- 2023
2023-06-19 22:30:51
W nagrodę za piękną służbę w parafii bielanek, scholi Nutki Jezusa i ministrantów wybraliśmy się razem na wycieczkę do Twierdzy Modlin - 17 czerwca we wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.

Wyruszyliśmy autokarem rano - 41 osób, w tym 35 dzieci. Na miejscu czekały na nas Panie Przewodniczki - bardzo mile nas powitały p. Janeczka i p. Kasia, które oprowadziły nas po Twierdzy.
Rozpoczęliśmy od podziemi, był cmentarz forteczny, weszliśmy na Wieżę Czerwoną, skąd mieliśmy piękny widok na rzekę Narew, różne obiekty Twierdzy i w dali widok na Warszawę. Byliśmy również przy pomniku Obrońców Modlina z września 1939r. skąd udaliśmy się na ognisko z kiełbaskami. Miło spędziliśmy czas przy Muzeum Kampanii Wrześniowej. Odwiedził nas także ks. Sebastian. Na koniec były zdjęcia z niedźwiedzicą Baśką i spacer w przeurocze miejsce. Nasza Przewodniczka zaprowadziła nas do Bramy Dąbrowskiego. Wracaliśmy do Sulejówka trochę zmęczeni, ale wdzięczni za tak piękny dzień.

Wycieczka Służby Liturgicznej Ołtarza do Twierdzy Modlin
Komentarze dodaj
podpis:

komentarz:

07:00 - K D† Wiesław, Irena, Andrzej i Stanisław Wołosz, zm. z rodz. Sarnowskich, Stanisław Kowalczyk
17:30 - K D† Kazimierz, Andrzej, Marek Szczawińscy i Kazimierz Adamowicz
18:00 - K DNabożeństwo do MB Pocieszenia – int. zbiorowe