy się z ufnością do ChrystusaAklamacja (Por. Mk 10, 45)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia na dziś(Mk 10, 35-45)Przełożeństwo jest służbą Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
07:00Greg. 21: + Lech Woźniak
09:00+ Maciej Zajdler w 4 r. śm., Jan Zajdler w 24 r. śm.
10:30+ Kazimierz Księżopolski
12:001. Za Parafian
2. Maja Zagubień z racji 18 r. urodzin z prośbą o Boże błog., potrzebne łaski i opiekę MB Pocieszenia na dalsze lata życia
2. O łaskę Zdrowia dla Mieczysława