- 2013
2013-05-04 22:49:51
Dekret w sprawie terminu I Komunii Świętej
w Diecezji Warszawsko-Praskiej

(I Komunia Święta będzie udzielana w klasie trzeciej)

Zatwierdzona przez Konferencję Episkopatu Polski 8 marca 2010 r. w Warszawie Podstawa Programowa Katechezy Kościoła Katolickiego w Polsce oraz opracowany do tej Podstawy i przyjęty przez Komisję Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski Program nauczania religii rzymskokatolickiej w przedszkolach i szkołach zakłada przyjmowanie I Komunii Św. na koniec pierwszego cyklu edukacyjnego czyli w klasie trzeciej.

Wobec powyższych zmian, zgodnie z kan. 913 Kodeksu Prawa Kanonicznego postanawiam, że w Diecezji Warszawsko-Praskiej I Komunia Święta będzie udzielana zgodnie ze wskazaniami zawartymi w wyżej wymienionych dokumentach czyli pod koniec klasy trzeciej szkoły podstawowej.
Postanowienie to dotyczy dzieci, które rozpoczęły naukę w klasach pierwszych szkół podstawowych w dniu 1 września 2012 roku. Tym samym rozpoczęły one trzyletnie przygotowanie do sakramentu pokuty i pojednania oraz I Komunii Świętej, w oparciu o podręczniki zatwierdzone do nauczania religii w szkołach znajdujących się na terenie Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Warszawa, dnia 18 kwietnia 2013 r.
Abp Henryk Hoser SAC

18:00 - K G1. † Józefa Lachowicz – greg 28
2. † Genowefa Molasy (1 r. śm oraz Czesław Molasy (23 r. śm)
3. O Boże bł., łaski najbardziej potrzebne w posłudze, szczególnie w wypełnianiu powołania, opiekę Matki Bożej Pocieszenia dla wszystkich kapłanów posługujących w naszej parafii i tych którzy posługiwali, a dla zmarłych kapłanów łaskę wiecznego zbawienia