- 2019
2019-04-20 19:08:20
Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie upamiętniające zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Wielkanoc określana jest mianem Paschy, Zmartwychwstania Chrystusowego, ale też Zmartwychwstaniem Pańskim lub Paschą Chrystusową.

W polskim zwyczaju, w Niedzielę Wielkanocną po porannej rezurekcji rodzina zasiada do uroczystego śniadania wielkanocnego, które rozpoczyna się składaniem życzeń wielkanocnych i dzieleniem się święconką z koszyczka. Na stołach znajdują się jajka, wędliny, wielkanocne baby i mazurki.

Drodzy Parafianie!
Niech te Święta będą pełne radości z okazji rodzinnych spotkań przy stole, niech stół będzie bogato zastawiony, a Wasze serca wypełnione łaską…

Wasi duszpasterze:
Ks. Krzysztof
Ks. Michał
Ks. Sebastian

1. czytanie (2 Tm 4, 9-17a)Łukasz towarzyszy PawłowiPsalm (Ps 145, 10-11. 12-13ab. 17-18 (R.: por. 12))Niech wierni Twoi sławią Twe królestwoAklamacja (J 15, 16)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia na dziś(Łk 10, 1-9)Rozesłanie uczniów Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
07:001. GREG. 17. + Florentyna i Jan Ratyńscy.
2. + zm. rodzice i dar nieba dla nich, dla żyjących, prośba o błog. Boże.
16:45Nabożeństwo Wypominkowe.
17:30+ w int. zmarłych polecanych w wypominkach.
18:00O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Dominika w 26 rocz. urodzin.
18:30Różaniec