- Strona główna
- 2023
2023-01-04 08:07:29
W pierwszy dzień Nowego Roku  odbył się, bezpośrednio po nabożeństwie po Mszy św. o godz. 12:00, koncert kolęd i pastorałek  pt. „Mój mały Syneczku”.  Schola Nutki Jezusa wraz z zespołem muzycznym poprowadziła obecnych w kościele  do „Betlejem”, poprzez piękne pastorałki ukazujące historię narodzin Jezusa z perspektywy Maryi : „Słowo we mnie zamieszkało”, „Była noc, ciemna noc” „Śpij, sobie śpij”, a także poprzez kolędy m.in. „Przystąpmy do szopy”, „Świeć gwiazdeczko, mała świeć”, „Złota Jerozolima i biedne Betlejem”.

Nawiązując do Światowego Dnia Pokoju koncert noworoczny niósł do naszych serc nadzieję i pragnienie pokoju dla świata „ufni Bogu, który uobecnia się, towarzyszy nam z czułością, podtrzymuje nas w naszym znużeniu, a przede wszystkim wyznacza kierunek naszej drogi”. (z orędzia papieża Franciszka na Światowy Dzień pokoju 2023).

Mój mały Syneczku
Komentarze dodaj
podpis:

komentarz:

2023-01-31 - wtorek
16:00  Czas na indywidualne spotkania osób, które z jakiś powodów nie mogły się spotkać podczas wizyty w wyznaczonym terminie
1. czytanie (Hbr 12, 1-4)Wytrwanie w wierzePsalm (Ps 22 (21), 26b-27. 28 i 30ab. 30c-32 (R.: por. 27b))Chwalić Cię będą, którzy Cię szukająAklamacja (Por. Mt 8, 17)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia na dziś(Mk 5, 21-43)Wskrzeszenie córki Jaira i uzdrowienie kobiety Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
07:00 - K D1. † Ewa Grochowska (od mamy chrzestnej z rodziną)
2. GREG 30. † Jadwiga Kietlińska
3. † Dominik Brzostek