- 2023
2023-07-16 00:00:08
Bractwo Pielgrzymów Rowerowych, parafian z Sulejówka i Sulejówka Miłosnej zaprasza w dniach 9-15 sierpnia br. do udziału w pielgrzymce rowerowej na Jasną Górę. Trasa wynosi ok. 290 km i podzielona każdego dnia na kilka odcinków dla przejechania nawet przez mniej doświadczonych rowerzystów, prowadzi do celu przez Górę Kalwarię, Warkę, Przytyk, Końskie, Przedbórz, Św. Annę.

To nasza 6. pielgrzymka. Sami nie jesteśmy żadnymi wyczynowcami, część z nas to seniorzy, a podstawową zasadą jest dostosowanie się do możliwości fizycznych wszystkich pielgrzymów. Podobnie jak na pielgrzymkach pieszych, rytm dnia określa codzienna Msza św. i wspólne modlitwy w drodze. Opiekę duchową i codzienne konferencje powierzamy duszpasterzom na kolejnych etapach pielgrzymki. Różnimy się od innych znanych nam pielgrzymek rowerowych m. in. tym, że pokonujemy mniej kilometrów dziennie, by więcej czasu poświęcić historii i opisowi mijanych terenów oraz częstokroć ludziom spotkanym na trasie. Nocujemy w szkołach, budynkach parafialnych, świetlicach, remizach OSP, domach zakonnych, schroniskach.

Koszty pielgrzymki ponosimy sami na zasadzie solidarnego uczestnictwa w faktycznych kosztach - głównie noclegów, transportu rzeczy osobistych przez towarzyszący nam samochód, powrotu autokarem ( z rowerami) do Sulejówka,codziennej ciepłej obiado-kolacji, itp. Koszty te w tym roku - przy minimum 15 uczestnikach pielgrzymki - kształtują się w wysokości 440 - 450 zł/os.

Regulamin Pielgrzymki Rowerowej 2023 znajduje się na stronie www.parafiasulejowek.pl - poniżej w załączniku
Szczegółowe informacje można uzyskać
  • mailowo: bractwo.sulejowek@gmail.com
  • telefonicznie: +48 605 354 008.

Na zgłoszenia drogą mailową i telefoniczną czekamy do 31. lipca br.
Lipiec 2023r.

07:00 - K D† Wiesław, Irena, Andrzej i Stanisław Wołosz, zm. z rodz. Sarnowskich, Stanisław Kowalczyk
17:30 - K D† Kazimierz, Andrzej, Marek Szczawińscy i Kazimierz Adamowicz
18:00 - K DNabożeństwo do MB Pocieszenia – int. zbiorowe