Wpisane przez: Wojtek
Kategoria:
- 2015
2015-11-23 23:05:32
Wycieczka bielenek, scholi i ministrantów do Drohiczyna

W sobotę, 21 listopada, osoby należące do Służby Liturgicznej, czyli bielanki, scholanki i ministranci – wraz ze swymi opiekunami z ks. Zbigniewem na czele, wyruszyły na swą doroczną wycieczkę. Tym razem celem naszej wspólnotowej wyprawy był Drohiczyn. Na miejscu przywitał nas Maciej Koszewski, nasz były lektor. On to od września studiuje w drohiczyńskim seminarium przygotowując się do kapłaństwa. Maciej z radością podjął się zadania zaznajomienia nas z Drohiczynem, jako miejscowością, która posiada duże znaczenie historyczne oraz z rolą miasta, jako siedziby diecezji. Zaraz po przybyciu na miejsce wyruszyliśmy na spacer, aby z wysokości Góry Zamkowej oglądać przepiękną panoramę miasta rozpościerającego się nad Bugiem i zapoznać się z jego głównymi zabytkami.
Bardzo interesującym momentem wycieczki było zwiedzanie muzeum diecezjalnego, które posiada wiele cennych eksponatów należących do sztuki sakralnej, w wielu wypadkach mających wartość unikatową.

Spędziliśmy też bardzo miłe chwile w drohiczyńskim seminarium. Jesteśmy ujęci gościnnością Księdza Rektora, kapłanów, kleryków oraz osób pracujących w domu seminaryjnym.
Po wspólnej Eucharystii, która miała miejsce w kaplicy seminaryjnej czekał na nas pyszny obiad – wyraz hojności gospodarzy miejsca.

Czas popołudniowy był poświęcony zabawom integracyjnym, zwiedzaniu seminarium i zapoznawaniu się ze stylem życia kleryka. Na koniec, obdarzeni ciepłym pożegnaniem ze strony ks. Rektora i Macieja Koszewskiego oraz pełni wrażeń wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu.

s. Rafaela Woźnica SSpS

 
Wyjazd do Drohiczyna
Podziel się:
sledzik
Facebook
1. czytanie(2 Mch 7, 1. 20-31)Wiara w zmartwychwstanie mocą męczennikówPsalm(Ps 17 (16), 1bcd. 5-6. 8 i 15 (R.: por. 15b))Gdy zmartwychwstanę, będę widział BogaAklamacja(Por. J 15, 16)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia(Łk 19, 11-28)Przypowieść o dziesięciu minach Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
<--środa
2017-11-22
-->
brak osób zadeklarowanych na wybrany dzień
zgłoś się
zgłosić można się jedynie na dni przyszłe
07:00GREGORIANKA 22: + Stanisława [K] Skorupka
17:30+ W 77 rocznicę śmierci Zofia i Bernard CR Muziołów i Jakubowskich
18:00NABOŻEŃSTWO DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA INTENCJE Z KARTEK
1. + Marta Szyszko w 5 rocznicę śmierci
Strona korzysta z plików cookies w celu zapewnienia działania
wszystkich zawartych tu usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub
dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.ok
Wiadomości
Prześlij wiadomość
Szukaj
Odwiedziło nas:
000000