- Nutki Jezusa
- Wspólnoty w parafii
2015-01-04 22:36:43
„Nutki Jezusa” to wspólnota dzieci i opiekunów, którzy pod duszpasterską opieką księży naszej parafii, obecnie ks.Sebastiana Lisa, służą śpiewem Bogu.

Opiekunami wspólnoty, którzy prowadzą cotygodniowe spotkania są: Iwona Krajewska, Paweł Mikulski (gitara) i Monika Krajewska. Na Mszach świętych akompaniuje nam p.Janusz.

W scholi parafialnej śpiewają dziewczynki ze szkół podstawowych i gimnazjum. Obecnie wspólnota liczy 35 dziewczynek.

Naszym wspólnym celem jest służenie Bogu i ludziom oraz pogłębianie wiary poprzez śpiew na Chwałę Bożą. Swoim śpiewem ubogacamy coniedzielną Mszę świętą, a także inne nabożeństwa sprawowane ze szczególnym udziałem są to: w październiku – różaniec, w pierwsze piątki miesiąca – Msza święta ku czci Serca Pana Jezusa, Droga Krzyżowa w czasie Wielkiego Postu, Rekolekcje parafialne, Roraty w czasie Adwentu. Schola bierze także czynny udział w uroczystościach parafialnych takich jak: wizytacje Księży Biskupów, koncerty Bożonarodzeniowe , Wielkopostne, koncerty z okazji wspomnienia Św.Cecylii – patronki scholi oraz wspomnienie św. Jana Pawła II. Nasza wspólnota może się także pochwalić uczestnictwem w organizowanym corocznie pikniku parafialnym na którym śpiewamy radosne pieśni a także prezentujemy własny repertuar.

Wspólnie spędzamy ze sobą czas nie tylko na próbach, ale również na wspólnych zabawach i wyjazdach i dniach skupienia. Co roku wyjeżdżamy też na kolonie wraz z innymi Wspólnotami naszej parafii. W roku 2016 byliśmy na koloniach w Biskupinie.Dziewczęta ze scholki nie tylko swoim śpiewem służą Bogu ale też wykorzystując swoje talenty aktorskie przygotowują różne okolicznościowe przedstawienia np.: z okazji Dnia Papieskiego i wspomnienia św. Cecylii.

Spotkania scholi odbywają się w każdą sobotę w godzinach 9.00-10.30 w szkole przy kościele. Ponado schola odpowiedzialna jest za śpiew na Mszy Św. dla dzieci, w niedzielę o 10.30

1. czytanie (Ml 3, 19-20a)Sprawiedliwy sąd BożyPsalm (Ps 98 (97), 5-6. 7-8. 9 (R.: por. 9))Pan będzie sądził ludy sprawiedliwie2. czytanie (2 Tes 3, 7-12)Kto nie chce pracować, niech też nie jeAklamacja (Łk 21, 28bc)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia na dziś(Łk 21, 5-19)Jezus zapowiada prześladowania swoich wyznawców Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
07:00+ Zdzisław Zagubień, o dar życia wiecznego.
09:001. + GREG. 17. + Alicja Pryk.
2. + Sabina, Henryk, Andrzej, Stanisław Ostrowscy oraz dziadkowie Smoderek i Ostrowscy.
10:30Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże dla rodziny.
12:00Msza św. w intencjach zbiorowych:
1. + Feliksa w 1 rocz. śm. oraz Julian w 28 rocz. śm.
2. + Romuald Wytrykowski w mies. po śmierci.
3. + Gustawa Siedlecka w mies. po śmierci.
4. + Tadeusz Grubek w mies. po śmierci.
5. + Jan Nowacki w 11 rocz. śm., Genowefa i Stefan Mateńko oraz ich rodzice.
6. + Janina Kaska w mies. po śmierci.
7. + Krzysztof Truszczyński, Eugenia Truszczyńska w 2 rocz. śm oraz Edward Miętus w 38 rocz. śm.
Chrzest: Grzegorz Grabczak (po mszy św.)
18:00 + Lucjan Link w 5 rocz. śm.
20:00+ Mirosława Rudnicka w 1 rocz. śm. oraz Jan Rudnicki w 5 rocz. śm oraz zmarli z rodz. Wieczorków i Rudnickich.