- Nutki Jezusa
- Wspólnoty w parafii
2015-01-04 22:36:43
„Nutki Jezusa” to wspólnota dzieci i opiekunów, którzy pod duszpasterską opieką księży naszej parafii, obecnie ks.Sebastiana Lisa, służą śpiewem Bogu.

Opiekunami wspólnoty, którzy prowadzą cotygodniowe spotkania są: Iwona Krajewska, Paweł Mikulski (gitara) i Monika Krajewska. Na Mszach świętych akompaniuje nam p.Janusz.

W scholi parafialnej śpiewają dziewczynki ze szkół podstawowych i gimnazjum. Obecnie wspólnota liczy 35 dziewczynek.

Naszym wspólnym celem jest służenie Bogu i ludziom oraz pogłębianie wiary poprzez śpiew na Chwałę Bożą. Swoim śpiewem ubogacamy coniedzielną Mszę świętą, a także inne nabożeństwa sprawowane ze szczególnym udziałem są to: w październiku – różaniec, w pierwsze piątki miesiąca – Msza święta ku czci Serca Pana Jezusa, Droga Krzyżowa w czasie Wielkiego Postu, Rekolekcje parafialne, Roraty w czasie Adwentu. Schola bierze także czynny udział w uroczystościach parafialnych takich jak: wizytacje Księży Biskupów, koncerty Bożonarodzeniowe , Wielkopostne, koncerty z okazji wspomnienia Św.Cecylii – patronki scholi oraz wspomnienie św. Jana Pawła II. Nasza wspólnota może się także pochwalić uczestnictwem w organizowanym corocznie pikniku parafialnym na którym śpiewamy radosne pieśni a także prezentujemy własny repertuar.

Wspólnie spędzamy ze sobą czas nie tylko na próbach, ale również na wspólnych zabawach i wyjazdach i dniach skupienia. Co roku wyjeżdżamy też na kolonie wraz z innymi Wspólnotami naszej parafii. W roku 2016 byliśmy na koloniach w Biskupinie.Dziewczęta ze scholki nie tylko swoim śpiewem służą Bogu ale też wykorzystując swoje talenty aktorskie przygotowują różne okolicznościowe przedstawienia np.: z okazji Dnia Papieskiego i wspomnienia św. Cecylii.

Spotkania scholi odbywają się w każdą sobotę w godzinach 9.00-10.30 w szkole przy kościele. Ponado schola odpowiedzialna jest za śpiew na Mszy Św. dla dzieci, w niedzielę o 10.30

1. czytanie (Dn 7, 9-10. 13-14)Zastępy aniołów służą Bogu1. czytanie (Ap 12, 7-12a)Michał i jego aniołowie walczą z szatanemPsalm (Ps 138, 1-2a. 2b-3. 4-5 (R.: 1c))Wobec aniołów psalm zaśpiewam PanuAklamacja (Por. Ps 103, 21)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia na dziś(J 1, 47-51)Ujrzycie aniołów Bożych Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
07:00GREG. 29. + Wiktor Radzikowski.
17:30GREG. 29. + Ryszard Brauła.
18:00+ Janina Faryn w 1 rocz. śm.