- 2021
2021-10-23 21:09:08
W najbliższą niedzielę, w wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych zapraszamy dzieci do udziału w Orszaku Świętych. We Włoszech dzieci i młodzież zamiast Halloween świętują Holyween - jest to inicjatywa papieża Franciszka, do której w tym roku chcemy dołączyć - pokazując nie twarz brzydoty, ale prawdziwe ludzkie piękno świętych ludzi, którym jest poświęcony dzień pierwszego listopada. Świętość, to piękno, to radość, którą dzieci przebrane za świętych ( swojego ulubionego czy za postacie z Biblii, za pasterzy, baranki , Aniołów – postacie, które wnoszą dobro w nasze życie ) zaniosą 31 października do naszych domów. Przyjmijmy radość świętych , ich piękno i dobro świętując Holyween. W jaki sposób? Zapisy chętnych dzieci do Orszaku Świętych w zakrystii bądź u s. Marii dziś po każdej Mszy świętej, oraz zapisy chętnych rodzin do przyjęcia dzieci – otwarcia drzwi domu i poczęstowania cukierkami – podobnie zapisy w zakrystii bądź u s. Marii.

W niedzielne popołudnie dzieci w kilku grupach wraz z opiekunami wyruszą spod kościoła o godz. 16.00 do domów, które wyrażą chęć przyjęcia radosnego orszaku świętych.

--> Tak nieśliśmy radość Mieszkańcom Sulejówka

18:00 - K G1. † Józefa Lachowicz – greg 28
2. † Genowefa Molasy (1 r. śm oraz Czesław Molasy (23 r. śm)
3. O Boże bł., łaski najbardziej potrzebne w posłudze, szczególnie w wypełnianiu powołania, opiekę Matki Bożej Pocieszenia dla wszystkich kapłanów posługujących w naszej parafii i tych którzy posługiwali, a dla zmarłych kapłanów łaskę wiecznego zbawienia