- Nutki Jezusa
- Wspólnoty w parafii
2015-01-04 22:36:43
„Nutki Jezusa” to wspólnota dzieci i opiekunów, którzy pod duszpasterską opieką księży naszej parafii, obecnie ks.Sebastiana Lisa, służą śpiewem Bogu.

Opiekunami wspólnoty, którzy prowadzą cotygodniowe spotkania są: Iwona Krajewska, Paweł Mikulski (gitara) i Monika Krajewska. Na Mszach świętych akompaniuje nam p.Janusz.

W scholi parafialnej śpiewają dziewczynki ze szkół podstawowych i gimnazjum. Obecnie wspólnota liczy 35 dziewczynek.

Naszym wspólnym celem jest służenie Bogu i ludziom oraz pogłębianie wiary poprzez śpiew na Chwałę Bożą. Swoim śpiewem ubogacamy coniedzielną Mszę świętą, a także inne nabożeństwa sprawowane ze szczególnym udziałem są to: w październiku – różaniec, w pierwsze piątki miesiąca – Msza święta ku czci Serca Pana Jezusa, Droga Krzyżowa w czasie Wielkiego Postu, Rekolekcje parafialne, Roraty w czasie Adwentu. Schola bierze także czynny udział w uroczystościach parafialnych takich jak: wizytacje Księży Biskupów, koncerty Bożonarodzeniowe , Wielkopostne, koncerty z okazji wspomnienia Św.Cecylii – patronki scholi oraz wspomnienie św. Jana Pawła II. Nasza wspólnota może się także pochwalić uczestnictwem w organizowanym corocznie pikniku parafialnym na którym śpiewamy radosne pieśni a także prezentujemy własny repertuar.

Wspólnie spędzamy ze sobą czas nie tylko na próbach, ale również na wspólnych zabawach i wyjazdach i dniach skupienia. Co roku wyjeżdżamy też na kolonie wraz z innymi Wspólnotami naszej parafii. W roku 2016 byliśmy na koloniach w Biskupinie.Dziewczęta ze scholki nie tylko swoim śpiewem służą Bogu ale też wykorzystując swoje talenty aktorskie przygotowują różne okolicznościowe przedstawienia np.: z okazji Dnia Papieskiego i wspomnienia św. Cecylii.

Spotkania scholi odbywają się w każdą sobotę w godzinach 9.00-10.30 w szkole przy kościele. Ponado schola odpowiedzialna jest za śpiew na Mszy Św. dla dzieci, w niedzielę o 10.30

1. czytanie (Za 9, 9-10)Król pokojuPsalm (Ps 145 (144), 1b-2. 8-9. 10-11. 13-14 (R.: 1b))Będę Cię wielbił, Boże mój i Królu
Albo: Alleluja
2. czytanie (Rz 8, 9. 11-13)Jeżeli będziecie uśmiercać popędy ciała, będziecie żyliAklamacja (Por. Mt 11, 25)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia na dziś(Mt 11, 25-30)Jezus cichy i pokornego serca Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
07:00+ Kazimierz Kruk.
09:00+ Jan Tkacz i zm. z rodz. Tkaczów i Królaków.
10:30+ Aniela Szewczyk.
12:00Msza św. w intencjach zbiorowych:
1. + ks. prałat Wacław Koryś.
2. + Stanisław i zm. z rodziny Sawickich.
3. + Ziemowit Żywiołowski w 2 rocz. śm.
4. + Leokadia Roguska w mies. po śm.
5. + Waldemar Ratyński w mies. po śm.
6. + Mieczysław Zieliński w mies. po śm.
7. + Zdzisława Wiecha w mies. po śm.
8. + Marian Moskaluk w mies. po śm.
18:00+ Stanisława w 15 rocz. śm.
20:00Anna w 18 rocz. urodz., o dalsze błogosławieństwo Boże, Dary Ducha Św. i opiekę Matki Bożej.