- 2023
2023-10-22 21:37:53
Na tegoroczny Światowy Dzień Misyjny papież Franciszek wybrał  temat inspirowany relacją uczniów z Emaus, z Ewangelii św. Łukasza (por. Łk 24, 13-35): „Pałające serca, stopy w drodze”. W Orędziu na dzisiejszą Niedzielę Misyjną  i na rozpoczynający się Tydzień misyjny Ojciec Święty wskazuje nam że „pierwszym i głównym bogactwem misji są ci, którzy rozpoznali Chrystusa zmartwychwstałego w Piśmie Świętym i w Eucharystii, i którzy noszą w sercu Jego ogień, a w swoim spojrzeniu Jego światło. Mogą oni dać świadectwo życia, które nigdy nie umiera, nawet w najtrudniejszych sytuacjach i najbardziej mrocznych chwilach”.

Z naszej dzisiejszej Eucharystii dla dzieci kilka impulsów misyjnego posłannictwa Kościoła: „Wyruszamy z płonącymi sercami, otwartymi oczami, stopami w drodze, aby rozpalić inne serca Słowem Bożym, otworzyć inne oczy na Jezusa w Eucharystii i zaprosić wszystkich do wspólnego kroczenia drogą pokoju i zbawienia, które Bóg w Chrystusie dał ludzkości”.

07:00 - K D† Wiesław, Irena, Andrzej i Stanisław Wołosz, zm. z rodz. Sarnowskich, Stanisław Kowalczyk
17:30 - K D† Kazimierz, Andrzej, Marek Szczawińscy i Kazimierz Adamowicz
18:00 - K DNabożeństwo do MB Pocieszenia – int. zbiorowe