- Ziarno słowa
2015-06-29 07:50:14
Czas letniego odpoczynku to zaproszenie do odnowienia i wzmocnienia sił - fizycznych ale także duchowych. Więcej wolnego czasu to także okazja do szukania śladów Boga w naszej codzienności. Piękne miejsca, ludzie - bliscy i nowo poznani, planowane i zaskakujące wydarzenia - w tym wszystkim czeka na nas DOBRY BÓG ze swoją MIŁOŚCIĄ. Kluczem do odkrycia tego jest SŁOWO BOŻE, które daje się nam dzień po dniu, byśmy się NIM karmili - czytając i rozważając je - przykładając do własnego życia.

Zapraszamy do podjęcia tego zaproszenia

W pierwszym tygodniu wakacji na biblijne rozważania zaprasza ks. Emil Parafiniuk.

W kolejnych  tygodniach refleksje biblijne przygotowują kapłani lub świeccy Archidiecezji Warszawskiej.

1. czytanie (Rdz 14, 18-20)Ofiara MelchizedekaPsalm (Ps 110 (109), 1b-2. 3-4 (R.: por. 4b))Jesteś kapłanem, tak jak Melchizedek2. czytanie (1 Kor 11, 23-26)Ilekroć spożywacie ten chleb i pijecie kielich, śmierć Pana głosicieSekwencja (-)Aklamacja (J 6, 51ab)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia na dziś(Łk 9, 11b-17)Rozmnożenie chleba Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
07:00Intencja wolna
09:00+ Stefania, Julian i Krzysztof oraz zmarli z rodz. Wierzbów i Roguskich