- 2019
2019-12-08 18:47:57
Kościół obchodzi dzisiaj Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

W tę piękną Uroczystość wpisuje się również święto patronalne wszystkich Bielanek, dla których Maryja Niepokalana jest wzorem – Przewodniczką i Towarzyszką w codziennym życiu. Podczas Mszy świętej o godz. 10. 30 w naszej parafii wspólnota Bielanek poszerzyła się o nowe dziewczynki. Najmłodsze otrzymały medalik Niepokalanej na różowej wstążce – symbolizujący radość z przynależności do grona Dzieci Maryi. Starsze otrzymały medalik na wstążce koloru zielonego, który będzie im przypominał o szczególnej bliskości Maryi i o potrzebie służenia Jej w codziennym życiu. Dwie najstarsze Bielanki otrzymały medalik na niebieskiej wstążce, która mówi o naśladowaniu Maryi i stawaniu się podobną do Niej. Po przyjęciu medalików wszystkie Bielanki złożyły i odnowiły swoje ofiarowanie Maryi- powierzając Jej swoje życie.

Swoje zawierzenie Maryi odnowili również rodzicie Róż Różańcowych naszej parafii, po którym ks. Kamil poświęcił medaliki dzieciom pierwszokomunijnym.

W trwającym Adwencie razem z Maryją Niepokalaną czekamy na Ciebie, Panie Jezu!

s. Maria Treffoń

Święto patronalne Bielanek
1. czytanie (Dz 18, 23-28)Działalność ApollosaPsalm (Ps 47 (46), 2-3. 8-9. 10 (R.: por. 8a))Pan Bóg jest królem całej naszej ziemi
Albo: Alleluja
Aklamacja (Por. J 16, 28)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia na dziś(J 16, 23b-28)Opuszczam świat i idę do Ojca Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
07:00 - K G1. + Zofia, Henryk, Jan Jerzak i ich rodzice.
2. + Zofia Wierzchoń.
3. GREG. 15. + Joanna Tryzno.
17:30 - K G+ Zenon Poławski.
18:00 - K G+ Zofia i Antoni oraz ich rodzice oraz Tomasz.
18:30 - K GNabożeństwo Majowe