- 2020
2020-01-06 18:05:05
W Uroczystość Objawienia Pańskiego, podczas Eucharystii o godz. 10.30, odbyło się uroczyste zakończenie Kolędy misyjnej w naszej parafii. W ten niezwykły dzień, który jest także obchodzony jako Misyjny Dzień Dzieci oddaliśmy pokłon Panu Jezusowi na wzór Mędrców ze Wschodu i wraz z kolędnikami misyjnymi dziękowaliśmy za czas kolędowania – 4 stycznia, w sobotę, kolędnicy misyjni (w pięciu grupach) wędrowali od domu do domu, niosąc Dobrą Nowinę i pomoc dzieciom w Amazonii. Dziękowaliśmy za rodziny, za ludzi dobrej woli, otwartego serca na potrzeby bliźnich. Dzieci w pięknych strojach włączyły się w liturgię – modlitwę wiernych, psalm, procesję z darami.

W tegorocznym kolędowaniu misyjnym szli także królowie, w każdej grupie kolędniczej szedł król. I oni nieśli dary , przynosili do naszych domów radosną wieść, że „Bóg zesłał na ziemię nam Zbawiciela, szukać człowieka a w nim przyjaciela. Pragnie by został nim każdy, duży i mały, by miłość Boga poznał świat cały.”

Komentarze dodaj
podpis:

komentarz:

Brak wizyty duszpasterskiej na dziś.
Zobacz plan wizyty kolędowej
1. czytanie (1 Sm 3, 3b-10. 19)Powołanie SamuelaPsalm (Ps 40 (39), 2ab i 4ab. 7-8a. 8b-10 (R.: por. 8a i 9a))Przychodzę, Boże, pełnić Twoją wolę2. czytanie (1 Kor 6, 13c-15a. 17-20)Wasze ciała są członkami ChrystusaAklamacja (Por. J 1, 41b. 17b)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia na dziś(J 1, 35-42)Znaleźliśmy Mesjasza Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
07:00GREG. 17. + Zygfryd.
09:00+ Aleksandra, Jan, Jerzy, Czesław, Ignacy oraz Halina i Ryszard, Helena w 3 mies. po śm.
10:30+ Halina i Ryszard Urban i ich rodzice.
12:00Msza w intencjach zbiorowych:
1. O Boże błogosławieństwo, Opiekę Matki Bożej i Dary Ducha Świętego dla Filipa w 9 rocz. urodzin.
2. + Zbigniew, Barbara Sota, Janina Kolwicz, Apolonia Nowosz.
3. + Jerzy Szymoński w mies. po pogrzebie.
4. + Stefan Gradzik w mies. po pogrzebie.
5. + Zygmunt Stanisław Kukla w mies. po pogrzebie.
6. + Tadeusz Dąbkowski w mies. po pogrzebie.
7. + Zbigniew Więckowski w mies. po pogrzebie.
8. + Jerzy Mańkowski w 20 rocz. śm. i Krystyna Mańkowska w 7 rocz. śm.
9. + Janina Powierża w rocz. śm.
10. + Eugeniusz Radziewicz w tydzień po śm.
11. + Halina i Zygmunt Rogala, Domicela Sikorska, Lech Sobolewski.
18:00GREG. 17. + Czesław Jackiewicz.
20:00+ Zygmunt Pazio.