- Ziarno słowa
2015-06-29 07:50:14
Czas letniego odpoczynku to zaproszenie do odnowienia i wzmocnienia sił - fizycznych ale także duchowych. Więcej wolnego czasu to także okazja do szukania śladów Boga w naszej codzienności. Piękne miejsca, ludzie - bliscy i nowo poznani, planowane i zaskakujące wydarzenia - w tym wszystkim czeka na nas DOBRY BÓG ze swoją MIŁOŚCIĄ. Kluczem do odkrycia tego jest SŁOWO BOŻE, które daje się nam dzień po dniu, byśmy się NIM karmili - czytając i rozważając je - przykładając do własnego życia.

Zapraszamy do podjęcia tego zaproszenia

W pierwszym tygodniu wakacji na biblijne rozważania zaprasza ks. Emil Parafiniuk.

W kolejnych  tygodniach refleksje biblijne przygotowują kapłani lub świeccy Archidiecezji Warszawskiej.

1. czytanie (Iz 49, 1-6)Ustanowię cię światłością dla poganPsalm (Ps 19, 2-3. 4-5ab (R.: 5a))Po całej ziemi ich głos się rozchodzi2. czytanie (Rz 10, 9-18)Wiara rodzi się ze słowa ChrystusaAklamacja (J 14, 6b i 9c)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia na dziś(Mt 4, 18-22)Powołanie Apostołów Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
06:451. GREG. 30. + Marian Kublicki.
2. + Janusz Wysokiński – int. od rodziny Wasilewskich i Szegalińskich.
3. W intencji dusz w czyśćcu cierpiących.
17:30+ Wiktor, Jan oraz Paweł.
18:00+ Albina w 1 rocz. śm. oraz Józef w 33 rocz. śm.