Dzisiejsza niedziela to Uroczystość Najświętszej Trójcy. Podczas Mszy Św. o g. 10:30 dzieci, które przygotowywały się przez ostatni rok, przystąpią do I Komunii Świętej. Dzieci I komunijne wraz z rodzicami przychodzą na tzw. biały tydzień, codziennie do soboty włącznie na g. 18:00. Z tej racji w tym tygodniu porządek Mszy Św. wygląda następująco: o g. 7:00, 17:00, 17:30 (nabożeństwo czerwcowe) w kościele dolnym natomiast Msza św. o g. 18:00 w kościele górnym.
Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które są sprawowane codziennie o g. 17:30, w tygodniu w dolnym kościele i w niedziele w kościele górnym.
We wtorek 13 czerwca nabożeństwo Fatimskie oraz procesja z figurą MB wokół kościoła po Mszy Św. o g. 18:00. Zapraszamy panie z lampionami i do niesienia figurki oraz wszystkich do wspólnej modlitwy. Tego dnia kancelaria parafialna będzie nieczynna.
W przyszłą niedzielę podczas Mszy Św. o g. 10:30 będziemy przeżywać rocznicę I Komunii Św. dzieci z klas IV.
Spowiedź dzieci rocznicowych w sobotę godzina 9:00 Szkoła nr 2 oraz o godzinie 10:00 Szkoła nr 1. Rodziców dzieci prosimy o spowiedź w miarę możliwości podczas Mszy Św. w tygodniu.
W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Św. tego dnia o g. 7:00, 9:00, 10:30 i o 18:00. Po Mszy Św. o g. 10:30 wyruszy uroczysta procesja do czterech ołtarzy.
Trasa procesji: ul. Bogusławskiego, Krasickiego, Legionów, 11 – go Listopada oraz Żeromskiego. Zapraszamy ministrantów, bielanki i panów do niesienia chorągwi oraz wszystkich do licznego udziału w tej uroczystości. Tego dnia z racji na uroczystość kancelaria parafialna będzie nieczynna.
Przez oktawę Bożego Ciała procesja po Mszy Św. o g. 18:00.
Próba sypania kwiatków (bielanki), w środę o 19:00.
Za tydzień w niedzielę, po każdej Mszy Św. zbiórka do puszek na stypendia naukowe dla księży studiujących za granicą.
W piątek 16 czerwca o g. 16:15 nabożeństwo Wypominkowe i po nim Msza Św. w intencji naszych zmarłych.
W przyszłą niedzielę o g. 19:00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
Zachęcamy do czytania prasy katolickiej (do nabycia w zakrystii).
Intencje mszalne (11 – 19-06-2017)
2017-06-11 - niedziela
07:00 + Teresa Szymańska zmarłych z rodziny Szymańskich i Gójskich
09:00 1. Elżbieta i Franciszek o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla nich z racji na 41 rocznicę ślubu oraz za dzieci i wnuki. 2. + Zbigniew Jacek Wieczorek w 11 miesięcy po śmierci
10:30 Rezerwacja p. Iwona Krajewska [DOLNY KOŚCIÓŁ]
10:30 UROCZYSTOŚĆ PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ + Mieczysław Wiśniewski, Genowefa i Adam Szewczak
12:00 1. + Stefania i Antoni [GR.11]
2. MSZA ŚWIĘTA ZBIOROWA: 1. O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Maria Kądzioła 80 rocznica urodzin. 2. O Boże błogosławieństwo dla Rafała z racji 4 rocznicy urodzin 3. W 55 rocznicę ślubu Wanda i Jerzy z prośbą o błogosławieństwo Boże na dalsze lata życia. 4. + Apolinary Dąbrowski 15 rocznica śmierci; oraz rodziny Dąbrowskich i Ostrowskich. 5. + Damian w 9 rocznicę śmierci i Andrzej 6. + Tadeusz Grabowski w 3 rocznicę śmierci oraz Zofię i Piotra Grabowskich; Bolesława i Stanisław Tomkiewicz
17:30 NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE
18:00 + Genowefa i Władysław Gójscy
20:00 Dziękczynno błagalna z prośbą o błogosławieństwo Boże, potrzebne łaski, dary Ducha Świętego dla Waldemara z okazji 50 rocznicy urodzin.
2017-06-12 - poniedziałek
07:00 + Stefania i Antoni [GR.12]
17:00 O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Pocieszenia w 35 rocznicę ślubu Małgorzata i Stanisław.
17:30 NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE
18:00 + Stefania, Franciszek, Stanisław, Franciszek
2017-06-13 - wtorek
07:00 + Stefania i Antoni [GR.13]
17:00 + Marianna i Edward i za zmarłych z rodziny.
17:30 NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE
18:00 + Henryk, Apolonia i Stefan
2017-06-14 - środa
07:00 + Stefania i Antoni [GR.14]
17:00 + Ludwik w 25 rocznicę śmierci, Łukasiuk Stanisława i Mieczysław
17:30 NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE POŁĄCZONE Z NABOŻEŃSTWEM DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA
18:00 1. + Irena i Stefan Kalbarczyk
2017-06-15 - czwartek
07:00 + Stefania i Antoni [GR.15]
09:00 O szczęśliwe rozwiązanie dla Marty
10:30 MSZA ŚWIĘTA Z PROCESJĄ EUCHARYSTYCZNĄ DO IV OŁTARZY PRO POPULO
17:30 NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE
18:00 Dziękczynno – Błagalna za rodzinę Konatowskich z prośbą o Błogosławieństwo Boże.
2017-06-16 - piątek
00:00 MSZA ŚWIĘTA WYPOMINKOWA [DOLNY KOŚCIÓŁ]
07:00 + Stefania i Antoni [GR.16]
16:15 WYPOMINKI [DOLNY KOŚCIÓŁ]
17:00 ŚLUB: Martyna PIÓRKOWSKA i Patryk JAKÓBCZAK.
17:30 NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE
18:00 Dziękczynna z prośbą o łaskę wiary w rodzinie
2017-06-17 - sobota
07:00 + Stefania i Antoni [GR.17]
09:00 SPOWIEDŹ DZIECI ROCZNICOWYCH SZKOŁA NR 2 IV A, IV B
10:00 SPOWIEDŹ DZIECI ROCZNICOWYCH SZKOŁA NR 1
16:00 ŚLUB: EWA KOCZYK I RAFAŁ ŁUKASIAK
17:00 + Leontyna Michalska 15 rocznica śmierci
17:30 NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE
18:00 + Eugeniusz Głębicki w 8 rocznicę śmierci
2017-06-18 - niedziela
07:00 + Irena, Jan Ptaszyńscy, Zofia, Marian Wojtan CR Kumorków
09:00 1. Franciszek w 3 rocznicę urodzin 2. + Stanisław Barczuk w 5 rocznicę śmierci i zmarłych z rodziny Barczuków, Ciupińskich i Maców
10:30 ROCZNICA PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ + Marian Rogala, Zuzanna i Stanisław Jaczewscy; Anna, Janina, Zdzisław
10:30 + Zygmunt i Jadwiga Dźwigała [DOLNY KOŚCIÓŁ]
12:00 1. + Stefania i Antoni [GR.18]
2. MSZA ŚWIĘTA ZBIOROWA: 1. W 20 rocznicę ślubu Beata i Ryszard z prośbą o błogosławieństwo Boże 2. W 20 rocznicę ślubu Szczepan i Dorota Kuś z prośbą o błogosławieństwo Boże 3. W 1 rocznicę ślubu Katarzyna i Olsi z prośbą o błogosławieństwo Boże. 4. O Boże błogosławieństwo dla Wojtek w 6 rocznicę urodzin 5. + Jan, Bolesław, Eleonora Boruccy; Jan, Stanisława, Mieczysław Bakuła; Alina Zagańczyk; Jan, Władysława Jackowicz; CR Bakułów, Płochockich, Boruckich 6. + Wiesława i Zygmunt Wojdak 7. + Renata Dąbrowska z racji urodzin
CHRZEST PO MSZY ŚWIĘTEJ: 1. Anna Mularczyk
17:30 NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE
18:00 + Stanisław Kuberski
20:00 + Grzegorz Sulich i dusze w czyśćcu cierpiące
Strona korzysta z plików cookies w celu zapewnienia działania wszystkich zawartych tu usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub
dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.