Wpisane przez: Wojtek
Kategoria:
- Strona główna
- 2024
2024-04-23 00:41:58
Tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego 21.04-27.04.2024.
 
Powołani by siać nadzieję i budować pokój”  to  temat Orędzia Ojca Świętego Franciszka na 61. Światowy Dzień Modlitw o Powołania, przypadający 21 kwietnia 2024r., w IV Niedzielę Wielkanocną, zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza. „Każdego roku Światowy Dzień Modlitw o Powołania zachęca nas do rozważenia cennego daru powołania, jakie Pan kieruje do każdego z nas, swojego wiernego ludu w drodze, abyśmy mogli uczestniczyć w Jego planie miłości i ucieleśniać piękno Ewangelii w różnych stanach życia”.- napisał Papież Franciszek w pierwszych słowach Orędzia, do którego przeczytania w całości  zachęcamy w rozpoczętym Tygodniu Modlitw o Powołania.  Podejmijmy także modlitwę o dar nowych powołań z naszej parafii do służby kapłańskiej, zakonnej i misyjnej. Niech nasza modlitwa nie ustaje ! Bądźmy pielgrzymami nadziei!- do czego zachęca nas Papież w Orędziu słowami:
„W  tym roku 2024, poświęconym właśnie modlitwie w ramach przygotowań do Jubileuszu, jesteśmy wezwani do ponownego odkrycia bezcennego daru możliwości dialogu z Panem, z serca do serca, stając się w ten sposób pielgrzymami nadziei, ponieważ „modlitwa jest pierwszą siłą nadziei. Modlisz się, i nadzieja rośnie, rozwija się”. Powiedziałbym, że modlitwa otwiera drzwi nadziei. Nadzieja jest, ale moją modlitwą otwieram jej drzwi” (Katecheza, 20 maja 2020 r.; L’Osservatore Romano, wyd. polskie, n. 6 (423)/2020, s. 13). (…) Taki jest ostatecznie cel każdego powołania: stawać się mężczyznami i kobietami nadziei”.
 

Podziel się:
sledzik
Facebook
Brak wizyty duszpasterskiej na dziś.
Zobacz plan wizyty kolędowej
07:00 - K DO Boże bł., dary Ducha św., łaski najbardziej potrzebne, dar przebaczenia i opiekę Matki Bożej Pocieszenia dla Genowefy
17:30 - K D† Elżbieta Zdanowicz oraz Stefania, Henryk, Andrzej Tynkowscy
18:00 - K D† Edward Peryt (10 r. śm)
Strona korzysta z plików cookies w celu zapewnienia działania
wszystkich zawartych tu usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub
dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Wiadomości
Prześlij wiadomość
Szukaj
Odwiedziło nas:
000000