- Ziarno słowa
2015-06-29 07:50:14
Czas letniego odpoczynku to zaproszenie do odnowienia i wzmocnienia sił - fizycznych ale także duchowych. Więcej wolnego czasu to także okazja do szukania śladów Boga w naszej codzienności. Piękne miejsca, ludzie - bliscy i nowo poznani, planowane i zaskakujące wydarzenia - w tym wszystkim czeka na nas DOBRY BÓG ze swoją MIŁOŚCIĄ. Kluczem do odkrycia tego jest SŁOWO BOŻE, które daje się nam dzień po dniu, byśmy się NIM karmili - czytając i rozważając je - przykładając do własnego życia.

Zapraszamy do podjęcia tego zaproszenia

W pierwszym tygodniu wakacji na biblijne rozważania zaprasza ks. Emil Parafiniuk.

W kolejnych  tygodniach refleksje biblijne przygotowują kapłani lub świeccy Archidiecezji Warszawskiej.

1. czytanie (Za 9, 9-10)Król pokojuPsalm (Ps 145 (144), 1b-2. 8-9. 10-11. 13-14 (R.: 1b))Będę Cię wielbił, Boże mój i Królu
Albo: Alleluja
2. czytanie (Rz 8, 9. 11-13)Jeżeli będziecie uśmiercać popędy ciała, będziecie żyliAklamacja (Por. Mt 11, 25)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia na dziś(Mt 11, 25-30)Jezus cichy i pokornego serca Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
07:00+ Kazimierz Kruk.
09:00+ Jan Tkacz i zm. z rodz. Tkaczów i Królaków.
10:30+ Aniela Szewczyk.
12:00Msza św. w intencjach zbiorowych:
1. + ks. prałat Wacław Koryś.
2. + Stanisław i zm. z rodziny Sawickich.
3. + Ziemowit Żywiołowski w 2 rocz. śm.
4. + Leokadia Roguska w mies. po śm.
5. + Waldemar Ratyński w mies. po śm.
6. + Mieczysław Zieliński w mies. po śm.
7. + Zdzisława Wiecha w mies. po śm.
8. + Marian Moskaluk w mies. po śm.
18:00+ Stanisława w 15 rocz. śm.
20:00Anna w 18 rocz. urodz., o dalsze błogosławieństwo Boże, Dary Ducha Św. i opiekę Matki Bożej.