- 2020
2020-01-06 18:05:05
W Uroczystość Objawienia Pańskiego, podczas Eucharystii o godz. 10.30, odbyło się uroczyste zakończenie Kolędy misyjnej w naszej parafii. W ten niezwykły dzień, który jest także obchodzony jako Misyjny Dzień Dzieci oddaliśmy pokłon Panu Jezusowi na wzór Mędrców ze Wschodu i wraz z kolędnikami misyjnymi dziękowaliśmy za czas kolędowania – 4 stycznia, w sobotę, kolędnicy misyjni (w pięciu grupach) wędrowali od domu do domu, niosąc Dobrą Nowinę i pomoc dzieciom w Amazonii. Dziękowaliśmy za rodziny, za ludzi dobrej woli, otwartego serca na potrzeby bliźnich. Dzieci w pięknych strojach włączyły się w liturgię – modlitwę wiernych, psalm, procesję z darami.

W tegorocznym kolędowaniu misyjnym szli także królowie, w każdej grupie kolędniczej szedł król. I oni nieśli dary , przynosili do naszych domów radosną wieść, że „Bóg zesłał na ziemię nam Zbawiciela, szukać człowieka a w nim przyjaciela. Pragnie by został nim każdy, duży i mały, by miłość Boga poznał świat cały.”

Komentarze dodaj
podpis:

komentarz:

1. czytanie (Za 9, 9-10)Król pokojuPsalm (Ps 145 (144), 1b-2. 8-9. 10-11. 13-14 (R.: 1b))Będę Cię wielbił, Boże mój i Królu
Albo: Alleluja
2. czytanie (Rz 8, 9. 11-13)Jeżeli będziecie uśmiercać popędy ciała, będziecie żyliAklamacja (Por. Mt 11, 25)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia na dziś(Mt 11, 25-30)Jezus cichy i pokornego serca Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
07:00+ Kazimierz Kruk.
09:00+ Jan Tkacz i zm. z rodz. Tkaczów i Królaków.
10:30+ Aniela Szewczyk.
12:00Msza św. w intencjach zbiorowych:
1. + ks. prałat Wacław Koryś.
2. + Stanisław i zm. z rodziny Sawickich.
3. + Ziemowit Żywiołowski w 2 rocz. śm.
4. + Leokadia Roguska w mies. po śm.
5. + Waldemar Ratyński w mies. po śm.
6. + Mieczysław Zieliński w mies. po śm.
7. + Zdzisława Wiecha w mies. po śm.
8. + Marian Moskaluk w mies. po śm.
18:00+ Stanisława w 15 rocz. śm.
20:00Anna w 18 rocz. urodz., o dalsze błogosławieństwo Boże, Dary Ducha Św. i opiekę Matki Bożej.