Wpisane przez: Wojtek
Kategoria:
- 2023
2023-09-10 21:04:20
W dzisiejszą niedzielę (10 września) rozpoczął się XIII Tydzień Wychowania, który potrwa do 16 września.  W tym roku odbywa się pod hasłem: „Wspólnota słuchająca i ewangelizująca”.  W sposób szczególny tegoroczny Tydzień Wychowania nawiązuje do beatyfikacji Józefa i Wiktorii Ulmów oraz ich siedmiorga dzieci (Stasi, Basi, Władzia, Frania, Antosia, Marysi i siódmego z dzieci - dziecka nienarodzonego), która odbyła się dokładnie w dzisiejszą niedzielę  na Podkarpaciu, w Markowie, gdzie mieszkała rodzina Ulmów aż do  oddania  własnego życia za bliźnich. Nie tylko ich śmierć, ale przede wszystkim styl życia Józefa i  Wiktorii Ulmów i sposób, w jaki wychowali swoje dzieci jako  skromni, zwyczajni ludzie, z pewnością  może być dla każdej rodziny wskazówką do  dobrego, normalnego życia, pełnego miłości i poświęcenia dla bliźniego.

Kościół cieszy się dziś nowymi błogosławionymi.
 

Błogosławionych Józefa i  Wiktorię Ulmów oraz ich Dzieci prośmy o wstawiennictwo u Boga, by za ich przykładem w naszych rodzinach  nie zabrakło  miłości, zgody, szacunku i wzajemnej pomocy.

W naszej parafii rozpoczęliśmy Tydzień Wychowania także od poświęcenia dzieciom tornistrów na Mszy świętej o godz. 10. 30, by dobrze służyły w tym roku szkolnym.   Podczas tej Mszy świętej także dzieci z klas trzecich rozpoczęły swoje przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej i od nowa po wakacjach  schola Nutki Jezusa zaśpiewała.

Wszystkie  chętne dzieci zapraszamy na próby scholi. Zajęcia odbywają się w każdą sobotę od godz. 900 – 1030 w szkole przy kościele, oraz w niedziele o godz. 1000 w kościele.

 
Poświęcenie przyborów szkolnych
Podziel się:
sledzik
Facebook
Brak wizyty duszpasterskiej na dziś.
Zobacz plan wizyty kolędowej
07:00 - K D† Maria Kaczanowska i zm. z rodziny
09:00 - K G† s. Józia (Józefa)
10:30 - K GZa Parafian
18:00 - K G† Zbigniew Tyczyński (1 r. śm)
20:00 - K G† Barbara Gawińska, Antoni Chmielewski, Sabina i Robert Chmielewscy
Strona korzysta z plików cookies w celu zapewnienia działania
wszystkich zawartych tu usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub
dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Wiadomości
Prześlij wiadomość
Szukaj
Odwiedziło nas:
000000