- Bielanki
- Wspólnoty w parafii
2015-10-20 22:30:48
  „Maryja prowadzi nas do żyjącego w Kościele Chrystusa,
z Którym zdążamy do radości nieba”.

Wspólnota Bielanek działa w naszej parafii od wielu lat- spotykając się na modlitwie, śpiewie, warsztatach plastycznych, także poprzez zabawę – quizy i inne formy prac, wspólne wycieczki poznaje bliżej Jezusa i Maryję – ucząc się naśladować zwłaszcza Niepokalaną- patronkę Dzieci Maryi.

Przy parafii Bielanki uczestniczą w ważnych uroczystościach kościelnych - przede wszystkim Maryjnych oraz upiększają procesję poprzez sypanie kwiatów, niesienie poduszek i szarf Każdego roku nowe członkinie wspólnoty przyjmują Cudowny medalik Niepokalanie Poczętej i uroczyście zostają włączone do Dzieci Maryi. Cała wspólnota świętuje ich przyjęcie podczas uroczystej Eucharystii tego dnia, także odnawiając swoje oddanie Matce Bożej. Bielanki angażują się również w miesiącu październiku poprzez prowadzenie rozważań różańcowych, .a także w Wielkim Poście nabożeństw Drogi Krzyżowej, oraz czynnie biorą udział w adoracji Najświętszego Sakramentu w Triduum Paschalnym (w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę czuwają przy Jezusie w Ciemnicy i przy Grobie Bożym). Oprócz działalności w parafii Bielanki uczestniczą również w całorocznej formacji, która polega przede wszystkim na uczestnictwie w cotygodniowych spotkaniach, na których najważniejszymi elementami są modlitwa i odkrywanie treści Ewangelii przez zabawę i pracę w grupach. Od września 2018r. opiekunem wspólnoty jest s. Maria Treffoń SSpS , katechetka w Szkole Podstawowej nr 1. Spotkania formacyjne dziewcząt odbywają się w SP nr 1 i składają się ze spotkań w trzech grupach – w godzinach południowych w poniedziałek, wtorek i środę.

Cała wspólnota liczy ponad 50 dziewcząt, w różnym wieku – od kl. I do kl. VIII Szkoły Podstawowej i wyżej.

Bielanki
07:00 - K D† Józefa Lachowicz – greg 19
10:00 - K G† Anna-Barbara Mroczkowska (od rodziny Mroziaków z Radymna))
18:00 - K GO Boże bł., i opiekę Matki Bożej dla Róży Rodziców modlących się za swoje dzieci i Róży Mężów modlących się za swoje żony pod wezwaniem św. Józefa