Wpisane przez: Wojtek
Kategoria:
- Nutki Jezusa
- Wspólnoty w parafii
2015-01-04 22:36:43
Nutki Jezusa” to wspólnota dzieci i opiekunów, którzy pod duszpasterską opieką księży naszej parafii, i Sióstr Misyjnych Służebnic Ducha Świętego , (od września 2018r. opiekę duchową sprawuje s. Maria Treffoń ) służą śpiewem Bogu. Opiekunami wspólnoty, którzy prowadzą cotygodniowe spotkania są: p. Paweł Mikulski i p. Iwona Krajewska. Na Mszach świętych akompaniuje także  p. Janusz.

W scholi parafialnej śpiewają dziewczęta ze szkół podstawowych nr 1 i nr 2 . Obecnie wspólnota liczy 23 dziewczyn.

Schola Nutki Jezusa swoim śpiewem ubogaca coniedzielną Mszę świętą dla dzieci, a także inne nabożeństwa sprawowane ze szczególnym udziałem. Są to: w październiku – różaniec, Droga Krzyżowa w czasie Wielkiego Postu, Roraty w czasie Adwentu. Schola bierze także czynny udział w różnych uroczystościach parafialnych m.in. posługuje podczas I Komunii Świętej . Przygotowuje koncerty Bożonarodzeniowe, Wielkopostne, koncerty z okazji wspomnienia Św. Cecylii – patronki scholi. Dziewczynki chętnie biorą udział w niedzielnej liturgii Słowa , przygotowują Psalm, modlitwę wiernych. Podejmują adorację Najświętszego Sakramentu w Triduum Paschalnym, wystawiają inscenizację o Papieżu (na Dzień Papieski), a także co roku angażują się w Misyjnych Kolędników . Poza działalnością w parafii schola Nutki Jezusa angażuje się w różne wydarzenia organizowanych na terenie Miasta Sulejówek. Od kilku lat jest również zapraszana do oprawy liturgicznej I Komunii Świętej w parafii NMP Matki Kościoła w Warszawie.

Spotkania scholi odbywają się w każdą sobotę w godzinach 9.00-10.30 w szkole przy kościele.. W czasie roku szkolnego, od wielu lat schola Nutki Jezusa prowadzi śpiew na Mszy Św. dla dzieci, w niedzielę 10.30.
 

Podziel się:
sledzik
Facebook
Brak wizyty duszpasterskiej na dziś.
Zobacz plan wizyty kolędowej
07:00 - K DDziękczynna za 23 lata życia Heleny z prośbą o Boże bł., potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej
17:30 - K D† Władysława i Wacław Adamowicz
18:00 - K D† Sabina Kubisztal (int. od Krystyny i Marka Wapiennik z rodziną z Tarnowa)
Strona korzysta z plików cookies w celu zapewnienia działania
wszystkich zawartych tu usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub
dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Wiadomości
Prześlij wiadomość
Szukaj
Odwiedziło nas:
000000