- 2021
2021-10-23 21:09:08
W najbliższą niedzielę, w wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych zapraszamy dzieci do udziału w Orszaku Świętych. We Włoszech dzieci i młodzież zamiast Halloween świętują Holyween - jest to inicjatywa papieża Franciszka, do której w tym roku chcemy dołączyć - pokazując nie twarz brzydoty, ale prawdziwe ludzkie piękno świętych ludzi, którym jest poświęcony dzień pierwszego listopada. Świętość, to piękno, to radość, którą dzieci przebrane za świętych ( swojego ulubionego czy za postacie z Biblii, za pasterzy, baranki , Aniołów – postacie, które wnoszą dobro w nasze życie ) zaniosą 31 października do naszych domów. Przyjmijmy radość świętych , ich piękno i dobro świętując Holyween. W jaki sposób? Zapisy chętnych dzieci do Orszaku Świętych w zakrystii bądź u s. Marii dziś po każdej Mszy świętej, oraz zapisy chętnych rodzin do przyjęcia dzieci – otwarcia drzwi domu i poczęstowania cukierkami – podobnie zapisy w zakrystii bądź u s. Marii.

W niedzielne popołudnie dzieci w kilku grupach wraz z opiekunami wyruszą spod kościoła o godz. 16.00 do domów, które wyrażą chęć przyjęcia radosnego orszaku świętych.

--> Tak nieśliśmy radość Mieszkańcom Sulejówka

1. czytanie (Am 7, 10-17)Idź, prorokuj do narodu megoPsalm (Ps 19 (18), 8-9. 10-11 (R.: por. 10b))Prawe i słuszne wszystkie sądy PańskieAklamacja (Por. 2 Kor 5, 19)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia na dziś(Mt 9, 1-8)Jezus uzdrawia paralityka i odpuszcza mu grzechy1. czytanie (Rz 8, 31b-39)Nic nas nie odłączy od miłości ChrystusaPsalm (Ps 124, 2-3. 4-5. 7b-8 (R.: por. 8a))Naszą pomocą jest nasz Pan i Stwórca
Albo: Alleluja
Aklamacja (Mt 5, 10)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia na dziś(Mt 24, 4-13)Śmierć dzieci w Betlejem Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela