- 2013
2013-06-08 23:32:27
OGŁOSZENIA PARAFIALNE
  1. X Niedziela Zwykła. Msze św.: 7:00, 9:00, 9:00 w kaplicy Matki Bożej, 10:30, 10:30 w kaplicy Matki Bożej, 12:00 i 18:00. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 17:30.
  2. Dziś w kaplicy, po Mszy św. o godz. 10:30, odbędzie się spotkanie informacyjne dla rodziców i dzieci wyjeżdżających na parafialne kolonie letnie do Soliny.
  3. Do nabycia prasa katolicka, tygodniki: Idziemy, Niedziela, Gość Niedzielny.
  4. W poniedziałek 10 czerwca wspomnienie bł. Bogumiła, biskupa.
  5. We wtorek 11 czerwca wspomnienie św. Barnaby, Apostoła.
  6. W środę 12 czerwca wspomnienie błogosławionych męczenników Antoniego Juliana Nowowiejskiego, biskupa i Towarzyszy. W tym dniu o godz. 18:00 modlitwy do Matki Bożej Pocieszenia, a po nich Msza św. zbiorowa.
  7. W czwartek 13 czerwca wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła. Po Mszy św. o godz. 7:00 litania ku czci św. Antoniego. Natomiast po Mszy św. o godz. 18:00 Różaniec fatimski.
  8. W piątek 14 czerwca wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
  9. W sobotę 15 czerwca wspomnienie bł. Jolanty, zakonnicy.
  10. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania naszego II Pikniku Parafialnego oraz wszystkim, którzy wzięli w nim udział. Szczególne podziękowania należą się Radzie duszpasterskiej, która całe to przedsięwzięcie przygotowała i zrealizowała. Cieszy nas, że impreza się tak wspaniale rozwija i że tyle osób się w nią zaangażowało. Jednocześnie wyrażamy nadzieję, że to dzieło jeszcze bardziej się rozwinie. Dlatego już teraz zachęcamy wszystkich do włączenia się w organizację przyszłorocznego pikniku.
  11. Uprzejmie prosimy, aby dbać o czystość na naszym parafialnym cmentarzu. Znicze, uschnięte wieńce czy inne śmieci należy wrzucać do specjalnie przygotowanych na to kontenerów. Pamiętajmy, że za ład i porządek w tym świętym miejscu odpowiada każdy z nas.
  12. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się 23 czerwca w niedzielę o godz. 19:00 w kaplicy.
  13. Chór parafialny zaprasza wszystkich chętnych, którzy chcą służyć Panu śpiewem podczas uroczystych liturgii. Nie jest wymagana znajomość nut, ani doświadczenie chóralne, jedynie ogólna muzykalność i poczucie odpowiedzialności. Zainteresowanych prosimy o kontakt z dyrygentem tel. 501722470 lub smigielski.orkiestra@gmail.com.
  14. Zapraszamy wszystkich chętnych (młodszych i starszych) na II Diecezjalny Zlot Młodzieży w Ostrówku, w sobotę 15 czerwca 2013r. Jedziemy autokarem spod kościoła o godz. 8:00. Powrót ok. godz. 16:00. Zapisy u ks. Arkadiusz Lao.
    Ogólny plan spotkania w Ostrówku:
    9:30 - przyjazd i rejestracja uczestników
    10:00 - program ewangelizacyjny m.in.:
    koncert Propaganda Dei
    Teatr Ewangelizacyjny – Jonasz
    Koronka do Bożego Miłosierdzia
    rozdanie nagród Warszawsko-Praskiej Ligi Piłkarskiej
    konferencja
    nałożenie krzyży misyjnych młodzieży wyjeżdżającej do Rio de Janeiro oraz pobłogosławienie krzyżyków-pamiątek dla wszystkich uczestników spotkania.
    13:00 - Msza św. pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa z uroczystym Wyznaniem Wiary w formie dialogu. Na koniec odnowienie zawierzenia młodzieży Bożemu Miłosierdziu.
    14:30 - obiad
    W trakcie spotkania będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty, rozmowy z księżmi i siostrami zakonnymi.
  15. Zapraszamy na pielgrzymkę po "Sanktuariach Maryjnych Europy" w dniach 21.09 – 04.10.2013 r. Koszt 2850 zł. Zapisy i informacje u Ks. Arkadiusza Lao, tel. 606 249 238 lub u Ks. Andrzeja Lubowickiego, tel: 507 062 069 oraz u Pani Grażyny Tul, tel: 503 039 537. Szczegółowy plan jest podany poniżej w naszym informatorze „Sanktuarium” oraz na stronie parafialnej: www.parafiasulejowek.pl

x. Arek