Adoracja!
- 2015
2015-11-23 23:05:32
Wycieczka bielenek, scholi i ministrantów do Drohiczyna

W sobotę, 21 listopada, osoby należące do Służby Liturgicznej, czyli bielanki, scholanki i ministranci – wraz ze swymi opiekunami z ks. Zbigniewem na czele, wyruszyły na swą doroczną wycieczkę. Tym razem celem naszej wspólnotowej wyprawy był Drohiczyn. Na miejscu przywitał nas Maciej Koszewski, nasz były lektor. On to od września studiuje w drohiczyńskim seminarium przygotowując się do kapłaństwa. Maciej z radością podjął się zadania zaznajomienia nas z Drohiczynem, jako miejscowością, która posiada duże znaczenie historyczne oraz z rolą miasta, jako siedziby diecezji. Zaraz po przybyciu na miejsce wyruszyliśmy na spacer, aby z wysokości Góry Zamkowej oglądać przepiękną panoramę miasta rozpościerającego się nad Bugiem i zapoznać się z jego głównymi zabytkami.
Bardzo interesującym momentem wycieczki było zwiedzanie muzeum diecezjalnego, które posiada wiele cennych eksponatów należących do sztuki sakralnej, w wielu wypadkach mających wartość unikatową.

Spędziliśmy też bardzo miłe chwile w drohiczyńskim seminarium. Jesteśmy ujęci gościnnością Księdza Rektora, kapłanów, kleryków oraz osób pracujących w domu seminaryjnym.
Po wspólnej Eucharystii, która miała miejsce w kaplicy seminaryjnej czekał na nas pyszny obiad – wyraz hojności gospodarzy miejsca.

Czas popołudniowy był poświęcony zabawom integracyjnym, zwiedzaniu seminarium i zapoznawaniu się ze stylem życia kleryka. Na koniec, obdarzeni ciepłym pożegnaniem ze strony ks. Rektora i Macieja Koszewskiego oraz pełni wrażeń wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu.

s. Rafaela Woźnica SSpS

Wyjazd do Drohiczyna
2018-02-23 - piątek
16:00ulica PADEREWSKIEGO (od Sobieskiego do Żeromskiego)
1. czytanie(Ez 18, 21-28)Bóg nie chce śmierci grzesznikaPsalm(Ps 130 (129), 1b-2. 3-4. 5-7a. 7b-8 (R.: por. 3))Gdy grzechy wspomnisz, któż się z nas ostoi?Aklamacja(Ez 18, 31ac)Chwała Tobie, Słowo BożeEwangelia(Mt 5, 20-26)Pojednaj się najpierw z bratem swoim Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
07:00Gregorianka 22: + Krzysztof Sapiela i Eugeniusz Bajerowski
17:00Droga Krzyżowa dla dzieci
17:30+ Wojciech Piętak w 2 r. śm.
18:00+ Stanisław i Marek
18:30Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych