- Sakramenty
2012-06-03 22:05:43
Bierzmowanie jest sakramentem, przez który już wcześniej ochrzczeni otrzymują przez namaszczenie czoła i włożenie rąk szafarza dar samego Ducha Świętego, a przez naznaczenie charakterem doskonalej łączą się z Kościołem i mocniej są zobowiązani, jako prawdziwi świadkowie Chrystusa, do szerzenia i obrony wiary słowem i czynem.

Zobowiązania wynikające z przyjęcia sakramentu bierzmowania:
  1. budowanie wspólnoty chrześcijańskiej przez umacnianie wewnętrznych (nadprzyrodzonych) i zewnętrznych więzi z Kościołem
  2. dawanie świadectwa Chrystusowi przez odważne wyznawanie, głoszenie i obronę wiary oraz osobiste zaangażowanie apostolskie
  3. odpowiedzialność za Kościół przez dojrzałe współdziałanie z hierarchią kościelną w realizowaniu powołania Kościoła, jakim jest doprowadzenie ludzi do zbawienia.
Obecnie w naszej parafii przygotowanie do sakramentu bierzmowania jest dwuletnie. Rozpoczyna się w III klasie gimnazjum, a kończy w I klasie szkoły ponadgimnazjalnej. Łączy się ono z cyklem katechez i różnego rodzaju spotkań mających na celu doprowadzenie młodych ludzi do dojrzałej wiary.

Przygotowanie do bierzmowania osób dorosłych stanowi odrębną kwestię i jest każdorazowo rozpatrywane indywidualnie w porozumieniu z miejscowymi duszpasterzami.

2020-01-22 - środa
16:00(3 księży) ulice – Krasickiego (z dwóch stron)
1. czytanie (1 Sm 17, 32-33. 37. 40-51)Dawid zwycięża GoliataPsalm (Ps 144 (143), 1b-2. 9-10 (R.: 1b))Błogosławiony Pan, Opoka mojaAklamacja (Por. Mt 4, 23)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia na dziś(Mk 3, 1-6)Uzdrowienie w dzień szabatu Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
07:001. GREG. 22. + Agnieszka Dąbrowska.
2. GREG. 22. + Wanda Szałucha.
3. GREG. 22. + Roman Parol.
18:00Nabożeństwo do MB Pocieszenia (intencje zbiorowe)