- Synod diecezjalny

Warszawa, 11 stycznia 2019 roku

Nr 37/BD/2019

DEKRET

Mając na uwadze duszpasterską troskę o wychowanie młodego pokolenia, z nadzieją owocnego przeprowadzenia Synodu Młodych Diecezji Warszawsko-Praskiej, niniejszym powołuję Zespół przygotowawczy wspomnianego dzieła.

Wstępne opracowanie struktury Synodu oraz zakresu zagadnień, których będą dotyczyły podejmowane prace, powierzam księdzu biskupowi Markowi Solarczykowi, przewodniczącemu Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży w KEP, we współpracy z księdzem Emilem Parafiniukiem, Dyrektorem Krajowego Biura Organizacji ŚDM i księdzem Michałem Dziedzicem, Dyrektorem Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży.

Proszę o włączenia w dzieło synodalne przedstawicieli młodzieży i środowisk zatroskanych o religijne wychowanie i rozwój młodego pokolenia.

Prace Synodu Młodych Diecezji Warszawsko-Praskiej rozpoczną się we wrześniu 2019 roku.

Na podejmowane zadania z serca błogosławię

+ Romuald Kamiński
Biskup Warszawsko-Praski

Dekret Biskupa
Zapowiedź Synodu Młodych Diecezji Warszawsko-Praskiej

Wiadomości - strona diecezjalna:
Synod Młodych Diecesji Warszawsko - Praskiej

1. czytanie (Ef 2, 19-22)Kościół jest zbudowany na fundamencie ApostołówPsalm (Ps 19, 2-3. 4-5 (R.: 5a))Po całej ziemi ich głos się rozchodziAklamacja ()Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia na dziś(Łk 6, 12-19)Wybór Apostołów Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
07:001. GREG. 28. + Stanisław Krasnodębski.
2. + Tadeusz i Wacław Kamont.
17:30+ Tadeusz Sulej – prośba o wieczne zbawienie dla niego.
18:00Nabożeństwo do MB Pocieszenia (intencje zbiorowe)
18:30Różaniec