- 2019
2019-12-08 18:47:57
Kościół obchodzi dzisiaj Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

W tę piękną Uroczystość wpisuje się również święto patronalne wszystkich Bielanek, dla których Maryja Niepokalana jest wzorem – Przewodniczką i Towarzyszką w codziennym życiu. Podczas Mszy świętej o godz. 10. 30 w naszej parafii wspólnota Bielanek poszerzyła się o nowe dziewczynki. Najmłodsze otrzymały medalik Niepokalanej na różowej wstążce – symbolizujący radość z przynależności do grona Dzieci Maryi. Starsze otrzymały medalik na wstążce koloru zielonego, który będzie im przypominał o szczególnej bliskości Maryi i o potrzebie służenia Jej w codziennym życiu. Dwie najstarsze Bielanki otrzymały medalik na niebieskiej wstążce, która mówi o naśladowaniu Maryi i stawaniu się podobną do Niej. Po przyjęciu medalików wszystkie Bielanki złożyły i odnowiły swoje ofiarowanie Maryi- powierzając Jej swoje życie.

Swoje zawierzenie Maryi odnowili również rodzicie Róż Różańcowych naszej parafii, po którym ks. Kamil poświęcił medaliki dzieciom pierwszokomunijnym.

W trwającym Adwencie razem z Maryją Niepokalaną czekamy na Ciebie, Panie Jezu!

s. Maria Treffoń

Święto patronalne Bielanek
1. czytanie (Mdr 3, 1-9)Bóg przyjął ich jak całopalną ofiarę1. czytanie (2 Kor 9, 6-10)Kto hojnie sieje, ten hojnie zbierać będziePsalm (Ps 112, 1-2. 5-6. 7-8. 9 (R.: por. 9a))Mąż sprawiedliwy obdarza ubogichAklamacja (J 12, 26)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia na dziś(J 12, 24-26)Ziarno, które obumrze, przynosi plon obfity Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
07:00 - K D1. + Ania Sękal (greg 20)