- Ziarno słowa
2015-06-29 07:50:14
Czas letniego odpoczynku to zaproszenie do odnowienia i wzmocnienia sił - fizycznych ale także duchowych. Więcej wolnego czasu to także okazja do szukania śladów Boga w naszej codzienności. Piękne miejsca, ludzie - bliscy i nowo poznani, planowane i zaskakujące wydarzenia - w tym wszystkim czeka na nas DOBRY BÓG ze swoją MIŁOŚCIĄ. Kluczem do odkrycia tego jest SŁOWO BOŻE, które daje się nam dzień po dniu, byśmy się NIM karmili - czytając i rozważając je - przykładając do własnego życia.

Zapraszamy do podjęcia tego zaproszenia

W pierwszym tygodniu wakacji na biblijne rozważania zaprasza ks. Emil Parafiniuk.

W kolejnych  tygodniach refleksje biblijne przygotowują kapłani lub świeccy Archidiecezji Warszawskiej.

1. czytanie (Lb 21, 4-9)Wąż miedziany znakiem ocaleniaPsalm (Ps 102 (101), 2-3a i 3cd. 16-17. 18-19. 20-21 (R.: por. 2))Wysłuchaj, Panie, mojego wołaniaAklamacja ()Chwała Tobie, Słowo BożeEwangelia na dziś(J 8, 21-30)Gdy wywyższycie Syna Człowieczego, poznacie, że Ja Jestem Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
07:00+ Jan Tkacz, zm. z rodz. Tkaczów i Królaków.
10:00+ Zygmunt, Władysław i Antonina Janczewscy.
18:00+ Stanisław, Zygmunt, Czesław Taciak, Helena, Roman, Hipolit Uszyńscy.
20:00+ Agnieszka, Marian Gadomscy oraz zm. z rodz. Gadomskich.