- Sakramenty
2012-06-03 22:05:43
Bierzmowanie jest sakramentem, przez który już wcześniej ochrzczeni otrzymują przez namaszczenie czoła i włożenie rąk szafarza dar samego Ducha Świętego, a przez naznaczenie charakterem doskonalej łączą się z Kościołem i mocniej są zobowiązani, jako prawdziwi świadkowie Chrystusa, do szerzenia i obrony wiary słowem i czynem.

Zobowiązania wynikające z przyjęcia sakramentu bierzmowania:
  1. budowanie wspólnoty chrześcijańskiej przez umacnianie wewnętrznych (nadprzyrodzonych) i zewnętrznych więzi z Kościołem
  2. dawanie świadectwa Chrystusowi przez odważne wyznawanie, głoszenie i obronę wiary oraz osobiste zaangażowanie apostolskie
  3. odpowiedzialność za Kościół przez dojrzałe współdziałanie z hierarchią kościelną w realizowaniu powołania Kościoła, jakim jest doprowadzenie ludzi do zbawienia.
Obecnie w naszej parafii przygotowanie do sakramentu bierzmowania jest dwuletnie. Rozpoczyna się w III klasie gimnazjum, a kończy w I klasie szkoły ponadgimnazjalnej. Łączy się ono z cyklem katechez i różnego rodzaju spotkań mających na celu doprowadzenie młodych ludzi do dojrzałej wiary.

Przygotowanie do bierzmowania osób dorosłych stanowi odrębną kwestię i jest każdorazowo rozpatrywane indywidualnie w porozumieniu z miejscowymi duszpasterzami.

1. czytanie (Mdr 3, 1-9)Bóg przyjął ich jak całopalną ofiarę1. czytanie (2 Kor 9, 6-10)Kto hojnie sieje, ten hojnie zbierać będziePsalm (Ps 112, 1-2. 5-6. 7-8. 9 (R.: por. 9a))Mąż sprawiedliwy obdarza ubogichAklamacja (J 12, 26)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia na dziś(J 12, 24-26)Ziarno, które obumrze, przynosi plon obfity Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
07:00 - K D1. + Ania Sękal (greg 20)
2. O Boże bł, łaski najbardziej potrzebne i opiekę Matki Bożej dla V Pielgrzymki Rowerowej Seniorów z Sulejówka do Częstochowy
18:00 - K DNabożeństwo do MB Pocieszenia