- 2014
2014-12-15 16:24:30

W trzecią niedzielę Adwentu zwaną po łacinie Gaudete, to znaczy Niedzielą Radości, rozpoczęliśmy w naszej Parafii rekolekcje adwentowe.

Podczas Mszy świętej, której przewodniczył ks. Proboszcz Jan Gołębiewski, dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej otrzymały poświęcone medaliki Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Naukę rekolekcyjną dla dzieci wygłosił ks. kan. dr Zbigniew Śledziński, w której zaznaczył, jak ważne jest przygotowanie na przyjście Pana Jezusa nie tylko podczas Adwentu, ale również w ciągu całego życia, zwłaszcza w ważnych jego wydarzeniach. Zachęcał rodziców do dialogu z własnymi dziećmi, który umacnia więzi rodzinne i otwiera na większą wrażliwość i troskę o siebie nawzajem.

s. Eliza

Rekolekcje adwentowe (rozpoczęcie)
1. czytanie(Wj 19, 1-2. 9-11. 16-20b)Bóg objawia się ludowi na górze SynajPsalm(Dn 3, 52. 53-54. 55-56 (R.: por. 52b))Chwalebny jesteś, wiekuisty BożeAklamacja(Por. Mt 11, 25)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia(Mt 13, 10-17)Dlaczego Jezus naucza w przypowieściach? Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
<--czwartek
2017-7-27
07:00Dziękczynno błagalna 15 r. Ślubu Magdalena i Piotr o potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo dla nich i dla całej rodziny.
18:00+ Stanisław i Zofia Budzyńscy