Ksiega Gosci

co robicie
2015-12-10 13:16:27
parafia
to fajna parafia, tutaj fajnie)
2015-12-10 11:04:57
2015-11-07 18:25:44
Święto Niepodległości - dla uroczystości parafialnej.
WITAM SERDECZNIE. JEŚLI TO MOŻLIWE - PROSZĘ O TO, ABY W INFORMATORZE PRZED ŚWIĘTEM - BYŁ TEN ARTYKUŁ - DLA ŚWIADOMEGO PRZEŻYWANIA ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI.
-------------------------------------------------------------------------------WSZYSCY TWORZYMY NASZĄ HISTORIĘ-----

Święto Niepodległości.

Zbliżamy się do istoty przemyśleń, w sprawach narodowej służby o pamięci historycznej, dla nas jako pokolenia wyzwolonego. Dla honoru upamiętnienia i dla chwały żołnierskiego oręża, dla sprawy która nigdy nie zostanie pominięta. W sercach Polaków jest nasycona patriotyzmem nieskalanym. W każdym roku obchodzimy uroczyste Święto Niepodległości i ta data, 11 listopada zapisała się nieśmiertelnością wydarzeń 1918 roku. Rada Regencyjna przekazała władzę wojskową Józefowi Piłsudskiemu, oddając Warszawę Polakom. Na pamiątkę tych wydarzeń ustanowiono w 1937 roku Święto Niepodległości. Jest takie miejsce które Marszałek cenił sobie dla wielu aspektów. To Sulejówek, miasto zielonych lasów, gdzie mieszkał, gdzie czekał Go odpoczynek i dobre słowo bliskich Mu osób. To rodzina była wzorcem moralnym, a narodowość spływała ciepłymi uczuciami, dając wytchnienie w Willi Milusin. Dążenia Naszego Wodza, zawsze pieczołowicie przepracowane, zasilały patriotyzmem i bez skazy apelowały prawem i prawdą. Za tą prawdę ginęli, ale i podnosili się zwycięsko żołnierze Legionów. Dziś znów upamiętnić należy rocznicę, salwą honorową i wieńce kwiatów złożyć przy pomniku. Sulejówek, tęskni za Swoim Dziadkiem Piłsudskim, liście koloru żółci i czerwieni, listopadową aurą w słońcu się złocą. Uroczyste patriotyczne obchody w mieście Marszałka, zaczynają się podniosłą Mszą Świętą w Kościele pw. Maryi Matki Kościoła, w intencji Ojczyzny. Udział czynny połączony jest z wystąpieniem Kompanii Honorowej 1 Warszawskiej Brygady Pancernej im. Tadeusza Kościuszki, oraz Pocztów Sztandarowych Miasta. Uczestnictwo mieszkańców daje świadomość ducha waleczności, dla minionych dni. Całość uświetnia Orkiestra Wojskowa z Warszawy z udziałem solistów i solistek. Ta oprawa muzyczna na długo zostaje w pamięci. Skupić się należy nad istotą sprawy, gdyż centralnym punktem obchodów jest Apel i przemarsz Brygady Pancernej pod Kopiec Józefa Piłsudskiego. Tu, wystrzał z moździerza, Bractwa Strzelców Kurkowych, początkuje odegranie Hymnu Państwowego i hejnału Sulejówka. Burmistrz Miasta oraz Dyrektor Muzeum Marszałka, swoim słowem i obecnością zaznaczają, że Oficer WP wygłosi Apel Poległych. A gdy Salwa Honorowa potwierdza szacunek i poważanie, wtedy Delegacje Kombatantów składają kwiaty - szkoły, instytucje i mieszkańcy. Uroczystość wieńczy swoje dzieło, odegraniem Marsza Pierwszej Brygady. Jak co roku, jesienna pora zadumą wita i refleksją. Siła oddziaływania wartości jaką niesie na swoich barkach przyszłość, pokazuje ile w narodzie jest polskości i wiary. My zanosimy już dziś pod Pomnik Dziadka Piłsudskiego, nasze młode serca, w których mamy godność człowieka i pamięć Polaka.

" TERMINAL KULTURY - Katarzyna Marciniuk
----------------------------------------------------------------

Zapraszam do poetyckich, patriotycznych strof ))))

--DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI-

Pierwsza Kompania Kadrowa
rolę w historii odegrała
Jako zalążek odradzającego się wojska Polskiego
Z Krakowskich Oleandrów wyruszyć musiała
Do okrutnego zaboru rosyjskiego.

Historia pisana słowem patriotyzmu
Stalową godnością, bez słowa na wiatr
Marszałkowską dumą i ukochaną Polską
Od bałtyckiego morza do zaśnieżonych Tatr.

Jakież to serce bije w dostojności
Jego tryumfalny do Warszawy wjazd
Gdy listopadowe opadały liście
On wprowadził wolność do naszych polskich miast.

Legiony Naszego kochanego Wodza
Rolę odegrały w odrodzeniu Polski
On rozproszył chmury, spełnił sen pokoleń
Pieśni Mu śpiewały barwne, polskie wioski.

Orzeł znów w koronie, tak uczy historia
A nasz dziadek dumną swą unosi twarz
Tak Go pamiętajmy, z powagą mądrości
To dzień Niepodległości – to Ojczyzny czas.
==========================================
KATARZYNA MARCINIUK.

SERDECZNE SZCZĘŚĆ BOŻE ))))))
2015-11-07 12:20:22
Parafia na medal. Naprawdę życzliwe zgromadzenie ludzi o pełnych sercach. Gratuluję i życzę dalszego pozytywnego rozwoju.
2015-05-10 16:24:25
Zaproszenie.
Szczęść Boże Wszystkim!
Zapraszam bardzo gorąco w imieniu Scholi "Nutki Jezusa" na jutrzejszy koncert, który odbędzie się po Mszy świętej dziecięcej o godz.10:30. Już tradycyjnie pragniemy uczcić naszą patronkę św. Cecylię i zachęcić wszystkich do uwielbienia Pana Boga śpiewem. Jeśli masz wolne pół godziny w najbliższą niedzielę (30.11.2014r. ok. godz. 11.30) to zajrzyj do Kościoła lub zostań po Mszy świętej. Będzie nam bardzo miło pomodlić się z Tobą.
Pozdrawiam - z Panem Bogiem - Paweł Mikulski.
2014-11-29 13:08:39
Bardzo czytelna i ładna strona . Szczęść Boże.
2014-09-06 18:57:45
Piknik
Rzucam temat pikniku.
Wnioski; plusy; minusy;
Wypowiedzcie się
2014-06-05 00:02:40
Konkursy na pikniku
Mam pytanie, czy konkursy: - fotograficznym "Moja rodzina"
- plastycznym "Dziękujemy Ci Ojcze Święty Janie Pawle II". sa tylko dla dzieci, dla rodzin, czy jak to jest, bo nigdzie nie ma o tym info
2014-05-25 22:38:35
podziękowanie
Dzisiaj (21.04) uczestniczyłam w mszy św. o godz.12.
Chcę podziękować za mądre i zwięzłe kazanie - tak niewielu księży wie, że da się to połączyć! W mojej parafii kazania są długie, nieprzemyślane, z ciągłymi odwołaniami do politycznego podziału Polski. Dzisiaj przekonałam się, że są jeszcze miejsca, gdzie głosi się Słowo Boże, a nie monologuje o przekonaniach politycznych jakiegoś księdza.
Serdeczne Bóg zapłać.
Alicja Baumert
2014-04-21 19:02:05

Wpisz sie