- 2023
2023-01-04 08:07:29
W pierwszy dzień Nowego Roku  odbył się, bezpośrednio po nabożeństwie po Mszy św. o godz. 12:00, koncert kolęd i pastorałek  pt. „Mój mały Syneczku”.  Schola Nutki Jezusa wraz z zespołem muzycznym poprowadziła obecnych w kościele  do „Betlejem”, poprzez piękne pastorałki ukazujące historię narodzin Jezusa z perspektywy Maryi : „Słowo we mnie zamieszkało”, „Była noc, ciemna noc” „Śpij, sobie śpij”, a także poprzez kolędy m.in. „Przystąpmy do szopy”, „Świeć gwiazdeczko, mała świeć”, „Złota Jerozolima i biedne Betlejem”.

Nawiązując do Światowego Dnia Pokoju koncert noworoczny niósł do naszych serc nadzieję i pragnienie pokoju dla świata „ufni Bogu, który uobecnia się, towarzyszy nam z czułością, podtrzymuje nas w naszym znużeniu, a przede wszystkim wyznacza kierunek naszej drogi”. (z orędzia papieża Franciszka na Światowy Dzień pokoju 2023).

Mój mały Syneczku
Komentarze dodaj
podpis:

komentarz:

07:00 - K D† Piotr Żuchawski (11 r. śm)
17:30 - K D† Ewa-Józefina Lech, Danuta i Franciszek Malnowscy
18:00 - K DW 38 r. ślubu Marioli i Sławomira z podziękowaniem za otrzymane łaski oraz z prośbą o dalszą opiekę Bożą dla nich i ich dzieci