- 2014
2014-12-15 16:24:30

W trzecią niedzielę Adwentu zwaną po łacinie Gaudete, to znaczy Niedzielą Radości, rozpoczęliśmy w naszej Parafii rekolekcje adwentowe.

Podczas Mszy świętej, której przewodniczył ks. Proboszcz Jan Gołębiewski, dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej otrzymały poświęcone medaliki Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Naukę rekolekcyjną dla dzieci wygłosił ks. kan. dr Zbigniew Śledziński, w której zaznaczył, jak ważne jest przygotowanie na przyjście Pana Jezusa nie tylko podczas Adwentu, ale również w ciągu całego życia, zwłaszcza w ważnych jego wydarzeniach. Zachęcał rodziców do dialogu z własnymi dziećmi, który umacnia więzi rodzinne i otwiera na większą wrażliwość i troskę o siebie nawzajem.

s. Eliza

Rekolekcje adwentowe (rozpoczęcie)
1. czytanie(1 Tm 3, 1-13)Cechy wymagane od biskupów i diakonówPsalm(Ps 101 (100), 1b-2b. 2c-3b. 5-6 (R.: por. 2c))Zawsze uczciwie będę postępowałAklamacja(Por. Łk 7, 16)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia(Łk 7, 11-17)Wskrzeszenie młodzieńca z Nain Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
<--wtorek