- 2015
2015-12-27 10:45:36
Dzisiejsze święto do liturgii wprowadzono za pontyfikatu papieża Leona XIII, który 20 listopada 1890 roku wydał dekret aprobujący "kult czci zwrócony ku Rodzinie Świętej". Papież ten niejednokrotnie zachęcał do naśladowania Najświętszej Rodziny. Wskazywał też na pozytywy wypływające z pobożności i przylgnięcia do Świętej Rodziny Mówił o postępie w miłosierdziu, świętości obyczajów, budowaniu atmosfery pobożności. W jednej ze swoich encyklik napisał: "Pod opieką Najświętszej Matki i św. Józefa w zupełnym ukryciu wychowywał się Jezus, Słońce sprawiedliwości, zanim swym blaskiem oświecił narody. Niewątpliwie jaśniała w tej Rodzinie wzajemna miłość, świętość obyczajów i pobożne ćwiczenia - jednym słowem wszystko, co rodzinę może uszlachetnić i ozdobić, aby dać na wzór naszym czasom".

Natomiast papież Benedykt XV w 1921 roku rozszerzył Święto Świętej Rodziny na cały Kościół.

Boże, Ty w Świętej Rodzinie dałeś nam wzór życia, spraw, abyśmy złączeni wzajemną miłością naśladowali w naszych rodzinach Jej cnoty i doszli do wiecznej radości w Twoim domu.

s. Eliza

2019-12-08 - niedziela
14:00(3 księży) ulice – Ogińskiego, Emilii Plater
1. czytanie (Rdz 3, 9-15)Wprowadzam nieprzyjaźń pomiędzy potomstwo twoje i potomstwo niewiastyPsalm (Ps 98, 1-4)Śpiewajcie Panu, bo uczynił cuda2. czytanie (Rz 15, 4-9)Chrystus zbawia wszystkich ludziAklamacja (Łk 1, 28)Alleluja, alleluja, allelujaEwangelia na dziś(Łk 1, 26-38)Bądź pozdrowiona, pełna łaski, Pan z Tobą Kolejne dni: jutro najbliższa niedziela
07:00+ Zofia, Józefa, Stanisława, Marianna, Władysław, Józef.
09:001. + Zmarli z rodziny Bystroń, Zawadzkich i Podbielskich.
2. GREG. 8. + Irena Paczuska.
10:30W intencji wszystkich Róż Różańca Rodziców.
12:00Msza św. w intencjach zbiorowych:
1. Prośba o błogosławieństwo i zdrowie z okazji urodzin Janiny – 70 lat, Dariusza – 41 lat oraz Kasi – 19 lat.
2. Z okazji urodzin Janiny, o zdrowie i błogosławieństwo Boże.
3. + Józefa Jarząbek, Franciszek Jarząbek, Wiktor Jarząbek, Grażyna Jarząbek.
4. + Jan Linek w 3 rocz. śm.
5. + Wojciech Kotlarewski w 40 rocz. śm. i za jego rodziców.
6. + W 5 rocz. śm. Stanisława i za rodziców, Jana i Władysławę z rodziny Kowalskich. Zmarłych Wiktora i Zofię z rodziny Łuszczyńskich.
7. + Tadeusz w 20 rocz. śm., Eugeniusz w 32 rocz. śm., Maria, Krzysztof z rodziny Nowakowskich.

Chrzty: Jan i Adam Czarnoccy.
18:00+ Marian Rogala w 19 rocz. śm.
20:00+ Marian Chorębała, Wanda, Bartłomiej, Teofil, Bronisława, Jan i zm. z rodz. Chorębałów.