- 2021
2021-10-23 21:09:08
W najbliższą niedzielę, w wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych zapraszamy dzieci do udziału w Orszaku Świętych. We Włoszech dzieci i młodzież zamiast Halloween świętują Holyween - jest to inicjatywa papieża Franciszka, do której w tym roku chcemy dołączyć - pokazując nie twarz brzydoty, ale prawdziwe ludzkie piękno świętych ludzi, którym jest poświęcony dzień pierwszego listopada. Świętość, to piękno, to radość, którą dzieci przebrane za świętych ( swojego ulubionego czy za postacie z Biblii, za pasterzy, baranki , Aniołów – postacie, które wnoszą dobro w nasze życie ) zaniosą 31 października do naszych domów. Przyjmijmy radość świętych , ich piękno i dobro świętując Holyween. W jaki sposób? Zapisy chętnych dzieci do Orszaku Świętych w zakrystii bądź u s. Marii dziś po każdej Mszy świętej, oraz zapisy chętnych rodzin do przyjęcia dzieci – otwarcia drzwi domu i poczęstowania cukierkami – podobnie zapisy w zakrystii bądź u s. Marii.

W niedzielne popołudnie dzieci w kilku grupach wraz z opiekunami wyruszą spod kościoła o godz. 16.00 do domów, które wyrażą chęć przyjęcia radosnego orszaku świętych.

--> Tak nieśliśmy radość Mieszkańcom Sulejówka

1. czytanie (Mdr 3, 1-9)Bóg przyjął ich jak całopalną ofiarę1. czytanie (2 Kor 9, 6-10)Kto hojnie sieje, ten hojnie zbierać będziePsalm (Ps 112, 1-2. 5-6. 7-8. 9 (R.: por. 9a))Mąż sprawiedliwy obdarza ubogichAklamacja (J 12, 26)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia na dziś(J 12, 24-26)Ziarno, które obumrze, przynosi plon obfity Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
07:00 - K D1. + Ania Sękal (greg 20)
2. O Boże bł, łaski najbardziej potrzebne i opiekę Matki Bożej dla V Pielgrzymki Rowerowej Seniorów z Sulejówka do Częstochowy