Wpisane przez: Wojtek
Kategoria:
- 2015
2015-01-06 21:45:01
Wiele dzieci w Europie, Ameryce i Azji. Afryce i Oceanii modli się
i pracuje, aby przyjść z pomocą rówieśnikom krzywdzonym
i cierpiącym biedę. Czy nie jest to prawdziwy cud miłości Bożej,
rozległy i cichy, pozostawiający ślad w świecie?”.
Św. Jan Paweł II

W Uroczystość Objawienia Pańskiego, gdzie wspominamy Trzech Mędrców ze Wschodu, którzy rozpoznali znaki przyjścia Zbawiciela na ziemię i pospieszyli do Betlejem na spotkanie z Nim. My również stajemy przed żłóbkiem by pokłonić się Maleńkiemu Jezusowi i złożyć Mu dar ze swoich czystych serc.
Podczas dzisiejszej Eucharystii po raz 14 przeżywaliśmy w naszej Parafii Misyjny Dzień Dzieci. Wiele z nich ubrało się w strój dzieci z innych kontynentów, aby połączyć się duchowo ze swoimi rówieśnikami z całego świata.

Dzieci dziękowały za dar PAPIESKIEGO DZIEŁA MISYJNEGO DZIECI, ZA POSŁUGĘ W AKCJI KOLĘDNIKÓW MISYJNYCH i za misyjną służbę Kościoła na wszystkich kontynentach oraz za wszystkie dzieci, które Bóg obdarza wielką miłością. Zebrane przez dzieci pieniążki w kwocie 2300 zł zostaną przekazane PDMD i wykorzystane jako wsparcie ubogich dzieci w Indiach.

Kto ma Boga i chleb, ten może uważać się za człowieka szczęśliwego. Codziennie jednak setki dzieci umierają z głodu i braku lekarstw. Wciąż słychać błaganie matek, kierowane do całego świata: pomóżcie nam!!!

Ciągle nie wystarcza nam odwagi, by rozejrzeć się dokoła, otworzyć dłonie i podzielić się chlebem miłości z innymi.
Dorośli i dzieci umierają z głodu, a nam nie żal wyrzucać kromki chleba do śmieci.

Panie, Królu Wszechświata, któremu Mędrcy złożyli hołd i dary, naucz nas wrażliwości na potrzeby innych i zachęć do dzielenia się, aby w naszym środowisku, parafii, Ojczyźnie ludzie nie szli głodni spać. Niech Chrystus swoim błogosławieństwem obejmie całe misyjne dzieło Kościoła i zachęci nas do wspierania go na miarę naszych możliwości”.
 

Opr. s. Rafaela Woźnica SSpS

 
Misyjny dzień dzieci
Podziel się:
sledzik
Facebook
1. czytanie (Rz 1, 1-7)Paweł, apostoł Jezusa ChrystusaPsalm (Ps 98 (97), 1bcde. 2-3b. 3c-4 (R.: por. 2a))Pan Bóg okazał ludom swe zbawienie
Albo: Alleluja
Aklamacja (Por. Ps 95 (94), 8a. 7d)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia na dziś(Łk 11, 29-32)Znak proroka Jonasza: śmierć i zmartwychwstanie Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
07:001. GREG. 13. + Florentyna i Jan Ratyńscy.
2. O łaskę zdrowia dla Elżbiety, Genowefy oraz Ewy.
17:30+ Zmarli z rodziny Piątków i Miśtów.
18:00+ Aniela Sobiczewska w I rocz. śm. oraz Lucjan Sobiczewski.
18:30Różaniec
Strona korzysta z plików cookies w celu zapewnienia działania
wszystkich zawartych tu usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub
dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Wiadomości
Prześlij wiadomość
Szukaj
Odwiedziło nas:
000000