- Nutki Jezusa
- Wspólnoty w parafii
2015-01-04 22:36:43
Nutki Jezusa” to wspólnota dzieci i opiekunów, którzy pod duszpasterską opieką księży naszej parafii, i Sióstr Misyjnych Służebnic Ducha Świętego , (od września 2018r. opiekę duchową sprawuje s. Maria Treffoń ) służą śpiewem Bogu. Opiekunami wspólnoty, którzy prowadzą cotygodniowe spotkania są: p. Paweł Mikulski i p. Iwona Krajewska. Na Mszach świętych akompaniuje także  p. Janusz.

W scholi parafialnej śpiewają dziewczęta ze szkół podstawowych nr 1 i nr 2 . Obecnie wspólnota liczy 23 dziewczyn.

Schola Nutki Jezusa swoim śpiewem ubogaca coniedzielną Mszę świętą dla dzieci, a także inne nabożeństwa sprawowane ze szczególnym udziałem. Są to: w październiku – różaniec, Droga Krzyżowa w czasie Wielkiego Postu, Roraty w czasie Adwentu. Schola bierze także czynny udział w różnych uroczystościach parafialnych m.in. posługuje podczas I Komunii Świętej . Przygotowuje koncerty Bożonarodzeniowe, Wielkopostne, koncerty z okazji wspomnienia Św. Cecylii – patronki scholi. Dziewczynki chętnie biorą udział w niedzielnej liturgii Słowa , przygotowują Psalm, modlitwę wiernych. Podejmują adorację Najświętszego Sakramentu w Triduum Paschalnym, wystawiają inscenizację o Papieżu (na Dzień Papieski), a także co roku angażują się w Misyjnych Kolędników . Poza działalnością w parafii schola Nutki Jezusa angażuje się w różne wydarzenia organizowanych na terenie Miasta Sulejówek. Od kilku lat jest również zapraszana do oprawy liturgicznej I Komunii Świętej w parafii NMP Matki Kościoła w Warszawie.

Spotkania scholi odbywają się w każdą sobotę w godzinach 9.00-10.30 w szkole przy kościele.. W czasie roku szkolnego, od wielu lat schola Nutki Jezusa prowadzi śpiew na Mszy Św. dla dzieci, w niedzielę 10.30.

2022-11-28 - poniedziałek
16:00  ul. Fredry, Kołłątaja, Niemcewicza, Zawiszy, Brzozowa, Ludowa, Akacjowa, Gdańska
1. czytanie (Iz 4, 2-6)Radość zbawionychPsalm (Ps 122 (121), 1b-2. 4-5. 6-7. 8-9 (R.: por. 1bc))Idźmy z radością na spotkanie PanaAklamacja (Por. Ps 80 (79), 4)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia na dziś(Mt 8, 5-11)Wielu ze Wschodu i Zachodu przyjdzie do królestwa niebieskiego Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
06:45 - K DRoraty:
1. GREG 28. † Franciszek Burta
2. GREG 28. † Wiktoria i Tadeusz Hawryluk
3. † Zdzisław Trynkos (od rodziny Szarek)
4. O Boże bł. i zdrowie dla Marii
18:00 - K D† Leszek w rocznicę śmierci, Zofia, Stanisław, Krystyna, Wiesław Leoniak