Wpisane przez: Wojtek
Kategoria:
- 2023
2023-09-16 23:40:02
16 września 2023 roku na terenie Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko- Praskiej odbył się diecezjalny Zlot Służby Liturgicznej. Nie zabrakło nas także –ministrantów, scholanek i bielanek z Sulejówka.  Na to dzisiejsze  święto przybyło bardzo wiele wspólnot z całej diecezji.  Podczas Zlotu obecne były relikwie św. Dominika Savio, patrona ministrantów, a hasłem tegorocznego spotkania były słowa, właśnie tegoż Świętego: „Moimi przyjaciółmi będą Jezus i Maryja”.  Do wszystkich bielanek, scholanek, ministrantów bp Jacek podczas homilii zwrócił się kierując uwagę na postępowanie każdego i każdej, by przede wszystkim swoim postępowaniem ukazywać, tam gdzie jesteśmy, „że jesteśmy naprawdę przyjaciółmi Jezusa i Maryi, że Jezus i Maryja to nie jest ktoś obcy dla mnie, to jest ktoś bliski, kochany. Żyję tak, aby mój przyjaciel Jezus i moja przyjaciółka Maryja byli ze mnie dumni, radowali się tym jaką mam postawę”,  aby inni  widzieli w naszym codziennym życiu owoce tej przyjaźni. 

Przedstawiamy foto relację z naszego spotkania, wspólnego świętowania, czasu modlitwy, śpiewu zabawy, radości, dobrych chwil umocnienia naszej duszy i ciała.
 

 
Moimi przyjaciółmi będą Jezus i Maryja
Podziel się:
sledzik
Facebook
Brak wizyty duszpasterskiej na dziś.
Zobacz plan wizyty kolędowej
07:00 - K DO Boże bł., dary Ducha św., łaski najbardziej potrzebne, dar przebaczenia i opiekę Matki Bożej Pocieszenia dla Genowefy
17:30 - K D† Elżbieta Zdanowicz oraz Stefania, Henryk, Andrzej Tynkowscy
18:00 - K D† Edward Peryt (10 r. śm)
Strona korzysta z plików cookies w celu zapewnienia działania
wszystkich zawartych tu usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub
dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Wiadomości
Prześlij wiadomość
Szukaj
Odwiedziło nas:
000000