Wpisane przez: Wojtek
Kategoria:
- pojedyńcze wpisy
2015-03-24 12:02:23
W niedzielę 22 marca – na progu tygodnia, w którym przeżywać będziemy Uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie obchodzoną 25 marca także jako Dzień Świętości Życia w naszej parafii zaprosiliśmy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

W czasie Mszy świętej dla dzieci p. Kasia Pazdan – mama Zosi, Jędrka i Hani i Bartka opowiedziała o swoim doświadczeniu podjętej wspólnie z dziećmi Duchowej Adopcji Dziecka poczętego.

Oto jak o tym opowiadała także w niedzielny poranek w audycji radiowej w Polskim Radiu
„FAMILIJNA JEDYNKA 22.03. Kasia Pazdan”

Duchowa Adopcja – Dlaczego

Duchowa Adopcja – Jak i po co

Duchowa Adopcja - ebook


Pomocą w rodzinnym podjęciu Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego mogą być przygotowane przez p. Kasię na każdy dzień tej modlitwy krótkie rozważania, które pomagają dzieciom zrozumieć kolejne tajemnice różańca, zaznajamiają z etapami rozwoju dziecka i problemami z którymi boryka się mama i rodzina spodziewające się dziecka oraz pokazują, jak przeżywać prawdy różańcowe na co dzień i jak jednoczyć się z „zaadoptowanym” dzidziusiem każdego dnia poprzez dobre uczynki i konkretne postawy.

W formie e-booka rozważania „Mali Pomocnicy Boga" są one dostępne na stronie wydawnictwa FRONDA


A oto kilka najważniejszych informacji
DUCHOWA ADOPCJA DZIECKA POCZĘTEGO jest to modlitwa w intencji nienarodzonego dziecka zagrożonego aborcją. Modlimy się przez 9 miesięcy o szczęśliwe narodziny oraz o prawe życie dla dziecka. Tę dziewięciomiesięczną modlitwę rozpoczynamy od złożenia przyrzeczenia, a następnie każdego dnia odmawiamy modlitwę w intencji dziecka oraz jedną, dowolnie wybraną tajemnicę różańca. Dodatkowo możemy podejmować inne, dobrowolne zobowiązania lub wyrzeczenia, np. dotyczące zerwania z nałogami, częstszego uczestnictwa w Eucharystii, czy spełniania dobrych uczynków.
Ta modlitwa jest bardzo konkretną odpowiedzią na wołanie Ojca św. Jana Pawła II o budowanie cywilizacji życia. Nie wymaga pieniędzy, sił fizycznych, dojrzałości w latach... Krótka modlitwa każdego dnia przez 9 miesięcy ratuje 1 życie. Tysiące modlitw, to tysiące ludzi zrodzonych do miłości dzięki naszej modlitwie.

Zachęcamy serdecznie każdego do podjęcia duchowej adopcji wraz z całą rodziną. Przez tę modlitwę możemy nie tylko ocalić życie, ale też doświadczyć duchowej głębi rodzicielstwa. Podejmując ją ze współmałżonkiem i dziećmi, stwarzamy wspaniałą możliwość do wspólnej modlitwy. Dzieci uczą się, jaką wartość ma życie. A każdy z nas może choć trochę doświadczyć trudu, jaki był udziałem naszej własnej mamy, gdy oczekiwała naszych narodzin.


Duchową Adopcję można podjąć w każdym momencie – samemu rodzinnie. Zazwyczaj podejmuje się ja w święta maryjne – a najczęściej właśnie w Uroczystość Zwiastowania NMP. Po 9 miesiącach, kiedy kończymy modlitwę duchowej adopcji - jest Boże Narodzenie. I tak pięknie zbiega się czas oczekiwania na dziecko, które otaczamy swoją modlitwą z oczekiwaniem Maryi na jej Syna.
Początkiem i znakiem podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego jest złożenie – samemu lub z innymi – w Kościele lub w domu – najlepiej przed Krzyżem poniższego Przyrzeczenia.

Formuła przyrzeczenia oraz Modlitwa codzienna

 

MBW

Podziel się:
sledzik
Facebook
2019-01-16 - środa
16:00ulice: Kossaka, Wyszyńskiego, Iwaszkiewicza, Chełmońskiego
1. czytanie (Hbr 2, 14-18)Jezus jest we wszystkim podobny do ludziPsalm (Ps 105 (104), 1-2. 3-4. 6-7. 8-9 (R.: por. 8a))Pan Bóg pamięta o swoim przymierzu, albo: AllelujaAklamacja (Por. J 10, 27)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia na dziś(Mk 1, 29-39)Jezus uzdrawia chorych Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
07:001. Greg. 15: + Halina Sukiennik
2. Greg. 15: + Eugeniusz Mularczyk
18:00Nabożeństwo do MB Pocieszenia; + Jan, Władysława, Roman, Alina
<--środa
2019-1-16
-->
brak osób zadeklarowanych na wybrany dzień
zgłoś się
zgłosić można się jedynie na dni przyszłe
Strona korzysta z plików cookies w celu zapewnienia działania
wszystkich zawartych tu usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub
dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.ok
Wiadomości
Prześlij wiadomość
Szukaj
Odwiedziło nas:
000000