- pojedyńcze wpisy
2015-03-24 12:02:23
W niedzielę 22 marca – na progu tygodnia, w którym przeżywać będziemy Uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie obchodzoną 25 marca także jako Dzień Świętości Życia w naszej parafii zaprosiliśmy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

W czasie Mszy świętej dla dzieci p. Kasia Pazdan – mama Zosi, Jędrka i Hani i Bartka opowiedziała o swoim doświadczeniu podjętej wspólnie z dziećmi Duchowej Adopcji Dziecka poczętego.

Oto jak o tym opowiadała także w niedzielny poranek w audycji radiowej w Polskim Radiu
„FAMILIJNA JEDYNKA 22.03. Kasia Pazdan”

Duchowa Adopcja – Dlaczego

Duchowa Adopcja – Jak i po co

Duchowa Adopcja - ebook

Pomocą w rodzinnym podjęciu Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego mogą być przygotowane przez p. Kasię na każdy dzień tej modlitwy krótkie rozważania, które pomagają dzieciom zrozumieć kolejne tajemnice różańca, zaznajamiają z etapami rozwoju dziecka i problemami z którymi boryka się mama i rodzina spodziewające się dziecka oraz pokazują, jak przeżywać prawdy różańcowe na co dzień i jak jednoczyć się z „zaadoptowanym” dzidziusiem każdego dnia poprzez dobre uczynki i konkretne postawy.

W formie e-booka rozważania „Mali Pomocnicy Boga" są one dostępne na stronie wydawnictwa FRONDA

A oto kilka najważniejszych informacji
DUCHOWA ADOPCJA DZIECKA POCZĘTEGO jest to modlitwa w intencji nienarodzonego dziecka zagrożonego aborcją. Modlimy się przez 9 miesięcy o szczęśliwe narodziny oraz o prawe życie dla dziecka. Tę dziewięciomiesięczną modlitwę rozpoczynamy od złożenia przyrzeczenia, a następnie każdego dnia odmawiamy modlitwę w intencji dziecka oraz jedną, dowolnie wybraną tajemnicę różańca. Dodatkowo możemy podejmować inne, dobrowolne zobowiązania lub wyrzeczenia, np. dotyczące zerwania z nałogami, częstszego uczestnictwa w Eucharystii, czy spełniania dobrych uczynków.
Ta modlitwa jest bardzo konkretną odpowiedzią na wołanie Ojca św. Jana Pawła II o budowanie cywilizacji życia. Nie wymaga pieniędzy, sił fizycznych, dojrzałości w latach... Krótka modlitwa każdego dnia przez 9 miesięcy ratuje 1 życie. Tysiące modlitw, to tysiące ludzi zrodzonych do miłości dzięki naszej modlitwie.

Zachęcamy serdecznie każdego do podjęcia duchowej adopcji wraz z całą rodziną. Przez tę modlitwę możemy nie tylko ocalić życie, ale też doświadczyć duchowej głębi rodzicielstwa. Podejmując ją ze współmałżonkiem i dziećmi, stwarzamy wspaniałą możliwość do wspólnej modlitwy. Dzieci uczą się, jaką wartość ma życie. A każdy z nas może choć trochę doświadczyć trudu, jaki był udziałem naszej własnej mamy, gdy oczekiwała naszych narodzin.

Duchową Adopcję można podjąć w każdym momencie – samemu rodzinnie. Zazwyczaj podejmuje się ja w święta maryjne – a najczęściej właśnie w Uroczystość Zwiastowania NMP. Po 9 miesiącach, kiedy kończymy modlitwę duchowej adopcji - jest Boże Narodzenie. I tak pięknie zbiega się czas oczekiwania na dziecko, które otaczamy swoją modlitwą z oczekiwaniem Maryi na jej Syna.
Początkiem i znakiem podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego jest złożenie – samemu lub z innymi – w Kościele lub w domu – najlepiej przed Krzyżem poniższego Przyrzeczenia.

Formuła przyrzeczenia oraz Modlitwa codzienna

MBW

07:00 - K D† Józefa Lachowicz – greg 19
10:00 - K G† Anna-Barbara Mroczkowska (od rodziny Mroziaków z Radymna))