- Bielanki
- Wspólnoty w parafii
2015-10-20 22:30:48
  „Maryja prowadzi nas do żyjącego w Kościele Chrystusa,
z Którym zdążamy do radości nieba”.

Bielanki to grupa dziewcząt, która od wielu lat działa w naszej parafii.

Nazwa pochodzi od białego stroju, jaki noszą w czasie procesji i pełnienia innych czynności liturgicznych.

Dziewczęta należące do Bielanek zajmują się między innymi oprawą liturgiczną nabożeństw, adoracją Najświętszego Sakramentu w Triduum Paschalnym oraz upiększają procesję poprzez sypanie kwiatów, niesienie poduszek i szarf. Oprócz działalności w parafii uczestniczą również w całorocznej formacji, która polega przede wszystkim na uczestnictwie w cotygodniowych spotkaniach, na których najważniejszymi elementami są modlitwa i odkrywanie treści Ewangelii przez zabawę i pracę w grupach.

W ciągu roku jest jeden dzień bardzo ważny dla każdej Bielanki. Jest to 8 grudnia – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny - w tym dniu na Eucharystii dotychczasowe kandydatki zostają przyjęte do grona Wspólnoty Bielanek. Świętują wtedy nie tylko dziewczynki rozpoczynające bielańską posługę ale również ich starsze koleżanki, które dziękują Bogu za kolejny rok pobytu we wspólnocie.

Nasze Bielanki, to dziewczęta w różnym wieku: z przedszkola, szkoły podstawowej, gimnazjum oraz ze szkół średnich. Opiekę duchową nad nimi sprawują:
s. Francesca.

Spotkania Bielanek:
W Szkole Podstawowej nr 1
  • piątek - godz. 1345 – 1430 - grupa dziewczynek z klas 0 - 3
  • piątek - godz. 1440 – 1525 - grupa dziewczynek z klas 4 - 6

Starsze dziewczynki zapraszamy na WIECZERNIK - Spotkania z Jezusem dla młodzieży pragnącej duchowego rozwmoju i rozeznania swego powołania.
Najbliższe spotkanie 8.X
Czas: 15:00 - 19:00
Miejsce:
Klasztor Sióstr Misyjnych Służebnic Ducha Świętego,
ul. Wspólna 45
05-070 Sulejówek

Zgłoszenia przyjmuje s. Francesca
misjonarkissps@gmail.com

Bielanki
1. czytanie(Rdz 15, 1-12. 17-18)Przymierze Boga z AbrahamemPsalm(Ps 105 (104), 1-2. 3-4. 6-7. 8-9 (R.: por. 8a))Pan Bóg pamięta o swoim przymierzu, albo: AllelujaAklamacja(J 15, 4a. 5b)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia(Mt 7, 15-20)Fałszywi prorocy Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
<--środa
2017-6-28