- 2016
2015-12-31 18:30:40
Pierwszy dzień Nowego Roku to równocześnie ósmy dzień oktawy Uroczystości Bożego Narodzenia. Dziękując Bogu za przyjście na świat Chrystusa, Kościół obchodzi uroczystość ku czci Matki Bożej, przez którą spełniły się obietnice dane całej ludzkości, związane z tajemnicą Odkupienia. Tego dnia z wszystkich przymiotów Maryi czcimy szczególnie Jej Macierzyństwo. Dziękujemy Jej także za to, że swą macierzyńską opieką otacza cały Lud Boży.
Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi to najstarsze maryjne święto. Do liturgii Kościoła wprowadził je dość późno papież Pius XI w roku 1931 na pamiątkę 1500. rocznicy soboru w Efezie (431). Wtedy w pierwszej połowie V wieku Ojcowie Kościoła - w odpowiedzi na herezję Nestoriusza - orzekli, że: "Maryja była Matką Osoby Jezusa Chrystusa w Jego ludzkiej naturze - była więc Matką Bożą".

Boże, Ty przez dziewicze macierzyństwo Najświętszej Maryi Panny obdarzyłeś ludzi łaską wiecznego zbawienia, spraw, abyśmy doznawali orędownictwa Tej, przez którą otrzymaliśmy Twojego Syna, Dawcę życia wiecznego.

Słowo na dzisiejszą uroczystość:
ks. Zbigniew Sapiejewski

ks. Piotr Pawlukiewicz

s. Eliza

2019-12-08 - niedziela
14:00(3 księży) ulice – Ogińskiego, Emilii Plater
1. czytanie (Rdz 3, 9-15)Wprowadzam nieprzyjaźń pomiędzy potomstwo twoje i potomstwo niewiastyPsalm (Ps 98, 1-4)Śpiewajcie Panu, bo uczynił cuda2. czytanie (Rz 15, 4-9)Chrystus zbawia wszystkich ludziAklamacja (Łk 1, 28)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia na dziś(Łk 1, 26-38)Bądź pozdrowiona, pełna łaski, Pan z Tobą Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
07:00+ Zofia, Józefa, Stanisława, Marianna, Władysław, Józef.
09:001. + Zmarli z rodziny Bystroń, Zawadzkich i Podbielskich.
2. GREG. 8. + Irena Paczuska.
10:30W intencji wszystkich Róż Różańca Rodziców.
12:00Msza św. w intencjach zbiorowych:
1. Prośba o błogosławieństwo i zdrowie z okazji urodzin Janiny – 70 lat, Dariusza – 41 lat oraz Kasi – 19 lat.
2. Z okazji urodzin Janiny, o zdrowie i błogosławieństwo Boże.
3. + Józefa Jarząbek, Franciszek Jarząbek, Wiktor Jarząbek, Grażyna Jarząbek.
4. + Jan Linek w 3 rocz. śm.
5. + Wojciech Kotlarewski w 40 rocz. śm. i za jego rodziców.
6. + W 5 rocz. śm. Stanisława i za rodziców, Jana i Władysławę z rodziny Kowalskich. Zmarłych Wiktora i Zofię z rodziny Łuszczyńskich.
7. + Tadeusz w 20 rocz. śm., Eugeniusz w 32 rocz. śm., Maria, Krzysztof z rodziny Nowakowskich.

Chrzty: Jan i Adam Czarnoccy.
18:00+ Marian Rogala w 19 rocz. śm.
20:00+ Marian Chorębała, Wanda, Bartłomiej, Teofil, Bronisława, Jan i zm. z rodz. Chorębałów.