Wakacje z Panem Bogiem - www.parafiasulejowek.pl
- Wakacje z Panem Bogiem
2015-06-30 21:46:14
Kajaki, górskie wędrówki, kolonie, obozy harcerskie, wczasy… pod gruszą lub nad morzem – dla każdego coś ….
Rekolekcje – rodzinne lub samotne np. w kilkudniowej ciszy i milczeniu, letnia oaza we wspólnocie radości i modlitwy czy też pielgrzymka piesza – najczęściej na Jasna Górę ale także np. do Wilna – w jakiejś noszonej w sercu intencji.

Wakacyjne okazje do odpoczynku – od pracy, od nauki – ale… nie od rodziny i nie od Pana Boga.

Wolny czas, siły, zdrowie i dobre pomysły - to wszystko, tak czy inaczej, Boży Dar. Słońce to JEGO promienny uśmiech, orzeźwiający wiatr to JEGO delikatny dotyk, łyk zimnej wody w spiekocie wędrówki to JEGO orzeźwienie. Tylko trzeba… otworzyć oczy… Niby nic – a jednak – to jest wyzwanie. Zobaczyć bardziej, zobaczyć naprawdę – to co zwykle mijamy w pośpiechu. Teraz jest czas. Zobaczyć i… uwierzyć….
Wbrew temu co się nazywa słodkim leniuchowaniem – wakacje to wcale nie jest zwolnienie z wysiłku – bo nawet na plaży można się zmęczyć upałem lub marudzącymi na za mokrą wodę i za suchy piach maluchami. A co dopiero gdy podejmie się wyzwanie przemierzenia ponad 250 kilometrów w deszczu czy spiekocie – od 4 rano do późnego popołudnia… I to nie dla sportu czy zdrowia ciała lecz dla zdrowia duszy - swojej lub kogoś innego…. To jest dopiero twórczy wypoczynek.

Dobre wakacje to wyzwanie – twórcze… A jest ku temu wiele możliwości – wiele sposobów podjęcia twórczych wyzwań, które pomogą wypocząć / odpocząć – czyli dobrze przysposobić się do zaczęcia od nowa obowiązków, które po wakacjach wrócą do stałego rytmu.

Na początek propozycja od p. Krzysztofa.
 Wakacyjny challenge – wyzwanie Faustyny

Zapraszamy do podejmowania wakacyjnych wyzwań z BOGIEM
I do dzielenia się tym z innymi

Komentarze dodaj
podpis:

komentarz:

1. czytanie (Jr 38, 4-6. 8-10)Bóg czuwa nad JeremiaszemPsalm (Ps 40 (39), 2-3. 4. 18 (R.: por. 14b))Panie, mój Boże, pośpiesz mi z pomocą2. czytanie (Hbr 12, 1-4)Wytrwanie w wierzeAklamacja (Por. J 10, 27)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia na dziś(Łk 12, 49-53)Ewangelia powodem rozłamu Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
07:00+ Henryka Gołoś i wszyscy zmarli z rodziny.
09:00Aneta z prośbą o błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski, o dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej na każdy kolejny dzień życia – int. urodzinowa.
10:30Lucyna i Kazimierz w 50 rocz. ślubu, z prośbą o dalsze błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla nich.
12:00Msza św. zbiorowa:
1. O zdrowie i potrzebne łaski dla Janusza.
2. W intencji Małgorzaty, w dniu rocz. urodzin – dziękczynna, z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej oraz o łaskę zdrowia.
3. + Aniela Szewczyk.
4. + Małgorzata Agnieszka Górska w mies. po śmierci.
5. + Jerzy Modzelewski, Kazimiera i Wacław Piekart.
6. + Edward Kowalczyk w mies. po śmierci.
7. + Kamil Wiliński w mies. po śmierci.
13:30ŚLUB
18:00+ Henryk w 1 rocz. śm.
20:00+ W intencji zbawienia dusz zmarłych z rodziny Szyszkowicz, Duma, Lerka, Bućko oraz Dominika Mularczyk.