- 2016
2016-01-07 21:41:47
Pragnę przypomnieć, że uroczystość Objawienia Pańskiego jest zarazem Dniem Misyjnym Dzieci, z inicjatywy Papieskiego Dzieła Świętego Dziecięctwa. Wiele dzieci w parafiach i szkołach tworzy duchową i solidarnościową sieć pomocy dla swoich rówieśników znajdujących się w trudnościach. To jest bardzo piękne i ważne, aby dzieci wzrastały w duchu otwarcia na świat, z uczuciami miłości i braterstwa, przezwyciężając egocentryzm i konsumizm. Drogie dzieci i droga młodzieży, przez waszą modlitwę i wasze zaangażowanie współdziałacie w misji Kościoła. Dziękuję wam za to i was błogosławię!” Benedykt XVI

Uroczystość Objawienia Pańskiego, inspiruje nas, abyśmy rozpoznawali znaki obecności Zbawiciela we współczesnym świecie i pośpiesznie udawali się na spotkanie z Nim w Eucharystii. W naszej Parafii już po raz 15 przeżywaliśmy Misyjny Dzień Dzieci. Wiele z nich ubrało się w strój dzieci z innych kontynentów, aby połączyć się duchowo ze swoimi rówieśnikami z całego świata.

Dzieci dziękowały za dar PAPIESKIEGO DZIEŁA MISYJNEGO DZIECI, ZA POSŁUGĘ W AKCJI KOLĘDNIKÓW MISYJNYCH i za misyjną służbę Kościoła na wszystkich kontynentach oraz za wszystkie dzieci, które Bóg obdarza wielką miłością. Zebrane przez dzieci pieniążki zostaną przekazane PDMD i wykorzystane jako wsparcie ubogich dzieci na Madagaskarze.

s.Eliza

Uroczystość Objawienia Pańskiego