- Ziarno słowa
2015-06-29 07:50:14
Czas letniego odpoczynku to zaproszenie do odnowienia i wzmocnienia sił - fizycznych ale także duchowych. Więcej wolnego czasu to także okazja do szukania śladów Boga w naszej codzienności. Piękne miejsca, ludzie - bliscy i nowo poznani, planowane i zaskakujące wydarzenia - w tym wszystkim czeka na nas DOBRY BÓG ze swoją MIŁOŚCIĄ. Kluczem do odkrycia tego jest SŁOWO BOŻE, które daje się nam dzień po dniu, byśmy się NIM karmili - czytając i rozważając je - przykładając do własnego życia.

Zapraszamy do podjęcia tego zaproszenia

W pierwszym tygodniu wakacji na biblijne rozważania zaprasza ks. Emil Parafiniuk.

W kolejnych  tygodniach refleksje biblijne przygotowują kapłani lub świeccy Archidiecezji Warszawskiej.

1. czytanie (Jr 18, 18-20)Modlitwa prześladowanego JeremiaszaPsalm (Ps 31 (30), 5-6. 14. 15-16 (R.: 17b))Wybaw mnie, Panie, w swoim miłosierdziu.Aklamacja (J 8, 12)Chwała Tobie, Królu wiekówEwangelia na dziś(Mt 20, 17-28)Syn Człowieczy zostanie wydany na ukrzyżowanie Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
07:001. GREG. 3. + Zbigniew Zimnowodzki.
2. GREG. 3. + Stanisław Zagubień.
17:30O zdrowie i opiekę Matki Bożej Pocieszenia dla Mieczysława i Heleny.
18:00Nabożeństwo do MB Pocieszenia (intencje zbiorowe).
1. + Ewa i Bogdan Woźniak.
2. + Sabina i Stefan Powierża.