Adoracja!
Wpisane przez: Wojtek
Kategoria:
- 2016
2016-02-02 21:10:33
Wszczepieni – jak gałązki – w Jezusa…
Gałązka sama nie może zaszczepić się w pień krzewu.
Musi to ktoś zrobić. To znaczy, że zjednoczenie z Jezusem jest darem.
Dziś osoby poświęcone Bogu, dziękują za dar zjednoczenia:
najpierw za dar wiary, która otwiera nas na łaskę Boga, na Jego obecność…
dar mocy sakramentalnej…
za konsekrację, która czyni nas własnością Boga…
Dziękujemy za tę jedność z Chrystusem – Prawdziwym Winnym Krzewem – która jest zależnością we wszystkim
i w której On – nasz Bóg – Miłość,
mówi: „Ja jestem wasz, a wy jesteście Mną”.
s. Bernarda Pogoda SSpS


W niedzielę 31 stycznia w naszej Parafii odbyła się uroczysta Msza Święta z okazji obchodów zakończenia Roku Życia Konsekrowanego. Siostry z obu Zgromadzeń Zakonnych znajdujących się na terenie naszej parafii: Siostry Wspomożycielki Dusz Czyśćcowych oraz Siostry ze Zgromadzenia Misyjnego Sióstr Służebnic Ducha Świętego, przygotowały oprawę liturgiczną i ubogaciły ją swoim śpiewem. Mszę Świętą odprawił o. Konrad Keler SVD, kapelan Sióstr Misyjnych. W wygłoszonej przez siebie homilii, mówił o charyzmatach obu Zgromadzeń, że Siostry Wspomożycieleki swoją modlitwą i pracą troszczą się o tych, którzy odeszli na drugi brzeg życia, o naszych zmarłych. Przypominają nam o konieczności miłosierdzia dla tych, którzy od nas odeszli, a którym tyle zawdzięczamy. Natomiast Siostry Misyjne otwierają nas na świat poprzez różne formy pracy misyjnej. Głoszą i dają świadectwo Bożemu miłosierdziu wśród tych ludzi, którzy nie uznali jeszcze Jezusa Chrystusa za zbawiciela świata i nie uznają w nim odbicia miłosiernego Boga.

Ojciec Konrad mówił, że życie konsekrowane spotyka się w dzisiejszych czasach z niezrozumieniem, a w niektórych środowiskach nawet z wrogością. Podobnie jak Jezusowi w Nazaret okazuje się niezrozumienie. Ludzie oczekują cudów, a nie nauki Ewangelii. Takiej postawy nie brakowało w różnych okresach historii chrześcijaństwa. Jaka jest tego przyczyna? Najczęstszym chyba powodem nieporozumienia jest sama natura życia zakonnego, które samo w sobie, jak Jezus, jest znakiem sprzeciwu. Przykładem mogą być trzy śluby zakonne: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa są wyzwaniem dla niezdrowych tendencji w społeczeństwach.

Podkreślił również to, co zarówno w życiu konsekrowanym, jak i w życiu małżeńskim czy rodzinnym jest najważniejsze, czyli miłość. Miłość, która tak często bywa „cicha, niepozorna, nienarzucająca się. Brak tej silnej motywacji prowadzi prędzej czy później do kryzysu, który podkopuje, a nieraz całkowicie niszczy fundamenty obranej drogi. I w konsekwencji mamy zdrady w życiu zakonnym, zdrady w życiu małżeńskim. […] Jedna i druga forma życia potrzebuje sięgnąć do tego samego źródła Bożej miłości i dzielić się z nią innymi.”

W tym świetle życie konsekrowane i życie małżeńskie mogą wzajemnie się inspirować, ubogacać. Jedna i druga forma życia potrzebuje sięgnąć do tego samego źródła Bożej miłości i dzielić się z nią innymi. Te dwie formy życia potrzebują silnej wiary, nadziei i miłości. Z tych jak mówi Apostoł Narodów najważniejsza jest miłość. Trudno bowiem w kogoś wierzyć, komuś zaufać, jeżeli się go nie pokocha. Jak też trudno kogoś pokochać, jeżeli mu się nie zawierzy, nie zaufa. I tylko ta silna motywacja zakorzeniona w miłości, może czynić nas apostołami, misjonarzami miłosierdzia.

W imieniu wszystkich Sióstr obu Zgromadzeń, dziękujemy naszym duszpasterzom:
ks. Proboszczowi Janowi Gołębiewskiemu, ks. Michałowi Dziedzicowi i ks. Zbigniewowi Sapiejewskiemu za piękny przykład życia kapłańskiego, troskę, dobrą współpracę, wszelkie dobra duchowe, jak również gesty pamięci i życzliwości wyrażone w modlitwie i różach ;)
 

Opr. s. Eliza Szyprowska SSpS

 
Zakonczenie Roku Życia Konsekrowanego
Podziel się:
sledzik
Facebook
Brak wizyty duszpasterskiej na dziś.
Zobacz plan wizyty kolędowej
1. czytanie (Rdz 3, 1-8)Grzech pierworodnyPsalm (Ps 32 (31), 1b-2. 5. 6-7 (R.: por. 1b))Szczęśliwy, komu odpuszczono grzechy.Aklamacja (Por. Dz 16, 14b)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia na dziś(Mk 7, 31-37)Uzdrowienie głuchoniemego Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
07:001. Greg. 15: + Wacława Mularczyk
2. + Jerzy Trybuchowicz w 12 rocz. śm. z prośbą o wieczne zbawienie
17:15MODLITWA WYPOMINKOWA
18:00W intencji zmarłych polecanych w wypominkach
<--piątek
2019-2-15
-->
brak osób zadeklarowanych na wybrany dzień
zgłoś się
zgłosić można się jedynie na dni przyszłe
Strona korzysta z plików cookies w celu zapewnienia działania
wszystkich zawartych tu usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub
dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.ok
Wiadomości
Prześlij wiadomość
Szukaj
Odwiedziło nas:
000000